Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (6-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (vasario 7 d. – vasario 9 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. VILNIAUS ŠIUOLAIKINIS MENAS AUTOBUSU SU-MENĖK

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 7-9 d.

Įlipkite, pavažiuokite, išlipkite – taip atrasite meną Vilniuje visą vasario mėnesį. Leiskitės į kitokią ekskursiją po miestą – aplankykite 25 Vilniaus meno galerijas ir muziejus. Iniciatyva SU-MENĖK kviečia pažinti garsias galerijas ir labiau atokiau pasislėpusias meno vietas Vilniuje paprasčiausiu būdu – specialiu autobusu. Meno maršrutas jus įkvėps įdomiausiais šiuolaikiniais kūriniais, specialiomis programomis ir pažintimis su menininkais. Lipkite į autobusą ir apžiūrėkite meną.

 

Autobusas nemokamai veš kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, sausio 31 – kovo 1 d. Autobusas kursuoja kas 40 min. nuo Antano Tumėno autobusų stotelės, tačiau išlipti ir įlipti galite bet kurioje norimoje stotelėje.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

2. Paroda Studijos 2020

Kur? Litexpo Kada? Vasario 7 d. (penktadienis)

 

„Internetas studijų programos neišrinks“ – tokiu šūkiu visus jaunuolius ir mokytojus šiais metais pasitinka tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2020. Ką daryti, kad ateityje būtum reikalingas? Kaip išsirinkti profesiją, dėl kurios niekada netektų gailėtis? – tai klausimai, kuriuos užduoda daugybė jaunų žmonių, atsidūrę tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimo kryžkelėje.

Nuotr.: Litexpo

3. FOJE muziejaus atidarymas

Kur? Užupio g. 13 Kada? Vasario 7 d. (penktadienis) 19:00 val

Šį penktadienį, vasario 7 d.,duris atvers unikalus muziejus, skirtas vienai garsiausių šalies grupių „Foje“, susibūrusiai 1983 m. vienoje Antakalnio mokyklų, o su gerbėjais atsisveikinusiai 1997 m. grandioziniu koncertu Vingio parke.

 

Į FOJE muziejų kiekvienas galės užsukti visą dieną, o vakare muziejaus atidarymo proga – vyks pirmasis vakarėlis.

4. 15-ASIS PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS „ŽIEMOS EKRANAI”

Kur? Įvairios vietos Kada? Iki vasario 9 d.

Šiais metais skatinsime žiūrovus leistis į dabarties laiko paieškas bei panirti į atsitiktinumų žavesį. Šiemet programoje – per trisdešimt rinktinių filmų.

 

Kruopščiai atrinktoje pagrindinėje programoje Dabarties laiko beieškant pristatoma penkiolika autorinio kino filmų, sukurtų Prancūzijoje per pastaruosius dvejus metus. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški kino kalba.

Siekiant atspindėti šiuolaikinio prancūzų kino tendencijas, programoje vyrauja žanrų ir temų įvairovė : nuo milijonines žiūrovų minias sužavėjusių ir sugraudinusių komedijų NEMATOMOS ar EDMOND iki Kanų kino festivalio paralelinėse programose sužibėjusių filmų ALISA IR MERAS, KLAJOJANTI SIELA ar ESMINIS POREIKIS, nuo Venecijos kino festivalyje pristatyto įtempto psichologinio trilerio PASKUTINĖ PAMOKA iki Lokarno kino festivalyje žiūrovų simpatijas pelniusios biografinės dramos KAMILĖ, nuo debiutinių kino juostų DU SŪNŪS ar MANO ŠLOVINGA JAUNYSTĖ iki jau pripažintų režisierių naujausių darbų Į PASAULIO KRAŠTĄ, NEĮMANOMA MEILĖ ar NOTRE DAME.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

 

5. VASARIO 16 O-SIOS MITAI

Kur? Signatarų namai Kada? Vasario 8 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Vieną mitą apie Vasario 16-ąją matote teminės ekskursijos plakato iliustracijoje. Jau žinote apie ką jis? Jei ne, kviečiame į ekskursiją “Vasario 16-sios mitai” , vyksiančias kiekvieną vasario šeštadienį 14 val. Signatarų namų muziejuje.

Per daugiau nei šimtą metų 1918-asiais įvykęs Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas, apaugo pačiais įvairiausiais pasakojimais ir legendomis. Kokie jie? Kas tiesa, o kas ne?

Atvykite į Signatarų namuose kiekvieną vasario mėnesio šeštadienį organizuojamas nemokamas temines ekskursijas „Vasario 16 –osios mitai“ ir sužinosite populiariausias istorinių faktų interpretacijas apie patį Aktą, jo ir nepriklausomybės paskelbimą bei signatarus.

6. Parmigiano Reggiano skėlimas ir nemokama degustacija Halėje

Kur? SAY CHEESE (Halės turgus) Kada? Vasario 8 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Tradicija tapęs renginys, sūrio galvos, sveriančios apie 40 kilogramų, skaldymo ceremonija.

