MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (5-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (vasario 1 d. – vasario 3 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. VILNIAUS ŠIUOLAIKINIS MENAS AUTOBUSU SU-MENĖK

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 1-24 d.

Jūsų žodyną ir pojūčius netrukus papildys nauja patirtis – SUMENĖJIMAS. Tai būsena po meno poveikio. Visą vasarį nuo penktadienio iki sekmadienio kursuos du NEMOKAMI Vilniaus autobusai SU-MENĖK. Tai pirmasis maršrutas po net 17 įtakingiausių Vilniaus šiuolaikinio meno galerijų ir muziejų.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

2. PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS „ŽIEMOS EKRANAI ’19“

Kur? Įvairios vietos Kada? Vasario 1-3 d.

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą pakvietė susipažinti su festivalio programa, svečiais bei pakalbėti apie prancūzišką kultūrą.

Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani atskleidė, kad šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock’u,  Henri-Georges’o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Romy Schneider filmų retrospektyva. Festivalio koordinatorė Justė Litinskaitė, paminėjo, kad festivalis bus rodomas dvylikoje Lietuvos miestų.

Pagrindinėje festivalio programoje išvysime itin talentingų kūrėjų, darbus, kurie pelnė tarptautinius apdovanojimus. Tarp jų Antony Cordier‘o „Gasparas vestuvėse” bei Thomas‘o Lilti filmas „Pirmakursiai“ ir Robyn Sykes‘o „Finalas“, Mikhaëlo Hers‘o filmas „Amanda“sėkmės sulaukęs Venecijos bei Tarptautiniame Tokijo kino festivalyje, o  filmo „Malda“ aktorius Anthony Bajon‘as tarptautiniame Berlyno festivalyje yra gavęs „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą.

Kino teatras

3. SU–MENĖK: EKSKURSIJA IR TELETILTAS SU DAILININKU SAMUELIU BAKU

Kur? Samuelio Bako muziejus Kada? Vasario 1 d. 16:00 val.

Samuelio Bako muziejus jungiasi prie iniciatyvos „SU–MENĖK“ ir kviečia vasarį pradėti meniškai: vasario 1 d. sudalyvauti ekskursijoje, kurią ves Samuelio Bako muziejaus vadovė Ieva Šadzevičienė, bei virtualiame susitikime – teletilte su garsiuoju menininku, Vilniaus garbės piliečiu Samueliu Baku.

Ekskursija muziejuje prasidės 16 val. ir vyks lietuvių kalba. Planuojama teletilto su Samuelio Bako studija Bostone (JAV) pradžia – 16.45 val. Pokalbis su menininku vyks anglų kalba, prireikus – su vertimu į lietuvių kalbą.

Samuelis Bakas
Nuotr.: Vidmantas Balkūnas

4. Cepelinų diena

Kur? Vilniaus restoranai Kada? Vasario 3 d.

Amerikos lietuvis Jonas Vaičiūnas 2014 m. vasario įgyvendino iniciatyvą visose pasaulio šalyse pradėti švęsti Pasaulio cepelinų dieną (pirmasis vasario sekmadienis). Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus.

Pavyzdžiui, Mykolo 4 restoranas taip pat švęs šią dieną, kur virs cepelinus, pagamintus pagal vilnietės ponios Editos receptus.

cepelinai

5. Perskaitytų knygų mugė – Knygadienis

Kur? Prekybos centras CUP Kada? Vasario 2 d.

2019 m. vasario 2 d. šeštadienį, CUP 5 aukšte įvyks perskaitytų knygų KNYGADIENIS. Mugėje galėsite keistis, pirkti ir parduoti knygas.

6. Improvizuota ir nemokama ekskursija

Kur? Prie Mindaugo paminklo Kada? Vasario 2 d. 13:30 val.

Ponios ir ponai, vasario antrosios proga gidas kviečia į ekskursiją be įsipareigojimų po mylimą Vilnių. Susitikimo vieta prie Karaliaus Mindaugo paminklo, sužinom, ar mylim stabus ir bebrus. Keliaujam iki kur akys veda žvelgiant kur akys mato ir kojos neužkliūna. Linksmai, kur reikia rimtai. Ekskursijos kaina, jei Jūs manote yra, o jei ne, tai ne. Taigi, vasario 2 d. 13.30 val. Prie Mindaugo paminklo.

