Pristatome šio savaitgalio (gruodžio 17-19 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Saulė ir jūra

Kur? Vilniaus Taksi Parkas Kada? Gruodžio 17-19 d.

po pasaulį keliaujanti Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ kviečia į saulėtą vasaros paplūdimį Vilniuje. Menininkės nukelia operą nuo scenos ir įkurdina prie menamos jūros. Pagrindinis „Saulės ir jūros“ veikėjas – šiuolaikinė ryškiaspalviais maudymosi kostiumėliais prisidengusi vasarotojų visuomenė. Paplūdimio poilsiautojai gulėdami ant kelių dešimčių tonų smėlio atlieka įprastas pliažo procedūras ir dainuoja. Operos librete atostogautojų mintys įgarsinamos gyva ir nerūpestinga kalba. Solo partijose – gyvenimiški rūpesčiai, prisiminimai, filosofiniai pamąstymai, net kremo nuo saulės sudėtis ir ryto planai kepti kiaušinienę. Pagaviai, su švelnia ironija ir nerimu „Saulė ir jūra“ pasakoja apie klimato kaitą, kūniškumą ir visuotinį nuovargį.

Ilgai laukto ir kelis kartus dėl pandemijos atidėto rodymo Vilniuje proga specialiai ruošiama lietuviška kūrinio versija.

„Saulė ir jūra“ gruodžio 16–19 dienomis bus rodomas išskirtinėje, dėl unikalios architektūros kūriniui ypatingai tinkančioje vietoje – buvusiame Vilniaus taksi parke (Pelesos g. 1 / Dariaus ir Girėno g. 2, Vilnius), kuriame žiūrovai operą-performansą galės stebėti iš kelių aukštų serpantino.

2. Užupio eglutės kėlimas bei puošimas

Kur? Užupio angelas Kada? Gruodžio 18 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Kalėdos turi ateiti laiku. Eglutė turi būti tikra. Žaisliukus turime pakabinti patys. Eglutę pakelti turime irgi patys.

Šeštadienį prie Užupio Angelo rajono gyventojai puoš pagrindinę šio rajono kalėdinę eglutę.

3. Sostinės kalėdinė mugė

Kur? Avia Solutions Group Kada? Gruodžio 18-19 d.

Visą savaitgalį, gruodžio 18–19 dienomis, Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai, užsukę į „Avia Solutions Group“ areną, turės išskirtinę progą atrasti džiuginantį kalėdinių prekių asortimentą: dovanų idėjas, puošmenas namams, gurmaniškus maisto produktus, rankų darbo papuošalus ir aksesuarus, naujausias aprangos kolekcijas šventėms bei prekes vaikams.

4. Lukiškių kalėjimas kviečia į pirmąją Kalėdų mugę

Kur? Lukiškių kalėjimas Kada? Gruodžio 17 d. (penktadienis)

Kalėdos Lukiškių kalėjime dar niekada nebuvo tokios. Gruodžio 14-17 dienomis nauja kalėjimo versija kviečia į pirmąją Kalėdų mugę, kurioje susipins skanus maistas, muzika, kinas ir kultūra.

Vasarą kultūra ir turiniu džiuginęs visą miestą, Lukiškių kalėjimas matuojasi naują drabužį ir keičia savo nuotaiką šventiniam laikotarpiui. Pirmą kartą tvirtovės viduje po aštuonkampiu kupolu įsikurs gastro mugė. Kvepiančius kampus kalėjimo sparnuose ruošia „Skonis ir kvapas“, „Backstage Cafe“, „Sūrininkų namai“, „Mulate“ ir kiti skanių dovanų kūrėjai. Gurmaniškų skonių šventę, pilną rankų darbo sūrių, saldumynų, kavos ir kitų valgomų dovanų, papildys nauja tapybos paroda, specialūs kino seansai, degustacijos, muzika, šokiai ir atributika, paruošta kelionei po eglute – sau ar kitiems.

5. Paskutinės minutės dovanų POP UP

Kur? Paupio turgus Kada? Gruodžio 17-19 d.

Vilniečių ir miesto svečių jau pamiltoje vietoje – Paupio turguje – gruodžio 17-19 d. pirmą kartą vyks specialus “Paskutinės minutės dovanų POP UP”, kuriame patogiai ir be nereikalingo jaudulio galėsite pasirūpinti paskutinei minutei paliktomis kalėdinėmis dovanomis vienoje erdvėje!

