Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (8-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (vasario 22 d. – vasario 24 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ

Kur? Litexpo Kada? Vasario 21-24 d.

Prieš du dešimtmečius, 2000 m., gimė renginys, į kurį kasmet pasineria vis daugiau skaitančiųjų ir kuris užaugoį didžiausią knygų bičiulių susitikimą Baltijos šalyse. Dvidešimt metų čia kasmet susitinka rašytojai ir skaitytojai, leidėjai ir vertėjai, iliustruotojai ir spaustuvininkai, bibliotekininkai ir knygynų darbuotojai.

 

„Po dvidešimties metų“ – tokia tema knygų bičiulius pasitiks užaugusi, jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Atsigręšime atgal ir žvilgsniu prabėgsime per visus dvidešimt metų –matuodami, kaip keitėmės, ar ko nepamiršome, ar branginame tai, kas geriausia, ar nenutolome.

Plačiau apie renginį čia.

2. Apsilankykite muziejuje nemokamai

Kur? Vilniaus muziejai Kada? Vasario 24 d. (sekmadienis)

 

Šiais metais net 12 kartų Lietuvos nacionalinį muziejų ir jo padalinius bus galima aplankyti nemokamai. Tokia proga galima pasinaudoti paskutinį mėnesio sekmadienį. Tuomet dirbs visi Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniai, tad nepraleiskite progos apsilankyti.

3. NEMOKAMAS TRAKŲ ISTORIJOS MUZIEJAUS LANKYMAS

Kur? Trakai Kada? Vasario 24 d. (sekmadienis)

Nuo 2019 m. sausio 1 d. kiekvieną mėnesio paskutinį sekmadienį galime lankyti respublikinius ir nacionalinius muziejus nemokamai!

 

Ir nuo ko galėtume geriau pradėti pažintį jei ne nuo valstybės ištakų – Trakų? Trakai neabejotinai – viena tų vietovių, kurių populiarumas bei svarba priklauso ne nuo jos dydžio, o nuo vaidmens tautos istorijoje. Netoliese kūrėsi įtakingi LDK miestai ir pirmosios sostinės, o Vytauto Didžiojo valdymo laikotarpiu Trakai tapo svarbiausiu kultūriniu, adminsitraciniu, politiniu LDK centru, simboliškai atspindėjusiu valdovo vakarietiškas vertybes. Kokias? Atskleiskime drauge ekskursijos Trakuose metu!

Vasario 24 d. 12 ir 15 val. organizuojame ekskursijas Trakų istorijos muziejuje (įėjimas nemokamas, įprasta kaina – 8 Eur). Tuo pačiu lankysimės ir Trakų senamiestyje, nagrinėsime įvairių Trakuose gyvenančių tautų istoriją, paveldą ir šiandienos aktualijas.

4. VILNIAUS ŠIUOLAIKINIS MENAS AUTOBUSU SU-MENĖK

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 24 d. (sekmadienis)

 

Jūsų žodyną ir pojūčius netrukus papildys nauja patirtis – SUMENĖJIMAS. Tai būsena po meno poveikio. Visą vasarį nuo penktadienio iki sekmadienio kursuos du NEMOKAMI Vilniaus autobusai SU-MENĖK. Tai pirmasis maršrutas po net 17 įtakingiausių Vilniaus šiuolaikinio meno galerijų ir muziejų.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

5. ZERO WASTE PRODUKTŲ MUGĖ

Kur? Miesto Laboratorija, Antakalnio g. 17 Kada? Vasario 23 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Jau kurį laiką visame pasaulyje populiarėja Zero Waste arba Gyvenimo be atliekų idėjos. Žmonėms, įsivertinusiems, kiek jie kasdien, per mėnesį ar per metus išmeta įvairiausių pakuočių nuo gėrimų, maisto, kosmetikos ar kitų buities reikmenų, šiurpsta oda. O dar tie vaizdai iš vandenynų pakrančių su plastiko kalnais arba žinios apie nuo plastiko šiukšlių žūstančius gyvūnus, arba apie plastiką, randamą jūros druskoje…

 

Situaciją, matyt, galima gerinti kiekvienam pradedant nuo savęs – ir pirkti mažiau, o ir kaskart perkant kažką naujo, atkreipti dėmesį į pakuotę. O mes sakom – būtų visai įdomu pasidomėti, kokių Zero Waste produktų galima rasti Lietuvoje – juk turim ir gamintojų, ir įvairių produktų atstovų, ir net parduotuvių!

6. Sekmadieninis žygelis po Santariškių miškus

Kur? Santariškės Kada? Vasario 24 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Vasario 24 d. (sekmadienis) 12 val. visi kviečiami labiau pažinti sostinę bei pasivaikščioti po vaizdingus Santariškių apylinkių miškus, užsuksime prie Mokslinių tyrimų instituto bandymų stoties. Važiuoti autobusais nr. 35, 66 ir 76 iki P.Baublio stotelės. Vairuotojai automobilius palieka A.Telyčėno g. už senojo dvaro pastato (Žaliųjų Ežerų g.14). Nuo čia ir pradėsime žygį, kurio trukmė apie 3val. Maršrutas žiedinis, įveiksime apie 12 km. Žygio vadovas puikus vedlys Rymantas Genys (tel. 860542354).

7. Muzikos salė 2019 Vilniaus knygų mugėje

Kur? Litexpo Kada? Vasario 21-24 d.

„Muzikos salė” – kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, jau penkerius metus organizuojama asociacijos AGATA ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu.

8. ROBOTŲ MIESTAS

Kur? Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ Kada? Vasario 22-24 d.

Robotų Miestas – tai 72 naujausi robotai iš JAV, Japonijos, Pietų Korėjos, Didžiosios Britanijos ir Rusijos, taip pat Tesla šou, 8 virtualios ir papildytos realybės zonos, robotų teatras, taip pat daiktų mintimis valdymo prietaisas ir kitokios ateities technologijos.

9. Sostinės Žvaigždžių diena 2019

Kur? RYTAS Arena Kada? Vasario 24 d. (sekmadienis) 11:00 val.

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) ir Sostinės krepšinio lyga (SKL) vasario 24 dieną kviečia savo narius susiburti kasmetinėje Sostinės Žvaigždžių dienoje. Tradicija tapusios SKM jaunųjų talentų ir žinomų žmonių rinktinės „Kažkur matyti“ rungtynės džiugins susirinkusiuosius ir šį kartą. Šventės metu ant parketo išbėgs geriausi SKM ir SKL žaidėjai. Žiūrovų dėmesį kaustys įvairūs konkursai: Sportpoint-Įgūdžiai; BC RYTAS, Vilnius-Snaiperis, Atrakcionai-Baudukas. Be to, sklando gandai, kad pamatysime ir fantastišką Apollo boulingas-dėjimų šou! O GEMMA-MVP apdovanos naudingiausią Žvaigždžių dienos žaidėją.

10. Junior A – Vilnius – Loftas

Kur? Loftas Kada? Vasario 23 d. (šeštadienis) 18:30 val.

Junior A albumo Superglue pristatymo koncertas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button