7. Ekskursija PO BERNARDINŲ ANSAMBLĮ

Kur? Prie Bernardinų bažnyčios Kada? Vasario 2 d. 14:00 val.

Bernardinų architektūrinio ansamblio turizmo informacinis centras kviečia Jus į ekskursiją po Bernardinų istorinį architektūrinį ansamblį. Šios kelionės metu apsilankysite smalsuolių žvilgsniams uždarose erdvėse: Mažesniųjų brolių pranciškonų vienuolyno kiemelyje; bažnyčios požemiuose, kuriuose buvo laidojami vienuoliai ir miestiečiai; pasivaikščiosite paslaptingais XVI a. vienuolyno koridoriais, presbiterija, kurioje kadaise melsdavosi vienuoliai, senais sraigtiniais laiptais užkopsite į bažnyčios palėpę, pro kurios langus atsiveria nepakartojama Vilniaus senamiesčio panorama; pasigrožėsite unikaliais krištoliniais skliautais, per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis, vaizduojančiomis vienuolių gyvenimą bei neseniai restauruotais meno kūriniais. Iš bažnyčios palėpės nusileisite tiesiai į vargonų balkonėlį, kuriame iki XVII vidurio meldėsi vienuolės bernardinės; pamatysite senuosius vargonus, vis dar liūdnai tebelaukiančius sugrįžtančių išvogtų detalių.

8. KITSCH BLUSŲ TURGUS

Kur? Kitsch, Užupio g. 4 Kada? Vasario 3-10 d.

Aš esu Kičas ir organizuoju blusų turgų Užupio g. 4. Tai netradicinis blusų turgus, nes tai ne tik apie daiktus kurių mums nereikia, bet ir apie mūsų talentingus menininkus ir jų rankdarbius, papuošalus ir mielus daikčiukus kurie galėtų papuošti Jus ir Jūsų namus. Aš duosiu paragauti Jums mano vietoje gaminamų padažiukų ir užtepėlių.

Apskritai, tai daugiau apie jus – daiktų savininkus, nei pačius daiktus.

9. Pėsčiųjų žygis po Šeškinės ozą

Kur? Kalvarijų ir Didlaukio gatvių sankryžoje esanti Maxima Kada? Vasario 2 d. 10:00 val.

Kas labiausiai prisidėjo formuojant Vilniaus reljefą? Tikrai ne žmogus. Tai – ledynas. Skylantis, besitraukiantis, tirpstantis. Jis ir padovanojo mums stačiuosius raguvomis išvagotus Neries ir Vilnelės šlaitus, versdamas Vilnių miestu, stovinčiu ant kalvų.

Šįkart, susitikę Baltupiuose atrasime retam Vilniečiui pažįstamą Jomanto parką. Kirtę Geležinio vilko gatvę grožėsimės Šeškinės šlaitų geomorfologiniu drausiniu, kurio akcentas – ozas, bet ne to paties pavadinimo prekybos centras, o geologinis darinys. Taigi, į parduotuvę neužsuksime. Trauksime link Akropolio, bet vėl – ne pirkinių ieškoti, o grožėtis šalia esančio kalvyno vaizdais. Praeisime ir šalia Armijos Krajovos arsenalo sandėlių. Dairysimės Gedimino pilies link ir lyginsime miesto taškų aukščius. Žygiuosime pro senovės baltams šventas vietas ir grįšime į susitikimo tašką Baltupiuose.

10. Triušiukų savaitgalis

Kur? Zoopark Vilnius Kada? Vasario 1-3 d.

Kviečiame mažuosius gamtos mylėtojus įdomiai praleisti savaitgalio popietę! “Zooparke” (Verkių g. 29, Vilnius, Ogmios miestas) dalyvaukite edukaciniuose užsiėmimuose apie triušiukus.

Edukacijos metu vaikai susipažins su triušiukais, galės juos paglostyti ir įdomiai praleisti laiką gyvūnų apsupty.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Rengiamas šventinis vasario 16-tosios žygis po piliakalnius

Donatas Andrijauskas

Lietuva švenčia valstybės atkūrimo 101-ąsias metines

BNS

Trečioji vinilo plokštelė suskambo legendinio Beno balsu

Evaldas Činga

Ant Televizijos bokšto vėl suplevėsuos Trispalvė

Evaldas Činga

Nemokamos Vasario 16-osios ekskursijos

Evaldas Činga

Artėja „Morės blynvakaris“ – pilvo ir geros nuotaikos atlaidai

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika