Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (6-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (vasario 9 d. – vasario 11 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. LIETUVOS ŠIMTMEČIO ŠVENTĖ VILNIUJE: KELIONĖ LAIKU Į 1918-UOSIUS

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 9-18 d.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį kitąmet švęsime visą savaitę – nuo vasario 9 iki 18 d. Šiomis dienomis visas sostinės senamiestis nukeliaus šimtmečiu atgal – į 1918-uosius. Bus rengiamos nemokamos ekskursijos po Vilnių, svarbiausius Nepriklausomybės akto laikotarpio pastatus žymės specialus apšvietimas, mieste bus dalijamas senovinis leidinys, o viską vainikuos koncertas Katedros aikštėje su iki šiol nematytu moderniu sprendimu – Šimtmečio varpu!

 

Daugiau apie renginį čia.

Trys kryziai. Triju kryziu kalnas. Lietuvos veliava
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

2. „MORĖS EKOREZGINKA 2018“. UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ VILNIUJE

Kur? Gedimino pr. Kada? Vasario 10 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Tradiciškai šiemet – kaip ir kiekvienais metais – pačiame Vilniaus centre susiburs įvairiausi Užgavėnių personažai ir užkurs tikras šėliones, varydami žiemą iš kiemo ir kviesdami sugrįžti pavasarį. Nors tikroji Užgavėnių diena – vasario 13-oji, vilniečiai ir miesto svečiai rinksis siausti Gedimino prospekte jau vasario 10 d., šeštadienį.

 

Daugiau apie renginį čia.

Užgavenės

3. „PONIŠKOS” UŽGAVĖNĖS TRAKUOSE

Kur? Trakai Kada? Vasario 10 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Žiemos priespaudos pabaiga – pavasario atkūrimo pradžia. Varom žiemą garsiai ir linksmai su „Nešpėtnais bernais“ ir Trakų krašto šokėjais bei muzikantais.

 

Užgavėnės

4. PARODA “STUDIJOS 2018”

Kur? Litexpo Kada? Vasario 8-10 d.

Ketvirtadienį Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidėjo mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“.

 

Pagrindinė šių metų parodos tema – „Įjunk ateitį“, o svarbiausias akcentas – būti ir kurti Lietuvai.

Parodoje šiemet susiburs 285 dalyviai iš įvairių Lietuvos ir užsienio universitetų bei kolegijų, profesinio mokymo lyderiai, verslo profesionalai, karjeros konsultantai, inovatoriai, jaunieji kūrėjai, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų ir valstybinių tarnybų institucijų atstovai.

 

5. PARODA „TARPUKARIO LIETUVOS REKLAMA“

Kur? Rotušė Kada? Vasario 9 d. – kovo 1 d.

Tarpukario Lietuvos reklamos paroda – tai tęstinis, 2015 m. sėkmingai išleistos knygos „Tarpukario Lietuvos reklama“ projektas. Knyga dėl iki šiol mažai nagrinėtos temos ir išskirtinio dizaino sulaukė didelių simpatijų tiek iš paskirų skaitytojų, tiek iš įvairių kultūros sričių profesionalų. Knygos pirmasis tiražas išgraibstytas dar 2015 metais. Antrasis, pasak autoriaus, sparčiai artėja prie pabaigos.

Minint atkurtos Lietuvos 100-metį, Vilniaus miesto savivaldybė kartu su knygos autoriumi Ramūnu Minkevičiumi kviečia į nemokamą Tarpukario Lietuvos reklamos parodą, kuri pristatys epiškiausias ir ryškiausias tarpukario Lietuvos reklamas.

Daugiau apie renginį čia.

Tarpukario Lietuvos reklama

6. PARODA „LIETUVOS ŠIMTMEČIO PUSLAPIAI“

Kur? Rotušė Kada? Vasario 6 d. – vasario 28 d.

