Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (48-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (gruodžio 3-5 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Kalėdų labdaros mugė

Kur? Vilniaus rotušė Kada? Gruodžio 4 d. (šeštadienis)

Jau 19-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė vilniečius ir miesto svečius vėl geriems darbams burs Vilniaus Rotušės aikštėje gruodžio 4 d., šeštadienį, nuo 11 val.

 

Mugėje, kurią nuo 2003 m. organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV), kartu su užsienio šalių diplomatinėmis bei verslo bendruomenėmis ir Lietuvos bičiuliais, galima rasti originalių rankų darbo dirbinių, suvenyrų, paskanauti kepinių iš įvairių pasaulio kampelių bei laimėti nuostabius loterijos prizus, o taip pat pasiklausyti kalėdinės muzikos koncertų.

Visos mugės dieną surinktos ir su ja susijusios lėšos skiriamos mažamečių, jaunuolių ir senyvo amžiaus žmonių gerove besirūpinančioms organizacijoms.

2. Kalėdų eglutės įžiebimas Rotušės aikštėje

Kur? Vilniaus rotušės aikštė Kada? Gruodžio 4 d. (šeštadienis)

 

Stilinga Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje nušvis 2021 m. gruodžio 4 d. ir Vilniui šventinę nuotaiką dovanos iki 2022 m. sausio 9 d.

3. Vilniaus čiuožykla

Kur? Prie Baltojo tilto Kada? Gruodžio mėn.

Kokia žiema be ledo čiuožyklos! Šiais metais VILNIAUS ČIUOŽYKLA įsikurs – Baltojo tilto prieigose.

 

Ledo arenoje su stogo konstrukcija be čiuožimo seansų vyks sporto ir kultūros renginiai iki pat kovo mėn.

Čiuožykla veiks septynias dienas per savaitę. Sesijos trukmė – 45 min., pertrauka ledo paruošimui – 30 min.

4. 2021 m. Pasaulio jaunių 10 šokių čempionatas

Kur? Avia Solutions Group arena Kada? Gruodžio 4 d. (šeštadienis)

 

Praėjus vos dvejiems metams nuo Vilniuje vykusio Pasaulio standartinių sportinių šokių čempionato mūsų šalyje vyks dar vienas įspūdingas tarptautinis šokių turnyras. Šįkart Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje dėl geriausiųjų vardo varžysis jaunieji šokėjai, kurie gruodžio 4 dieną kovos dėl Pasaulio jaunių 10 šokių čempionato aukso!

Turnyro metu išvysime geriausius jaunuosius šokėjus iš 30 pasaulio šalių, o Lietuvos garbę gins Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė. Pasaulio jaunių 10 šokių čempionate poros atliks po penkis standartinius (lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas, kvikstepas) ir penkis Lotynų Amerikos šokius (samba, čia čia čia, rumba, pasodoblis, džaivas), todėl turnyras abejingų šokiams nepaliks!

Renginiui taip pat yra paruošta ir įspūdinga parodomoji programa – hiphopo šokėjų pasirodymai, todėl žiūrovų arenoje laukia veiksmo kupina diena. Nepraleiskite progos savo akimis išvysti įspūdingiausio šių metų šokių renginio Lietuvoje ir palaikyti jaunuosius mūsų šalies talentus kovoje dėl čempionų titulo.

 

5. Kristupo Kalėdos

Kur? Viešbutis „Novotel Vilnius Centre“ Kada? Gruodžio 5 d. (sekmadienis)

Pasitikite žiemą su muzika! Šventinę nuotaiką mes jau pakuojame. Išbandykite naują formatą – gyvu garsu mėgaukitės lauke. Sakote, žiemą tai neįmanoma? Atsakome, jog patirsite tai, ką norėsis pakartoti.

Susitinkame gruodžio 5 dieną, prie viešbučio „Novotel Vilnius Centre“ (Gedimino pr. 16). Svarbiausi atributai: šilta apranga, plati šypsena ir galimybių pasas.

Laukiame jūsų kartu su puikiais atlikėjais, kurie dovanos 3 šventinius koncertus.

6. Creative Showroom/Xmas Pop-UP

Kur? Vaidilos teatras Kada? Gruodžio 3-5 d.

Tvarių rankų darbo dovanų idėjų, profesionalaus dizaino ir pakilios kalėdinės nuotaikos fiesta – jau čia pat. Pirmąjį gruodžio savaitgalį legendiniame „Vaidilos“ teatre visų lauks beveik trisdešimties šalies kūrėjų sukurtos originalios dovanos.

Kalėdiniame „Creative Showroom/Xmas Pop-UP“ rasite vyrams ir moterims skirtų autorinių drabužių, aksesuarų, juvelyrikos, keramikos, avalynės ir nišinės parfumerijos. Platus mados dizaino spektras – išskirtiniai kirpimai, itin kokybiški audiniai ir įvairiausi siluetai, tinkantys kasdienai ir šventiniam vakarui.

Drabužių kolekcijų naujienomis stebins tokie žinomi Lietuvos kūrėjai kaip Seržas Gandžumianas, Lilija Larionova, Diana Paukštytė, Lena Nomanova („Rudnė“), Indra Dovydėnaitė, „Eva Lore“, Renata Mikailionytė ir dizaineris iš Italijos Iaio Migliaccio („Jajo Made in Italy“).

7. Kalėdų skambesys atviroje prezidentūroje

Kur? Prezidentūros kiemas Kada? Gruodžio 5 d. (sekmadienis)

Prezidento rūmų vidinis kiemas ir istorinis parkas atveriami miestiečiams ir miesto svečiams šventiniu laikotarpiu nuo lapkričio 25 d. iki sausio 7d.

4 sekmadienius iš eilės, nuo 15.00 val. visus lankytojus vaišinsime karšta arbata, nuo 16.00 val. kviesime pasiklausyti nuostabių chorų ir jų dovanojamų kalėdinių giesmių.

Kiekvieną sekmadienį chorų pasirodymus pradėsime įžiebiant advento vainiko žvakę.

8. Betliejaus žvaigždė

Kur? Šv. Kazimiero bažnyčia Kada? Gruodžio 5 d. (sekmadienis) 13:00 val.

Tradiciškai, kiekvieną sekmadienį, Šv. Kazimiero bažnyčioje gaus vargonai, liesis chorų, orkestrų muzika. Šventines programas pristatys pripažinimą pelnę chorai su iškiliais Lietuvos vargonininkais. O antrą Kalėdų dieną pakilios nuotaikos kuliminacijai – gospel mišios su choru Vilnius ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

9. Filmų programa „24 užrašai per sekundę: Jonas Mekas ir jo aplinka“

Kur? Kino centras „Skalvija“ Kada? Gruodžio 3-5 d.

Lapkričio 25 – gruodžio 5 d. kino gurmanų laukia išskirtinė programa – kertiniai lietuvių poeto, filmų kūrėjo, kino kritiko bei avangardinio kino kultūrai skirtų institucijų kūrėjo Jono Meko darbai, kuriuose dienoraštinio kino kalba skleidžiasi filmininko kasdienybė, jo kamera užfiksuotų pasaulio miestų ir meno veikėjų portretai.

Avangardinio kino klasika tapusius ir kiek mažiau žinomus Meko kūrinius programoje papildys kitų kino kūrėjų darbai, dokumentuojantys Niujorko avangardo sceną bei Meko vaidmenį joje.

10. Tindirindis. Programa 10s – suaugusių žaidimai.

Kur? Lietuvos kinematografininkų sąjunga Kada? Gruodžio 3 d. (penktadienis)

Filmai nagrinėja įvairias gyvenimo problemas. Nyderlandų režisierių Studio Job, Joris & Marieke filmas „Dvigubas gyvenimas“ yra skaniai tamsi komedija apie vyrą ir žmoną, kurių skirtingos lyties atitikties idėjos sukelia netikėtą konfrontaciją. Trumpas filmas iš animacinės trilogijos, iš kurių pirmasis buvo „Oskarui“ nominuotas trumpametražis animacinis filmas „Vienas gyvenimas“ („A Single Life“). Filmo „Ana, katė ir pelė“ herojė Anna gyvena patogioje vienatvėje, kol tampa agresyvaus kaimyno geismo objektu, kurio langas yra prieš jos langus. Smurtas įsiveržia į jos gyvenimą. Filmo „Surogatas“ herojus yra žmogus, kuris sunaikina nežinomo šiurpiojo padaro lizdą. Režisieriaus John Robert Lee iš Didžiosios Britanijos sukurtas filmas „Ne dėl pinigų, ne dėl meilės, ne dėl nieko“ gilinasi į skaudžias problemas. Pinigų ir sekso pasaulyje šis emocionaliai įtraukiantis animadoc dokumentinis filmas įžvelgia ir bando atspindėti asmeninę sekso paslaugų teikėjų kovą. Naudojant animaciją anonimiškumui, tikrus klausimus svarsto tikros moterys, dalindamosi tikromis istorijomis. Lenkų režisieriaus Tomeko Popakulo filmas „Rūgštūs lietūs“ nagrinėja opias jaunimo problemas. Daugybės festivalių laimėtojas. Filmai nepalieka abejingų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button