MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (52-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (gruodžio 28 d. – gruodžio 30 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. KALĖDOS VALDOVŲ RŪMUOSE

Kur? Valdovų rūmai Kada? Gruodžio 28-30 d.

Šventiniu laiku Valdovų rūmuose skamba kalėdinė ir istorinė muzika. Nuo pat Kalėdų iki Naujųjų spalvingą repertuarą parengė daugybė ansamblių, solistų ir muzikantų. 

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą.

Magdeburgo kunigaikštystė padovanojo mums du iš pačių garsiausių vėlyvojo baroko kompozitorių. Händelį išgarsino jo operos, oratorijos, himnai ir koncertai. Jo operinė kūryba demonstruoja, kad jis buvo ne tik muzikos, bet ir dramaturgijos genijus. Händelio vardas ir šiandien turi pelnytą šlovę, jis buvo vienas pačių įtakingiausių savo laikų kompozitorių.

Šiuo metu Vilniuje, Pryžiuje ir Ženevoje gyvenančios lietuvių pianistės Mūzos Rubackytės karjera prasidėjo, kai ji septynerių metų debiutavo Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, skambindama J. Haydno Koncertą D-dur, diriguojant maestro Sauliui Sondeckiui.

2. KRISTUPO KALĖDOS 2018

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia Kada? Gruodžio 28-30 d.

Išdykėliškai paleista sniego gniūžtė. Blizgančios vaikų akys iš sandėliuko parnešant apdulkėjusias rogutes. Šypsena mamos veide, išpakuojant eglutės žaisliuką, kurį pirkote kartu. Nuostaba ir džiaugsmas, gavus ranka rašytą atviruką…Tai – tikroji žiemos stebuklų dvasia, kuria norime dalintis kartu su jumis.

Tad „Kristupo Kalėdos“ – tarsi šventinė girlianda, suverta iš elegantiškų valsų, svajingų noktiurnų, nuotaikingų operečių, miuziklų arijų, aistringų latino melodjų ir net roko baladžių – tam, kad blizgėtų jūsų akys, veide žaistų šypsena bei džiaugsmingai spurdėtų širdis.

Susitikime nuostabios muzikos apsuptyje, kad į žiemos stebuklų sąrašą galėtume įrašyti dar vieną punktą.

3. Kalėdinis šeimų ledo ritulio turnyras

Kur? Lukiškių aikštė Kada? Gruodžio 29 d. (šeštadienis) 13:00 val.

Gruodžio 29 dieną Vilniuje, Lukiškių aikštėje įrengtoje kalėdinėje čiuožykloje, įvyks Kalėdinis šeimų ledo ritulio turnyras „3 prieš 3“.

Burkite komandą ir tapkite išskirtinio turnyro dalyviais! NETURITE ŠEIMOS? Nieko tokio, juk DRAUGAI, PAŽĮSTAMI ar KOLEGOS gali būti taip pat puiki šeima!

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

4. VIDUDIENIO VARGONŲ KONCERTAI „VOX ORGANI CATHEDRALIS“

Kur? Katedros aikštė Kada? Gruodžio 29 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Vilniečiai bei miesto svečiai maloniai kviečiami į Advento ir šv. Kalėdų vargoninės muzikos koncertus Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Kiekvienas ciklo koncertas – reta proga pasiklausyti gražiausių vargoninių kūrinių iš viso pasaulio adventinės ir kalėdinės muzikos lobyno.

Vidudienio koncertai vyks ketvirtadieniais ir šeštadieniais nuo gruodžio 13 iki 29 dienos, o finalinis ciklo koncertas nuaidės paskutinę metų dieną – gruodžio 31-ąją, antradienį.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

5. PO BERNARDINŲ ANSAMBLĮ

Kur? prie Bernardinų bažnyčios Kada? Gruodžio 29 d. (šeštadienis) 12:30 val.

Bernardinų architektūrinio ansamblio turizmo informacinis centras kviečia Jus į ekskursiją po Bernardinų istorinį architektūrinį ansamblį. Šios kelionės metu apsilankysite smalsuolių žvilgsniams uždarose erdvėse: Mažesniųjų brolių pranciškonų vienuolyno kiemelyje; bažnyčios požemiuose, kuriuose buvo laidojami vienuoliai ir miestiečiai; pasivaikščiosite paslaptingais XVI a. vienuolyno koridoriais, presbiterija, kurioje kadaise melsdavosi vienuoliai, senais sraigtiniais laiptais užkopsite į bažnyčios palėpę, pro kurios langus atsiveria nepakartojama Vilniaus senamiesčio panorama; pasigrožėsite unikaliais krištoliniais skliautais, per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis, vaizduojančiomis vienuolių gyvenimą bei neseniai restauruotais meno kūriniais. Iš bažnyčios palėpės nusileisite tiesiai į vargonų balkonėlį, kuriame iki XVII vidurio meldėsi vienuolės bernardinės; pamatysite senuosius vargonus, vis dar liūdnai tebelaukiančius sugrįžtančių išvogtų detalių.

6. KALĖDOS LEDO ŠALYJE

Kur? Trakų Vokės dvaras Kada? Gruodžio 28 d. (penktadienis) 18:00 val.

Vienintelis koncertas – interaktyvi pasaka, skirta vaikams ir visai šeimai. Jis leis pajausti šv. Kalėdų dvasią Trakų Vokės dvaro sodyboje.

„Kalėdos Ledo šalyje“ herojai pakvies visas šeimas jaukiai susiburti Kalėdomis kvepiančiame Trakų Vokės dvare, kuriame gruodžio 28 d. 18 val. įvyks stebuklai.

Kartu dainuosime vaikų pamėgtą dainą „Let it go“ iš filmo „Frozen“. Galėsite susitikti princesę Fioną iš filmo „Šrekas“, kuri trauks smagią dainą; filosofišką išdidaus liūto giesmę, skirtą mylimam sūnui Simbai iš filmuko „Liūtas karalius“ ir kitas žinomas dainas. Skambės ir muzika iš filmo „Haris Poteris“, o juk Poterio burtų mokykla tokioje pat mistiškoje pilyje, kaip ir šioji.

7. ŽIEMOS MIUZIKLAS SU VAIDU BAUMILA

Kur? Koncertų salė „Compensa“ Kada? Gruodžio 29 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Žiemos šventes palydėkite ir sutikite su šiluma kvepiančiu gyvo garso koncertu, kuriame žiemos miuziklui suburta pučiamųjų grupė leis pasinerti į nuostabios muzikos skambesį. Atlikėjas Vaidas Baumila dovanos pačių gražiausių autorinių, kalėdinių ir miuziklų dainų koncertą. O kartu su Vaidu scenoje kūrinius atliks jums puikiai pažįstami koncerto svečiai – Karina Krysko ir Jurgis Brūzga.

8. APSILANKYMAS JAPONIŠKAME SODE SU ŠALTINIU SEI SHIN EN

Kur? Japonų kultūros namai, T. Kosciuškos g. 26 Kada? Gruodžio 30 d. (sekmadienis) 11:00 val.

Kviečiame sekmadieniais nuo 11 iki 16 val. pasivaikščioti po Japonišką sodą su šaltiniu SEI SHIN En (“Tyros širdies”), pasėdėti pavėsinėje ir pasigėrėti šaltiniu ir jo čiurlenimu, augalais ir paukščiukų čiulbėjimu. Įėjimas nemokamas, bet būsime dėkingi už paramą sodui, kuri bus skirta sodo priežiūrai.

Taip pat, organizuojamos grupės (nuo 3 iki 12 žmonių) pasivaikščioti po sodą, apie kurį papasakosime daugiau, Apsilankysime Japonų kultūros namuose, kur susipažinsite su japonų tapyba ir kaligrafija, pamatysite nuotraukas iš sodo įrengimo ir susipažinsite su jo gimimo istorija. Pavaišinsime ir japoniška Matcha arbata, kurią galėsite pasigaminti patys specialiame dubenėlyje su šepetėliu, bei papasakosime apie japonų arbatos ceremoniją. Orientacinė parama sodui už ekskursiją su arbatos ragavimu nuo vieno žmogaus 8 – 10 eur.. Trukmė – apie 1 -1.30 val.(priklausomai nuo žmonių skaičiaus). 

