Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (9-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (kovo 2 d. – kovo 4 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. KAZIUKO MUGĖ

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 22-25 d.

415-ąjį kartą vyksianti Kaziuko mugė šiemet vilniečius ir miesto svečius žada stebinti išmoningais gaminiais, ypatingais renginiais ir kulinariniais atradimais. Kovo 2-4 dienomis daugiau nei 2 000 Kaziuko mugės dalyvių Vilniaus senamiesčio gatves užlies verbomis, drožiniais, riestainiais ir kita šalies tautinio paveldo produkcija. Pasak mugės organizatoriaus Vytenio Urbos, jau seniai Kaziuko mugė nebėra tik prekybos aikštė: „Bus ne tik ką įsigyti, bet ir kur akis paganyti! Ne veltui šią mugę daugelis vadina šimtmečio muge, nes renginių ir šiai progai paminėti tikrai netrūks”, – sako V. Urba. Vilniaus etninės kultūros centrui patikėta atsakinga užduotis – rengti Kaziuko mugės koncertų programą. Pasak jų, šventės pradžią mugės atidarymo ceremonialo metu, kuris vyks kovo 2 d., 15.30 val. Lukiškių aikštėje, paskelbs tabalai – instrumentas, skirtas sukviesti bendruomenę, suburti jos narius. Kaziuko mugės kultūros programa apims Gedimino prospektą nuo Lukiškių iki Katedros aikštės: čia stovės dvi scenos, prie Nacionalinio dramos teatro vyks teatriniai ir muzikiniai pasirodymai, o skirtingose prospekto vietose bus įkurtos gatvės muzikantų stotelės.

 

Skaityti daugiau čia.

2. 3 TARPTAUTINĖS ŠUNŲ PARODOS VILNIUJE

Kur? Litexpo Kada? Kovo 2-4 d.

 

Trys tarptautinės šunų parodos Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo.

Litexpo 3-ioje salėje, šalia pagrindinio ringo įsikūrusiame Mokymo centro stende kasdien nuo 10 iki 16 val. parodos žiūrovams ir dalyviams bus siūlomos įvairiausios veiklos.
Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai galės kurti, žaisti, bendrauti, sužinoti apie šunis ir gyvūnų gerovę.Mokymo centro stende bus galima pasikonsultuoti dėl šuns pasirinkimo ar priežiūros.

Skaityti daugiau čia.

 

3. ROBOTIADA 2018

Kur? Litexpo Kada? Kovo 3 d. (šeštadienis)

Nepraleisk progos dieną praleisti išmaniai! Jau 2018 m. kovo 3 d. „Robotiada” sukvies visus technologijų, robotikos, ir naujovių entuziastus!

 

Skaityti daugiau čia.

4. KAČIŲ PARODA

Kur? Vilnius Grand Resort Kada? Kovo 3-4 d.

 

Kovo 3-4 dienomis Vilnius taps kačių sostine. Gyventojus ir svečius džiugins nuostabus renginys – dvi dienas truksianti tarptautinė kačių paroda, įvairūs kačių šou ir gražiausių Lietuvos kačių apdovanojimai!

Nors sinoptikai žada itin šaltą savaitgalį, felinologai juokauja, kad savaitgalis bus karštas! Salėje tikrai bus daug įtampos, nes į šią parodą atvyksta tituluotos katės iš tolimų šalių: Švedijos, Suomijos, Graikijos, Italijos, Olandijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos.

Skaityti daugiau čia.

Katės

5. DIZAINO ALĖJA KAZIUKO MUGĖJE 2018

Kur? Katedros aikštė Kada? Kovo 2-4 d.

Rankų darbo kūrinius po vienu stogu pristatys Lietuvos dizaineriai – drabužių, aksesuarų, galanterijos, namų interjero detalių ir net juvelyrikos kūrėjai. DIZAINO ALĖJA įsikurs pačioje “Kaziuko mugės” širdyje – Katedros a., prie Šventaragio ir Pilies g. sankryžos. Pasitikite pavasarį atnaujinę drabužinę, namų interjerą ar papuošalų dėžutę.

