Pristatome šio savaitgalio (lapkričio 12-14 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Lietuvos gastronomijos savaitė

Kur? Įvairios vietos Kada? Lapkričio 8-14 d.

Registracija į dešimtąją Lietuvos gastronomijos savaitę prasideda. 2021 m. lapkričio 8-14 dienomis net 46 Lietuvos restoranai kvies ragauti, pažinti naujas gastronomines tendencijas, restoranų šefų meistrystę. Festivalį organizuoja Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija.

Šių metų rudeninės Gastronomijos savaitės tema – „Tvarus skonis“, tad siekiame, kad ir restoranai atsigręžtų į sezoniškus ir vietinius maisto produktus, maisto atliekų mažinimą, drąsiau naudotų alternatyvas tradiciniams maisto produktams, o apie atsakingo vartojimo sprendimus papasakotų savo lankytojams.

2. Vasario 16-osios aktas iškeliauja: atsisveikinimo ekskursijos

Kur? Signatarų namai Kada? Lapkričio 13 d. (šeštadienis)

Praėjus ketveriems metams, Signatarų namai rengiasi atsisveikinti su 2017 metais prof. Liudo Mažylio surastu Vasario 16-osios aktu: šie metai buvo paskutiniai, kuomet dokumentas eksponuotas istorinėje vietoje, kurioje prieš šimtą trejus metus žvarbų vasario šeštadienio vidudienį buvo pasirašytas dvidešimties Lietuvos Tarybos narių.

Šia proga Signatarų namų edukatoriai kviečia į temines ekskursijas, priminsinčias, kokiomis aplinkybėmis ir kada Lietuvos Nepriklausomybės Aktas dingo, kaip buvo surastas ir kodėl Lietuvai yra tik paskolintas penkerių metų laikotarpiui, o ne padovanotas.

3. Skaniausių Vilniaus istorijų degustacijos

Kur? K. Sirvydo skveras Kada? Lapkričio 12-14 d.

Lapkričio 12-14 d. 17 val. visus vilniečius ir miesto svečius kviečia susipažinti su „Skaniausiomis Vilniaus istorijomis“. Lietuvos gastronomijos savaitės proga skaniausias miesto autobusiukas vėl išrieda į gatves ir laukia visų, norinčių pasivaišinti istoriniais vilnietiškais patiekalais. Iki pasimatymo K. Sirvydo skvere!

Lapkričio 12 d., penktadienį, skaniausias miesto autobusiukas vėl atrieda su istoriniais vilnietiškais patiekalais ir K. Sirvydo skvere visus vilniečius ir miesto svečius vaišins kibinais su aviena. Šalia skanaus maisto ypač tinka skoninga muzika, todėl atmosferą kaitins grupės „Žalvarinis“ muzika.

Lapkričio 13 d., šeštadienį, skaniausias Vilniaus autobusiukas atkeliauja į K. Sirvydo skverą, kuriame vaišins tradicine lietuviška vereščaka, o žvarbiam rudeniui gyvybės suteiks instrumentinio folkloro grupė „Ratilai“.

Lapkričio 14 d., į K. Sirvydo skverą atvyksta skaniausias miesto autobusiukas, kuris vaišins miestiečius ir miesto svečius litvakų foršmaku. Malonu bus ne tik pilvams, bet ir ausims, nes muzikinį pasirodymą surengs Rakija Klezmer Orkestar.

4. Saulės muzika

Kur? Mokytojų namai Kada? Lapkričio 13 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Pagrindinis festivalio koncertas, tai saulėtas muzikinis blyksnis lapkričio darganoje. Po didžiosios Vilniaus mokytojų namų salės skliautais pasirodys skirtingų Baltijos šalių muzikantai:

Laima Jansonė (kanklės) Latvija. Laima reguliariai koncertuoja Latvijoje ir užsienyje – Vakarų ir Šiaurės Europoje, Japonijoje, Australijoje ir kitose šalyse. Ji koncertuoja su Latvijos valstybiniu kameriniu orkestru „Sinfonietta Rīga“, Latvijos radijo choru, su etno-džiazo trio „Zarbugans“. Savo muzikoje Laima sujungia tradicinių etnografinių kanklių skambesį, taip pat instrumento elektroninį atitikmenį, ypatingą dėmesį skirdama improvizacijai.

Kaspars Kurdeko (perkusija) Latvija. Kaip kompozitorius jis kūrė muziką filmams („Nusikalstamo meistriškumo fondas“, 2018), vieno veiksmo baletą „Niekada nesakau“ Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Kaspars groja savo įkurtame eksperimentinės improvizacijos trio „KlusiKlusi“, nuolat koncertuoja su įvairių šalių muzikantais, šiuo metu dėsto perkusiją Rygos Muzikos akademijoje.

Andre Maaker (gitara) Estija – universalus ir pripažintas jaunesnės muzikantų kartos atstovas. Jis yra gitaristas, kompozitorius, aranžuotojas ir garso inžinierius. Andre Maaker išleido tris solo gitaros albumus, o jo grojimą galima išgirsti daugiau nei 30 albumų.

Peedu Kaas (kontrabosas) Estija. Kontrabosistas Peedu Kass groja su garsiausiais vardais Estijos džiazo scenoje ir už jos ribų. Kassas vadovauja kelioms grupėms, įskaitant fortepijoninį trio „Peedu Kass Momentum“, kuris laimėjo „Jazzkaar“ festivalio „Metų džiazo ansamblio“ apdovanojimą. Muzikantas koncertuoja su skirtingo dydžio ansambliais, taip pat gilinasi į aranžuotę ir kompoziciją. Šiuo metu Peedu Kass dėsto Tartu universiteto Viljandžio kultūros akademijoje.

5. Pokrovskije kolokola

Kur? Įvairios vietos Kada? Lapkričio 10-14 d.

Lapkričio 10-14 dienomis Vilniuje vyks šešioliktasis tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“. Kaip medžius Švenčiausios Mergelės Marijos Globos šventės metu, kurios garbei pavadintas festivalis, papuošia šerkšnas, taip Lietuvos sostinę papuošia liaudies muzikos mozaika, viliodama tikėjimo, be kurio negali gyvuoti ir vystytis tradicinė kultūra, sergėtojus.

Eilę metų festivalis spalvingai pristato įvairių šalių kultūrą. Pačius šilčiausius atsiminimus apie Lietuvą išsivežė į savo šalis dalyviai iš Afganistano, Azerbaidžano, Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos, Kazachstano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos,  Moldovos, Rusijos, taip pat jos respublikos – Adygėja, Altajaus kraštas, Kalmukija, Kabalda-Balkarija, Udmurtija, Čečėnija, Dagestanas, Komi, Tyva, Marij-El, Jakutija ir kt.

Šiais metais, po sunkiausio pandemijos laikotarpio festivalis nudžiugins savo klausytojus, pristatydamas kolektyvus iš įvairiausių šalių – Lietuvos, Bulgarijos, Sakartvelo, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Ukrainos. Nepakartojamoje šventėje dalyvaus ir suteiks jai ypatingą koloritą Lietuvos tautinių mažumų folkloro kolektyvai, kurie saugo savo tautos tradicijas, gyvendami kitakalbėje aplinkoje. Tai nelengva užduotis ir tokie ansambliai ir jų vadovai verti palaikymo bei pagarbos. Taip pat festivalyje dalyvaus lietuvių kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių.

6. Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Kur? Įvairios vietos Kada? Lapkričio 4-21 d.

Laukiamiausia kino gurmanų puota – iš plačios festivalio programos išsirinkti gali būti nelengva. Čia ir kino tradicijos, ir naujausios mados, ir nepatogiausius klausimus nagrinėjantys filmai. Keliaukite po gero Europos kino erdves nuo klasikos iki šių dienų ir pamatykite geriausius, vertingiausius ir Europoje pripažintus filmus. Svarbiausias klausimas – kaip spėti pamatyti viską?

7. Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis

Kur? Įvairios vietos Kada? Lapkričio 4-17 d.