9. Savaitgalinis žygis Karoliniškių apylinkėse

Kur? Karoliniškės, Maciulevičiaus gatvė Kada? Gruodžio 30 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Mieli žygeiviai, gruodžio 30 d. (sekmadienis) kviečiame Jus į paskutinį šiais metais pėsčiųjų žygelį po vaizdingas Karoliniškių apylinkes.

Susitinkame 12 val. Karoliniškėse, Maciulevičiaus gatvėje, prie geltonojo pėsčiųjų tilto per vakarinį aplinkkelį.

Vykti troleibusais Nr. 1, 3, 9 ir 20 iki „Ugniagesių“ stotelės arba 16 troleibuso maršrutu iki stotelės „Televizijos bokštas“. Žygio vadas Marius Trapnauskas (tel. 8674 19034). Nužygiuosime apie 10-12 km, žygio trukmė ~ 2-2,5 val. Laukiami jauni ir senjorai, pavieniai ir šeimomis! Žygis nemokamas, registruotis nereikia.

10. TRAVIATA

Kur? Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Kada? Gruodžio 30 d. (sekmadienis) 18:00 val.

LA TRAVIATA (it. Puolusi moteris) yra aštuonioliktoji G. Verdi opera ir pirmoji pagal savo laikų gyvenimo siužetą. Jos premjera įvyko 1853 m. kovo 6 d. Venecijos La Fenice teatre. Po nesenų Rigoleto ir Trubadūro sėkmių šį sykį kompozitoriaus laukė netikėtumas – Traviatos premjera patyrė visišką nesėkmę. Manoma, kad opera buvo netikusiai pastatyta, nevykusiai parinkti solistai. „Kas kaltas – aš ar dainininkai? – klausė G. Verdi. – Laikas parodys.“ Tačiau kompozitorius suprato, kad nesėkmės priežastys, matyt, svaresnės. Publiką papiktino, kad pagrindinė operos veikėja – parsiduodanti moteris, supama tokio pat sugedusių papročių pasaulio.

Pagal Francesco Marios Piave libretą G. Verdi operą rašė su dideliu įkvėpimu, sukurdamas vieną gražiausių savo veikalų. 1854 m. gegužės 6 d. kitame Venecijos teatre – San Benedetto – pastatytą Traviatą lydėjo didelė sėkmė, prasidėjo „vargšės nusidėjėlės“ kelionė per pasaulį. A. Duma sakė teisybę: „Po 50 metų mano Damos su kamelijomis niekas neprisimintų, bet Verdi padarė ją nemirtingą“.

Operos ir baleto teatras Traviatą yra pastatęs 1920, 1931, 1952, 1974, 1980 ir 1992 m., 2005 m. gruodžio 31 d. ir 2006 m. sausį rodėme Anglijos nacionalinės operos pastatymą. Iki pat 2002 m. Traviata buvo rodoma kiekvienų Naujųjų metų išvakarėse, kartu tai – ir dažniausiai mūsų teatro scenoje vaidinta opera. 2009 m. gegužės 8 d. įvykusi Traviatos premjera yra jau 739-asis spektaklis.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Sostinėje šurmuliuoja ,,Pavasarinė Būsto mugė 2019″

Donatas Andrijauskas

„Litexpo“ prasideda robotų paroda „Robotiada“

Donatas Andrijauskas

Savaitgalio renginių TOP 10 (12-asis metų savaitgalis)

Donatas Andrijauskas

Vilniaus universitetas ruošiasi 440-ajam gimtadieniui: pagrindiniai renginiai

Made in Vilnius

Paskutinė galimybė: netrukus po pasirodymo Vilniuje „Cirque du Soleil“ šou „Toruk – the First Flight“ atsisveikins su žiūrovais

Donatas Andrijauskas

Lietuvos žvaigždės telkia jėgas, kad vaikai neskęstų

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika