Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (8-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (vasario 21 d. – vasario 23 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ

Kur? Litexpo Kada? Vasario 20-23 d.

Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse ir vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje.

Mugės metu vienoje vietoje susitinka visi, kurie domisi naujausiomis literatūros pasaulio tendencijomis: leidėjai turi puikią progą pristatyti knygų naujienas, autoriai pabendrauti su savo gerbėjais bei užmegzti sėkmingas darbines pažintis, lankytojai ne tik randa šaunių knygų laimikių, pabendrauja su mylimais rašytojais, bet ir puikiai praleidžia laiką dalyvaudami plačioje renginių programoje.

Atšventusi savo dvidešimtmetį, 2020-uosius metus Vilniaus knygų mugė pasitinka su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Mugė verčia naują puslapį ir kviečia ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų. 2020 m. vasario 20–23 d. mugė taps nekasdienių susitikimų, pokalbių, nuomonių, nesibaigiančių atradimų vieta, kur laukiami visi!


Nuotrauka: Evaldo Čingos

2. LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS „PASAULIO SAPNAS“

Kur? Belmontas Kada? Vasario 21-23 d.

Pasaulio sapnuose žiemos pasaka balta, kai medžiai iš ledo nulieti, o žemė pusnimis padengta.

Vasario 21–23 dienomis Ledo skulptūrų festivalis „Pasaulio sapnas“ kviečia pasinerti į žiemos prisiminimus bei atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemą pasaulyje.

Trijų dienų festivalis papuoš poilsio ir pramogų centrą „Belmontas“ unikaliomis ledo skulptūromis, kurios vakare pasidabins įvairių spalvų šviesomis.

Nuotr.: Ledo meistrai

3. Nacionalinėje dailės galerijoje – parodos uždarymo renginiai

Kur? Nacionalinė dailės galerija Kada? Vasario 21-23 d.

Vasario 20 – 23 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) ir Vilniaus knygų mugėje vyks vilniečio, Bauhauzo mokyklos auklėtinio Moišės Ravivo-Vorobeičiko (1904–1995) fotografijų parodos „Modernybės montažai“ uždarymo renginiai. Kartu su projekto partneriais parengta turtinga kūrybinių dirbtuvių, viešų pokalbių ir susitikimų programa.

Renginių programą rasite čia.

Lietuvos nacionalinė galerija

4. VILNIAUS ŠIUOLAIKINIS MENAS AUTOBUSU SU-MENĖK

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 21-23 d.

Įlipkite, pavažiuokite, išlipkite – taip atrasite meną Vilniuje visą vasario mėnesį. Leiskitės į kitokią ekskursiją po miestą – aplankykite 25 Vilniaus meno galerijas ir muziejus. Iniciatyva SU-MENĖK kviečia pažinti garsias galerijas ir labiau atokiau pasislėpusias meno vietas Vilniuje paprasčiausiu būdu – specialiu autobusu. Meno maršrutas jus įkvėps įdomiausiais šiuolaikiniais kūriniais, specialiomis programomis ir pažintimis su menininkais. Lipkite į autobusą ir apžiūrėkite meną.

Autobusas nemokamai veš kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, sausio 31 – kovo 1 d. Autobusas kursuoja kas 40 min. nuo Antano Tumėno autobusų stotelės, tačiau išlipti ir įlipti galite bet kurioje norimoje stotelėje.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

5. ŽMOGŠALA – ŽIEMOS ALAUS FESTIVALIS VILNIUJE

Kur? Kablys Kada? Vasario 22 d. (šeštadienis)

ŽMOGŠALA – žiemos alaus festivalis, kuris jau septintą kartą į Vilnių sukvies Lietuvos ir užsienio šalių alaus žinovus, gerbėjus ir norinčius tokiais tapti. Tikslas – supažindinti alaus vartotojus su kuo įvairesniu ir įdomesniu alumi mūsų rinkoje bei alaus naujienomis. O naujienų tikrai bus, nes festivalio dalyviai ruošiasi ŽMOGŠALOS alaus konkursui, kurio pagrindiniai “teisėjai” ir bus lankytojai.

Festivalio dalyviai – Lietuvos ir kaimyninių šalių išskirtinai craftinio alaus aludariai ir importuotojai. Dalyvių skaičius bus lygus tiek, kiek telpa! O šiais metais festivalis pirmą kartą vyks kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius).

6. Tarptautinė kačių paroda

Kur? Gariūnai Kada? Vasario 22-23 d.

2020 metų vasario 22-23 dienomis Vilniuje, Klubas Belamur organizuoja tarptautinę kačių parodą.

Ties G5 įėjimu nusileisti žemyn prie maisto turgaus.

7. 10-ASIS TARPTAUTINIS ŠOBLĖS KINO FESTIVALIS

Kur? LMTA Sluškų rūmai Kada? Vasario 20-22 d.

„Šoblės“ kino festivalis – dešimtus metus iš eilės LMTA studentų organizuojamas didžiausias Lietuvoje tarptautinis studentiško kino festivalis. Festivalio tikslas: supažindinti žiūrovus su studentišku kinu, jo kūrėjais ir jų perspektyvomis.

Šiais metais „Šoblėje“ netrūks nei Lietuvos, nei užsienio kino mokyklų studentų darbų. Festivalyje žiūrovai išvys kelias filmų programas: Tarptautinę programą, kurioje bus rodomi Latvijos, Estijos bei Švedijos kino mokyklų studentų darbai, programą „Įkūrėjai rekomenduoja“, kuri jubiliejaus proga primins apie pirmuosius festivalio gyvavimo metus ir jų aktualijas, „Jaunųjų talentų“ programą, supažindinsiančią su kūrėjais, dar tik pradedančiais savo kelionę po kino lauką, geriausiųjų „CILECT“ filmų programą, tradicija tapusią Henriko Šablevičiaus retrospektyvą ir dar daugiau.

8. Užgavėnės Trakuose

Kur? Trakai Kada? Vasario 23 d. (sekmadienis)

Organizatoriai kviečia visas Trakų rajono seniūnijas, bendruomenes, visuomenines organizacijas, įstaigas, mokyklas, verslo struktūras į smagią Užgavėnių šventę, kuri vyks vasario 23 d. (nuo 13.30 val.) Trakuose Rotušės aikštėje prie Šv. Jono Nepamuko koplytstulpio.

9. VASARIO 16 O-SIOS MITAI

Kur? Signatarų namai Kada? Vasario 22 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Vieną mitą apie Vasario 16-ąją matote teminės ekskursijos plakato iliustracijoje. Jau žinote apie ką jis? Jei ne, kviečiame į ekskursiją “Vasario 16-sios mitai” , vyksiančias kiekvieną vasario šeštadienį 14 val. Signatarų namų muziejuje.

Per daugiau nei šimtą metų 1918-asiais įvykęs Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas, apaugo pačiais įvairiausiais pasakojimais ir legendomis. Kokie jie? Kas tiesa, o kas ne?

10. Užgavėnės Balsiuose

Kur? Balsių „Mitologinis parkas“ Kada? Vasario 22 d. (šeštadienis) 12:00 val.

2020 M. VASARIO MĖN. 22 D. (ŠEŠTADIENĮ), 12:00 VAL. Balsių „Mitologiniame parke“ Užgavėnių šventė. KVIEČIAME VISUS, MAŽUS IR DIDELIUS PERSIRENGĖLIUS PRIE UŽGAVĖNIŲ LAUŽO!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button