Valstybės šimtmečiui šalies archyvai pristato bendrą parodą. Ekspozicijoje – šimtas svarbiausių įvykių, užfiksuotų pateiktuose archyviniuose dokumentuose, nuotraukose ir užrašuose, kurie parodo ir primena, kaip mes gyvenome, ką patyrėme, pasiekėme ir praradome. Parodoje eksponuojami dokumentai nuo 1918 m. vasario 16 d. iki 2018 metų. Archyvų organizuojama ekspozicija – ryškių spalvų ir šviesų instaliacija, kurios fone skamba ištraukos iš XX a. pr. lietuviškų radijo laidų.

Daugiau apie renginį čia.

Lietuvos šimtmečio puslapiai
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybės

7. LAISVĖS TRIMITININKO CEREMONIJA

Kur? Katedros aikštė Kada? Iki vasario 16 d.

Iki kitų metų vasario 16 d., kasdien, 19 val. 18 min. iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vilniečiams ir miesto svečiams trimitininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, Laurynas Lapė ir jo studentai atliks kompoziciją „Lietuva brangi“. Tokiu muzikiniu būdu vilniečiai ruošis Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui ir miesto svečiams primins apie šią svarbią artėjančią sukaktį.

Daugiau apie renginį čia.

Laisvės trimitas

8. „CIRKAS ATVAŽIAVO!“

Kur? Kongresų rūmai Kada? Vasario 10 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Iš kur sklinda tos pažįstamos melodijos garsai ir šis linksmas žmonių šurmulys? Cirkas atvažiavo į Vilniaus kongresų rūmus! Žonglieriai jau miklina rankas, į orą svaidydami spalvotus kamuoliukus, akrobatai vaikšto lynu ir vartosi ore, klounai taisosi savo dideles raudonas nosis… O ten – štai ten, ar matote? Fokusininkas slapčia iš rankovės traukia kortas ir gudriai šypsodamasis mirkteli savo draugui triušiui, ramiai sau tupinčiam skrybėlėje. Muzikantai ant scenos jau derina stygas – tuoj pasigirs pirmieji muzikos garsai ir… pasirodymas prasidės! Ar norite dalyvauti šioje spalvingoje šventėje, kur stebuklingi cirko pasirodymai vyksta gyvai skambant tikram simfoniniam orkestrui? Tada paskubėkite, cirkas jau atvažiavo ir laukia Jūsų!

9. UŽGAVĖNĖS VALDOVŲ RŪMUOSE

Kur? Valdovų rūmai Kada? Vasario 10 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Prisiminkime istorines Užgavėnių tradicijas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje ir smagiai paminėkime Užgavėnių šventę Valdovų rūmų muziejuje su visa šeima! Jūsų lauks spalvotos ir naujai išpuoštos Valdovų rūmų menės, kuriose skambės senoji muzika, ir meninė studija, kurioje galėsite pasigaminti šventinę kaukę!

Užgavėnės Valdovų rūmuose
Nuotr.: Valdovų rūmų

10. INTERAKTYVI PARODA „IŠRADĖJŲ ŠALIS – MOKSLINIAI TYRIMAI VOKIETIJOJE“

Kur? VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras Kada? Iki vasario 10 d.

Telefonas, kompiuteris ar automobilis: vokiečių išradimai pakeitė pasaulį. Vokiečiai kasmet įregistruoja daugiau nei 30 000 patentų ir pagal jų skaičių yra geriausiųjų trejetuke pasaulyje. Drauge su Fraunhoferio draugija ir Maxo Plancko draugija Goethe`s institutas sukūrė specialią parodą, skirtą išradėjų šaliai Vokietijai.

„Išradėjų šalis – moksliniai tyrimai Vokietijoje“ pristato stulbinančius vokiečių išradimus: parodoje pamatysite ir istorinius atradimus, ir šiuolaikines inovacijas informatikos, energetikos, komunikacijų, transporto, medicinos, optikos ir medžiagų mokslo srityse. Čia taip pat galėsite susipažinti su Vokietijos mokslinių tyrimų institucijomis.

Paroda šiuo metu keliauja per įvairias pasaulio šalis ir skirta visiems besidomintiems gamtos mokslais, bet pirmiausia jaunimui nuo 12 iki 25 metų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button