Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 15 (20-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (gegužės 18-20 d.) TOP 15 renginių anonsą.

1. MUZIEJŲ NAKTIS ’18

Kur? Visame mieste Kada? Gegužės 19 d. (šeštadienis)

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos renginius. Nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią įsijungė ir Lietuvos muziejai. Akcijos tikslas – parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Tą dieną organizuojami renginiai lankytojams nemokami.

 

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

2. GATVĖS MUZIKOS DIENA ’18

Kur? Visame mieste Kada? Gegužės 19 d. (šeštadienis)

 

Gatvės muzikos diena (GMD) – trečio gegužės šeštadienio tradicija, kuomet profesionalūs muzikantai ir mėgėjai išeina į Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Įvairiais muzikos instrumentais (net radiatoriais) jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus, atlieka įvairius su muzika susijusius performansus. Prie gatvės muzikantų po truputį jungiasi ir kiti gatvės kultūros judėjimai. GMD komandos svajonė: laisvos kūrybos, muzikantų, gatvės kultūros ir visuomenės bendravimo šventė.

Viskas prasidėjo 2007 metais, kai dainininkas ir GMD idėjos autorius Andrius Mamontovas Vilniaus muzikantams parašė elektroninį laišką, kviečiantį išeiti groti gatvėse. Nuo to laiko kiekvienais metais Gatvės muzikos dienoje dalyvauja apie 5000 dalyvių. GMD tradiciškai vainikuojama „Drum2gether“ – mušamųjų instrumentų eisena ir improvizacija, kurioje gali dalyvauti visi norintys.

GMD paplito po pasaulio lietuvių bendruomenes užsienyje – šventė vyko Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke, Londone.

 

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

3. TARPTAUTINĖ BIOLOGINĖS ĮVAIROVĖS DIENA

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Gegužės 19 d. (šeštadienis) 12:00 val.

 

Jungtinių tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO paskelbtos Tarptautinės biologinės įvairovės dienos proga Vilniaus universiteto Botanikos sode vilniečiams ir sostinės svečiams organizuojama šventė

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

VU Botanikos sodo ŽALIASIS PASTATAS
VU Botanikos sodo ŽALIASIS PASTATAS

4. LIEPKALNIO VASAROS PRAMOGŲ PARKO ATIDARYMAS

Kur? Liepkalnis Kada? Gegužės 19 d. (šeštadienis)

 

Šeštadienį, gegužės 19 d., Liepkalnyje atsidaro didžiausias vasaros pramogų parkas visai šeimai. Taip, jūs teisingai perskaitėte, žiemą Liepkalnis – didžiausias žiemos pramogų centras, o praeitą vasarą čia pradėjo veikti ir gausybę atrakcijų siūlantis vasaros pramogų parkas. Pasipildęs naujomis pramogomis, nuo šeštadienio parkas pakvies lankytojus jau į antrąjį sezoną.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

5. GEGUŽINĖ ŽYDINČIAME PŪČKORIŲ SODE

Kur? Pavilnių regioninis parkas Kada? Gegužės 19 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Lietuvos šimtmečio gegužinėje bus pasodintos vardinės obelaitės Lietuvai nusipelniusioms asmenybėms atminti ir pagerbti bei reikšmingiems Lietuvai įvykiams paminėti.

Nuo 12.30 val. renginio meninėje dalyje skambės literatūriniai ir tarmiški skaitymai, dainos, muzika, šokiai ir žaidimai. Kviečiame atvykti su vaikais ir vaikaičiais, kelių hektarų sode vietos užteks visiems. Labai laukiame Vilniaus kraštiečių ir jų bičiulių, aplankysime, apdainuosime anksčiau kraštiečių pasodintas obelaites. Svečių laukia ir staigmenos.

Savo buvimu ir savanoriškomis pastangomis susikursime gražią akimirką, vertą prisiminimų ir tradicijos tąsos. Neužmirškite foto ir video priemonių bei dažų su pieštukais įamžinti pamatytus vaizdus ir akimirkas.

6. TARPTAUTINIS VILNIAUS SALSOS FESTIVALIS 2018

Kur? Vilniaus lenkų kultūros namai Kada? Gegužės 17-21 d.

Nuo ketvirtadienio iki pirmadienio galėsite mokytis šokti, šėlti 5 vakarėliuose su senais ir naujais draugais, šokti su geriausiais šokėjais, stebėti šou programą!

GERIAUSI ATLIKĖJAI. Šiemet Jums pristatome: festivalio numylėtinį Moe Flex, Gil ir Shelley, Arcadia ir Konstantin, Fadi Fusion ir Alejandra ir daug kitų atlikėjų!

7. TOP SECRET. Slaptas agentų gyvenimas

Kur? PC Ozas Kada? Gegužės 18 d. – birželio 3 d.

Su visomis slaptųjų agentų darbo subtilybėmis kviečiame susipažinti parodoje „TOP SECRET. Slaptas agentų gyvenimas“. Paroda vyks nuo gegužės 18 d. iki birželio 3 d. Ozo prekybos centre.

Parodoje ūsų lauks net 7 ekspozicijos erdvės, kuriose galėsite susipažinti su slaptųjų agentų, šnipinėjimo istorija, agentų naudotais įrankiais bei metodais, galėsite patys įsijausti į slaptojo agento vaidmenį ir pabandyti įveikti įvairiausias misijas.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

8. Nemokama ekskursija po Lentvarį

Kur? Lentvaris Kada?  Gegužės 19 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Pasivaikščioti po mįslingąjį Lentvarį paskutinį sykį „Gatvės gyvos“ kvietė praėjusių metų vasarą, tąkart organizatoriai įsitikino, kad šis miestas vilniečiams yra ne mažiau įdomus nei Vilniaus rajonai. Gegužės 19 d. „Gatvės gyvos“ skelbia pakartojimą.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

9. POEZIJOS PAVASARIS 2018

Kur? Įvairios vietos Kada?  Gegužės 13-27 d. 

Poezijos pavasaris – tarptautinis poezijos festivalis, iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos Rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.
Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m., paskutinę gegužės savaitę. Per keletą dienų įvyksta virš 50 susitikimų, kurie sutraukia klausytojų iš visos Lietuvos. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris”.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

10. ATLANTIDA’18

Kur? Trakų g. 1 Kada?  Gegužės 18-19 d.

Festivalis be muliažinių dekoracių, dirbtinų gėlių ir rožinių blizgučių. Sintetinis įvaizdis ir skambios frazės nėra tai, kas rūpi festivalio organizatoriams:
„Kai svarbiausia – muzika, visa kita nesvarbu“.

Festivalio erdvės, esančios Vilniaus senamiestyje, Trakų g. 1, taip pat nebyliai liudija apie koncepciją: apleisti rūsiai, neišblizgintas kiemelis bei seniai pamirštos salės leis lankytojams, neblaškomiems blizgių kičinių paviršių, dar labiau įsijausti į gyvai grojamą muziką ir išgirsti atlikėjų žodžius.

11. JAMES BLUNT THE AFTERLOVE TOUR

Kur? Siemens arena Kada?  Gegužės 18 d. (penktadienis) 20:00 val.

Didžiosios Britanijos muzikos žvaigždė Jamesas Bluntas grįžta į Vilnių, kur pristatys naujausią savo albumą „The Afterlove“. Vienintelis atlikėjo pasirodymas Lietuvoje bus surengtas 2018 m. gegužės 18 d. Vilniaus „Siemens” arenoje.

12. BLUSTURGIS

Kur? Mokytojų namų kiemelis Kada?  Gegužės 20 d. (sekmadienis) 

Gegužės 20 dieną, sekmadienį jaukus senamiesčio kiemelis vėl skęs pardavėjų ir pirkėjų šurmulyje bei įvairiausių prekių gausoje. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje prasidės iki rudens truksiantis Blusturgis.

Organizatoriai kviečia surinkti visus savo nenaudojamus daiktus ir turguje surasti jiems naujus šeimininkus. Dalyvauti gali visi, reikia tik užsiregistruoti, užpildant dalyvio anketą. Beje, pirmojo turgaus vietos ištirpo per kelias dienas, todėl jau rezervuojami stalai ir kabyklos kitam kartui ir džiaugiamės dideliu susidomėjimu.

13. Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas 2018

Kur? Vingio parkas Kada?  Gegužės 19 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Gegužės 19 d. vyks kasmetinis Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas (arba Vilniuje, arba Kaune). Varžybų nugalėtojui suteikiama galimybė atstovauti Lietuvą pasaulio gatvės gimnastikos čempionate Maskvoje, rugpjūčio 3-4 dienomis (kelionė ir viza neapmokama; apgyvendinimas, maistas ir vietiniai transferiai apmokami).

14. Šeimų eisena

Kur? prie Seimo Kada?  Gegužės 19 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Šeimų eisena „MES už šeimą“. Tai eisena, kviečianti išeiti į gatves visus, kuriems ŠEIMA – pati didžiausia ir svarbiausia VERTYBĖ. Šia eisena norime atkreipti visuomenės , valdžios, jaunimo dėmesį į tai, kas yra pagrindas kiekvieno gyvenimui. Be šeimos žmogus tarsi neturi stuburo, pagrindo po kojomis. Todėl išeidami į gatves su savo antrosiomis pusėmis ir vaikais, parodysime, jog esant kartu su visa šeima galima kalnus nuversti.

15. SKAMP20 PARTY TRUCK

Kur? Įvairios vietos Kada?  Gegužės 19 d. (šeštadienis) 16:45 val.

Gatvės muzikos dieną prasinešim su “Skampvežimiu” per miestą kartu su Girteka Logistics

Mūsų maršrutas: 16.45 su visais draugais ir muzikantais pajudam nuo Nacionalinio operos ir baleto teatro. Jeigu visi norintys netilps arba norėsit mus pamatyti kitoje vietoje, galėsite mus sutikti ties Katedra, Maironio gatvėje, o savo Skamp-Jam-Session’ą baigsime Užupyje, prie Tymo turgaus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button