Skaityti daugiau čia.

6. KAZIUKO MUGĖ – LIETUVOS ŠIMTMEČIO STALAS

Kur? Rotušės aikštė Kada? Kovo 3-4 d.

Lietuvos Šimtmečio stalas – unikalus Kaziuko mugės 2018 projektas, skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Projekto metu, Kovo 3-4 dienomis, Vilniaus Rotušės aikštėje nusidrieks rekordinis 100 metrų ilgio stalas, kuris taps pagrindine Kaziuko mugės susitikimų vieta ir vienu ryškiausių mugės akcentų. Prisėsti prie Šimtmečio stalo ir paragauti patiekalų, pagamintų tik iš lietuviškos produkcijos, bus kviečiami visi mugės svečiai. Abi dienas prie šventinio stalo vyks muzikiniai pasirodymai, rekordinį reginį iš aukštai fiksuos dronai, vyks aktyvios pramogos ir žaidimai.

Skaityti daugiau čia.

7. „ŠIMTMEČIO DETEKTYVAS“ KAZIUKO MUGĖJE

Kur? Katedros aikštė Kada? Kovo 3 d. (šeštadienis) 13:00 val.

Jau ketvirtus metus iš eilės kviečiame dalyvauti visų pamėgtame Kaziuko mugės kultūriniame-orientaciniame žaidime! Šiemet pristatome Jums „Šimtmečio detektyvą“.

Skaityti daugiau čia.

8. ŠV. KAZIMIERO DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Kur? Valdovų rūmai Kada? Kovo 3 d. (šeštadienis)

Kiekvienų metų kovo 4-ąją švenčiame Šv. Kazimiero dieną. Kas buvo šis žmogus, gyvenęs šiek tiek daugiau nei 25 metus? Kuo jo gyvenimas skyrėsi nuo kitų to laikotarpio žmonių gyvenimo? Kodėl karalaitis 1604 m. buvo paskelbtas šventuoju, o 1636 m. – Lietuvos globėju? Kokioje šeimoje Kazimieras augo, kaip buvo auklėjamas, ką mėgo, kuo domėjosi? Kaip susiklostė jo brolių ir seserų gyvenimas? Kodėl paveiksluose šv. Kazimieras vaizduojamas su lelijomis rankoje? Apie visa tai pakalbėsime per edukacinį pasivaikščiojimą po Valdovų rūmus.

9. FRANKOFONIJOS DIENOS

Kur? Įvairios vietos Kada? Kovo 2-31 d.

Šiandien pasaulyje skaičiuojami 274 milijonai prancūzakalbių. Iki 2050-ųjų metų, sparčiai demografiškai vystantis Afrikos žemynui, šis skaičius gali išaugti iki 700 milijonų. Tarptautinei frankofonijos organizacijai priklauso 84 valstybės ir Vyriausybės narės. Nuo 1999 metų Lietuva šioje organizacijoje turi stebėtojos statusą.

Tarptautinė frankofonijos diena kovo 20-ąją visame pasaulyje minima nuo 1990 metų. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką,- šia proga organizuojama daugybė šventinių ir kultūrinių minėjimų.

10. LITHUANIAN SHOW DANCE & CONTEMPORARY CHAMPIONSHIP’ 2018

Kur? Lietuvos vaikų ir jaunimo centras Kada? Kovo 3 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Suteikiame galimybę įvairaus amžiaus modernaus, džiazinio bei klasikinio šokio stiliaus šokėjams pristatyti savo gebėjimus, skatinti šokio kolektyvų bendravimą, patirties pasidalinimą bei bendradarbiavimą. Čempionato nugalėtojams suteikti galimybę atstovauti Lietuvą Europos ir Pasaulio IDO Show dance ir Contemporary dance čempionatuose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button