VšĮ „Klasika LT“ festivalio publikai pristatys pasaulinio lygio atlikėjus iš Italijos, Lenkijos, Vokietijos ir žymiausius Lietuvos muzikus. Koncertuos: pianistai Jan Krzysztof Broja, Paolo Giacometti, styginių kvartetas „Mettis“, smuikininkas Andrey Baranov su pianistu Dariumi Mažintu, vokalistai Vilija Kuprevičienė ir Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas), mišrus choras „Sonoros“, šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“.

Specialiai festivaliui kuriama roko fantazija „Čiurlionis REX“ pagal M. K. Čiurlionio muziką. Atlikėjai: Šv. Kristoforo orkestras, dirigentas Karolis Variakojis, legendinis saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pianistė Aleksandra Žvirblytė, Robertas Semeniukas (gitara), Jonas Lengvinas (mušamieji), Domas Žostautas (kontrabosas). Kompozicijos autorius – Jonas Jurkūnas.

8. Tuvos nacionalinis orkestras

Kur? Dūmų fabrikas Kada? Lapkričio 14 d. (sekmadienis) 19:00 val.

Nuo didmiesčių šurmulio nutolęs Tuvos kraštas išsaugojo gilias, per dešimtis tūkstančių metų nepakitusias tradicijas, kuriose, kaip liudija tuviai, slypi žmogaus, dvasių bei gamtos paslaptys.

Į Lietuvą šiomis paslaptingomis tradicijomis pasidalinti atvyksta „Tuvan National Orchestra“. 2003 m. Aldar Tamdyn įkurtas ir dabar net 24-is atlikėjus vienoje scenoje buriantis orkestras groja tradiciniais Tuvos bei klasikiniais Vakarų, tradiciniais Rusijos, modifikuotais Tuvos instrumentais.

„Tuvan National Orchestra“ nariai yra daugybės išskirtinių Tuvos instrumentų – tokių kaip igil (dvistygis smuikas), khomus (Tuvos žydų arfa), doshpuluur (liaudiška liutnia) ar dünggür (šamanų būgnas) – virtuozai. Be to, orkestro repertuarą puošia įspūdingas senovinis menas – Tuvos gerklinis dainavimas. Tai malonią nuostabą klausytojams kelianti, įdomiai ir keistai skambanti technika, kuomet vienu metu dainuojama keliais balsais. Centrinėje ir Šiaurės Azijoje paplitęs dainavimas yra glaudžiai susijęs su šamanų tradicijomis. Jis turi kelis skirtingus stilius: xoomei (juo atliekamos epinės poemos), sygyt (šiurkštesnis, švilpiantis), kargyraa (gilus, beveik urzgiantis), ezengileer (pulsuojantis), borbannadyr (paukščius ir upelio čiurlenimą primenantis skambesys), kuriuos visus atlieka „Tuvan National Orchestra“ solistai.

9. Tarptautinis akordeono festivalis Vilnius 2021

Kur? Įvairios vietos Kada? Iki lapkričio 4-17 d.

Vyksta Tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2021“, kurio metu organizatoriai pristato aktualiausias akordeono meno tendencijas. Iki pat lapkričio 19 dienos klausytojų laukia net aštuoni festivalio koncertai, kuriuose pasirodys veržlūs, novatoriški, aistringi ir kūrybiški atlikėjai savo koncertinio gyvenimo neįsivaizduojantys be iššūkių ir eksperimentų. Dauguma koncertų nemokami!

10. Džordanos Butkutės koncertas

Kur? Soho Kada? Lapkričio 12 d. (penktadienis)

Po dviejų metų petraukos į SOHO klubą sugrįžta ryškiausia visų laikų lietuviškos POP scenos legenda Džordana Butkutė! Kone legendinė Lietuvos dainininkė jau lapkričio 12 dieną SOHO klube jus pasitiks su geriausiomis savo dainomis!

„Nemylėjau tavęs“, „Vienas namuose“, „Dėl tavęs“ – šių Džordanos Butkutės hitų priedainius mintinai moka kone kiekvienas. Šį vakarą ne tik dainuosime su Džordana, bet ir šėlsime su DJ Prabanga!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar teko apsipirkti parduotuvėse, kurios pardavinėjo pasenusius maisto produktus?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.