6. Kalėdų skambesys atviroje Prezidentūroje

Kur? Prezidentūros kiemas Kada? Gruodžio 19 d. (sekmadienis) 17:00 val.

Artėjant šventiniam laikotarpiui, Prezidento rūmų vidinis kiemas ir istorinis parkas atviri vilniečiams ir miesto svečiams, o sekmadienių popietės pripildytos chorų dovanojamų kalėdinių giesmių. Chorų pasirodymus sekmadieniais pradedame įžiebdami stilizuotą advento vainiko žvakę.

Gruodžio 19 d., 17.00 val., šventinį kalėdinių giesmių ciklą atviroje Prezidentūroje užbaigs Vilniaus arkikatedros bazilikos Jaunimo choras (choro vadovė Violeta Savickaitė-Paciūnienė, koncertmeisteris Rimvydas Mitkus).

7. Inga Jankauskaitė | Vilnius

Kur? Compensa salė Kada? Gruodžio 19 d. (sekmadienis) 17:00 val.

Gruodžio 19 d. sostinės koncertų salėje „Compensa“ savo jaukius šventinius pasirodymus surengs viena produktyviausių pastarojo meto atlikėjų – Inga Jankauskaitė su savo grupe. Per gražiausias metų šventes vyksiančiuose koncertuose skambės populiauriausi ir naujausi dainininkės kūriniai. Atlikėja žada pristatyti ir kūrinius iš netrukus pasirodysiančio trečio albumo „Švyturys“.

8. Betliejaus žvaigždė: Giesmė Marijai

Kur? Šv. Kazimiero Bažnyčia Kada? Gruodžio 19 d. (sekmadienis) 13:00 val.

Galbūt Lietuva negali pasigirti aukso telkiniais ar kitais žemės gelmių turtais, tačiau brangakmenių joje netrūksta. Vienas jų spindi itin ryškiai, tai – tarptautinį pripažinimą pelnęs Vilniaus kultūros centro LRT Vaikų choras.

Per daugiau nei 40 kolektyvo gyvavimo metų, išugdyta tūkstančiai auklėtinių, paruošta ir atlikta gausybė premjerų, su koncertais išmaišyta Europa, JAV, Kanada, Japonija. Ne vieną prestižinį apdovanojimą pelnęs choras mėgiamas ne tik dėl ausiai malonaus skambesio, bet ir nuolatinės lietuvių autorių kūrybos sklaidos.

Parinkę pakilią, didžiųjų švenčių išvakarėms itin tinkančią programą, jaunieji dainininkai koncertą pripildys nuoširdumu, polėkiu, muzikalumu, kuriuo užburia publiką, kad ir kur bedainuotų.

Programoje gražiausios giesmės Švč. Mergelei Marijai.

9. Kalėdinis šeimų savaitgalis

Kur? Valstybės pažinimo centras Kada? Gruodžio 18-19 d.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, kviečiame pasisemti kalėdinės nuotaikos ir savaitgalį praleisti Valstybės pažinimo centre!

Šeštadienį, gruodžio 18 d., 14 val. Jūsų lauks protmūšis „Kalėdų garsai“. Protmūšio metu komandose varžysitės atsakinėdami į klausimus apie kultūrą, sportą, žmones, žemę ir, žinoma, Kalėdas! Taip pat Jūsų lauks bonus turai, o geriausiai pasirodžiusios komandos – Valstybės pažinimo centro įsteigti prizai.

Sekmadienį, gruodžio 19 d., kviesime išbandyti kūrybiškumą dirbtuvėse gaminant 3D stiliaus snaiges. Popieriumi, žirklėmis, klijais ir visomis kitomis priemonėmis pasirū

10. Vilniuje – didžiausias atgyjantis 3D žiemos sodo atvirukas

Kur? PC Europa Kada? Iki sausio 7 d. nuo 16:00 val.

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pamatyti didžiausią – net 260 kv. ploto ekrane – atgyjantį 3D žiemos sodo atviruką. Šią nestandartinę šventinę interpretaciją atsinaujinančiame prekybos centre „Europa“ galima pamatyti kasdien nuo 16 val. iki sausio 7 d.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist