Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (7-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (vasario 14 d. – vasario 16 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 16 d. (sekmadienis)

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vilniečiai ir miesto svečiai švęs įsimintinai – kaip visada vyks šventinė jaunimo eisena, vyks minėjimas prie Signatarų namų, taip pat laukia įspūdingas koncertas bei simboliniai 30 laužų Gedimino prospekte, vyks kiti šventiniai renginiai.

 

Į visus šventinius miesto renginius sostinėje visi kviečiami keliauti nemokamu viešuoju transportu.

Visą renginių programą rasite čia.

2. VALENTINO DIENA

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 14 d. (penktadienis)

 

Valentino diena švenčiama vasario 14 d. Ji vadinama įsimylėjėlių arba meilės diena.

Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Renginių sąrašą galite rasti čia.

 
Valentino diena

3. NEMOKAMOS EKSKURSIJA „VALSTYBINGUMO KELIU“

Kur? Prie Mindaugo paminklo Kada? Vasario 16 d. (sekmadienis) 14:00 ir 16:00 val.

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius valstybės atkūrimo dieną švęsti kartu ir leistis į intriguojančią kelionę laiku per septynis Lietuvos valstybingumo šimtmečius – nuo XIII a. Mindaugo karalystės iki 1918-ųjų vasario 16-ąją atgimusios Lietuvos valstybės nemokamoje ekskursijoje „Valstybingumo keliu“.

4. VILNIAUS ŠIUOLAIKINIS MENAS AUTOBUSU SU-MENĖK

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 14-16 d.

 

Įlipkite, pavažiuokite, išlipkite – taip atrasite meną Vilniuje visą vasario mėnesį. Leiskitės į kitokią ekskursiją po miestą – aplankykite 25 Vilniaus meno galerijas ir muziejus. Iniciatyva SU-MENĖK kviečia pažinti garsias galerijas ir labiau atokiau pasislėpusias meno vietas Vilniuje paprasčiausiu būdu – specialiu autobusu. Meno maršrutas jus įkvėps įdomiausiais šiuolaikiniais kūriniais, specialiomis programomis ir pažintimis su menininkais. Lipkite į autobusą ir apžiūrėkite meną.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

5. PĖSČIŲJŲ ŽYGIS VERKIŲ REGIONINIAME PARKE

Kur? Žaliųjų ežerų g. 53 Kada? Vasario 15 d. (šeštadienis) 11:00 val.

 

Pasitinkant Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną kviečiame žygiuoti! Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija š. m. vasario 15 d. (šeštadienį) kviečia visus į pėsčiųjų žygį Verkių regioniniame parke!

Žygio metu turėsime galimybę pasigrožėti miške pasislėpusiais ežerėliais, Turniškės kraštovaizdžio draustiniu keliausime iki Stavišikių piliakalnio.

6. DIDŽIOJO ŠILTNAMIO DIENA

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Vasario 15 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Vasario 15 d., šeštadienį, VU Botanikos sode Kairėnuose lankytojams vėl atveria duris Didysis Šiltnamis.

Didžiojo Šiltnamio dieną sodo lankytojai turi retą galimybę aplankyti egzotinės floros kolekciją, todėl nepraleiskite progos! Šio šeštadienio tema: ŽYDINČIOS GĖLĖS ŠILTNAMYJE IR NAMUOSE.

7. VASARIO 16-OSIOS JAUNIMO EISENA „LIETUVOS VALSTYBĖS KELIU“

Kur? Katedros aikštė Kada? Vasario 16 d. (sekmadienis) 10:00 val.

Lituanistų sambūris kartu su Lietuvos istorijos mokytojų asociacija ir Vilniaus miesto savivaldybe kviečia Vilniaus ir Lietuvos mokyklų bendruomenes paminėti Vasario 16-ąją tradicine šventine jaunimo eisena.

Nuoširdžiai kviečiame susirinkti Vasario 16-ąją, 10 valandą į Katedros aikštę su trispalvėmis ir savo mokyklų vėliavomis, su būgnais ir kitais mušamaisiais – kad eiti būtų smagu.

8. „SU GIMTADIENIU, LIETUVA!“ – GEDIMINO PILIES BOKŠTE

Kur? Gedimino pilis Kada? Vasario 16 d. (sekmadienis) 10:00 val.

Kviečiame švęsti Vasario 16-ąją Lietuvos simboliu tapusiame Gedimino pilies bokšte ir papuošti jo sienas trispalvėmis su gimtadienio sveikinimais ir linkėjimais Lietuvai!

Ant paruoštų iš anksto trafaretų nugulę linkėjimai, sveikinimai ir, žinoma, mažiausiųjų piešiniai bus paženklinami Geležinio Vilko arba Gedimi-no pilies bokšto antspaudu ir pakabinami laikinoje parodoje bei skelbiami socialinio tinklo „Facebook“ profilyje.

9. EDUKACINIS ŽAIDIMAS „GELTONA – ŽALIA – RAUDONA“

Kur? Vilniaus gynybinės sienos bastėja Kada? Vasario 16 d. (sekmadienis) 12:00 ir 16:00 val.

Vasario 16-osios proga Vilniaus gynybinės sienos bastėja kviečia į tradiciniu tapusį edukacinį žaidimą šeimoms su mokyklinio amžiaus vaikais „geltona – žalia – raudona“.

Žaidime dalyvaujantys vaikai bus suskirstyti į trispalvės spalvų komandas ir padedami tėvelių bei gidų ieškos paslėptų klausimų apie Bastėjos istoriją, to meto Vilniaus gynybą bei keisčiausias šio XVII a. Vilniaus gynybinio statinio paslaptis. Atsakydami į klausimus vaikai sudėlios „Jaunojo lietuvio priesaiką Lietuvai“.

10. LIETUVA – DAINOJ IR ŠIRDY

Kur? Mokytojų namai Kada? Vasario 16 d. (sekmadienis) 17:00 val.

Vasario 16 d. 17 val.  Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje vyks koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai „Lietuva – dainoj ir širdy“.

Šiemet laisvę švęsime su mielais kaimynais – latviais. Iš Rygos  atvyksta kultūros ir laisvalaikio centro „Imanta“ kolektyvai: jaunimo tautinių šokių grupė „Imanta“, meno vadovė Aija Konstant ir vokalinis ansamblis „Fortūna“, meno vadovė Ieva Sutugova. Skambia nata svečiams atitars Vilniaus mokytojų namų moterų choras „Aidas“, vadovė Lina Mačiulienė ir ansamblis „Trio-Intro“, Jurinta Urbanavičiūtė, Audrius Merkelis ir Aušra Liutkutė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button