Tad kviečiame Jus ne tik pasimėgauti pačiu procesu, bet ir paragauti sūrio karaliaus Parmigiano Reggiano PDO nuo ką tik suskaldytos galvos.

Šis sūris atkeliavo iš Italijos, pagamintas iš žalio (nepasterizuoto) pieno, turi specialią kokybės tikrinimo komisiją ir daug kitų įdomių subtilybių, kurias sužinosite apsilankę pas mus.

Pirmas pusvalandis po suskaldymo yra ypatingas, nes sūris pirmą kartą gauna oro ir generuoja ypatingai ryškų kvapą ir skonį.

Sūrio ekspertas Vytautas Vaga papasakos ir pademonstruos, kaip tai atlikti taisyklingai.

7. PROTĖVIŲ ŽENKLAI TRADICINĖJE TEKSTILĖJE | PIRŠTINIŲ IR RIEŠINIŲ PARODA

Kur? Antano ir Anastazijos Tamošaičių galerija „Židinys“ Kada? Vasario 7-28 d.

Vilniaus etninės kultūros centras ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija „Tautodailės metais“ paskelbtus 2020-uosius neatsitiktinai pradeda tęstinio projekto paroda „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje: pirštinės ir riešinės“. Mat riešinės šiais laikais išgyvena aukso amžių, reta kuri moteris riešinių nemūvi, o jų mezgimu dabar užsiima ne tik tautodailininkės. Ir dar – neatsitiktinai paroda surengta Antano ir Anastazijos Tamošaičių galerijoje „Židinys“, mat tarpukariu ir pokario metais Antanas ir Anastazija Tamošaičiai rinko, tyrinėjo ir populiarino tautodailę, organizavo dailiųjų amatų kursus, kuriuose greta kitų dalykų, buvo mokoma ir mezgimo.

8. EKSTREMALUSIS IR ILGASIS VILNIAUS KATEDROS POŽEMIŲ MARŠRUTAS

Kur? Katedros varpinė Kada? Vasario 8 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Vilniaus katedroje lankytojams atverti nauji požemių maršrutai. Viena įdomiausių, istoriškai ir kultūriškai vertingiausių Lietuvos erdvių, liudijančių valstybės istoriją nuo XIV a. iki šių dienų, kasmet pritraukia dešimtis tūkstančių lankytojų. Ligšiolinė lankytojams atvira ekspozicija užėmė vos kiek daugiau nei trečdalį viso požeminio katedros ploto.

Norintiems apžiūrėti naujuosius maršrutus patariama įvertinti savo fizinius gebėjimus: siekiant kuo labiau išsaugoti erdvės autentiškumą, čia palikti originalūs praėjimai, kai kuriose vietose susiaurėjantys iki 40 cm pločio. Aukščiausias laiptelis, kurį reikia įveikti norint praeiti visą maršrutą, – 42 cm aukščio.

9. VILNIAUS KARINĖS TVIRTOVĖS PASLAPTYS IR ATRADIMAI

Kur? Buvusi areštinė, T. Kosciuškos g. 1 Kada? Vasario 8 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia pavienius lankytojus dalyvauti teminėse ekskursijose, kurių metu bus pristatoma pilių teritorijos kaita nuo XIV a. iki XIX a., kuomet pilių teritorijoje buvo įrengta carinė tvirtovė.

Pasivaikščiojimo po pilių teritoriją metu sužinosite ne tik kokią reikšmę anuomet turėjo šiandien mums įprasti objektai – Gedimino kalnas, Žemutinės pilies įtvirtinimai, bet ir apie ten buvusį politinių kalinių kalėjimą – areštinę nr. 14 (T. Kosciuškos g. 1), kurioje buvo kalinami ir 1863–1864 m. sukilimo dalyviai.

Ekskursijos dalyviai taip pat turės galimybę apžiūrėti buvusioje areštinėje veikiančią parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

10. HOTEL UNIVERSALIS

Kur? Menų spaustuvė Kada? Vasario 8 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Šviesų dailininkas Julius Kuršis.Dramaturgės Indrės Bručkutės pjesės ir spektaklio „Hotel Universalis“ pagrindas – antikinis mitas apie saulės dievo Helijaus ir okeanidės Klimenės sūnų Faetoną, kuris, draugų paakintas įrodyti savo dieviškąją kilmę, bandė važnyčioti Helijo saulės vežimą, tačiau nepajėgė suvaldyti Helijo žirgų. Faetonas žuvo liepsnose vos nesudeginęs žemės, o jo kūnas nukrito į Eridano upę.

Spektaklyje „Hotel Universalis“ kūrybinė komanda kalba daugeliui šiandien aktualia tema: apie tėvų ir vaikų santykius, pagrįstus jaunų žmonių tapatybės, „vietos po saule“ paieškomis jų tėvų sukurtame pasaulyje, ir intuityviu, pasąmoniniu noru – tegu ir ne visada pamatuotu – tą pasaulį sugriauti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button