Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (45-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (lapkričio 08 d. – lapkričio 10 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno

Kur? Lukiškių aikštė Kada? Lapkričio 9 d. (šeštadienis) nuo 19:00 val.

Istorijos turi pradžią ir pabaigą. Tam, kad sienos griūtų, reikia laisvės idėjos. Tokios, kuri nubanguotų per visą Europą. Tai – mūsų „Laisvės banga“.

 

Lapkričio 9 d. prisiminkime, kaip prieš 30 metų laisvės banga nušlavė Berlyną dalijusią sieną ir susitikime koncerte „Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno“.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotr.: Jacques Langevin

2. EUROPOS ŠALIŲ KINO FORUMAS „SCANORAMA“

Kur? Vilniaus kino teatrai Kada? Lapkričio 7-24 d.

 

Atlaisvinkit savo lapkričio kalendorius – kviečia 17-oji „Scanorama“. Šiemet bus parodytas laukiamiausias Europos kino naujienas, įdomiausius kino debiutus, aštriausius eksperimentus, supažindins su lietuvių kino darbais, bus galima įvertinti jaunuosius Baltijos regiono šalių kūrėjus konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“, gilinti žinias industriniuose „Scakrypčių“ renginiuose. O kur dar pašnekesiai su filmų komandomis „Kino klubo“ diskusijose, staigmenos kino teatruose.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

3. LIETUVOS GASTRONOMIJOS SAVAITĖ

Kur? Vilniaus restoranai Kada? Lapkričio 4-10 d.

 

2019 m. lapkričio 4-10 dienomis didžiuosiuose Lietuvos mietuose vyks Lietuvos gastronomijos savaitė, kurios metu restoranai atveria duris visiems, norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę. Tradiciškai lapkritis taps nauju gurmaniškų atradimų mėnesiu.

Vilniuje degustuoti specialiai Gastronomijos savaitei skirtą meniu kviečia net dvidešimt aštuoni restoranai.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

 
Restoranas

4. EKSKURSIJOS PO ISTORINES KAPINES

Kur? Vilniaus kapinės Kada? Lapkričio 9-10 d.

Prabėgus šventėms, kai lankome artimųjų kapus, kviečiame į kapines pažiūrėti ir kaip į miesto istorijos paminklą. Lapkričio 9-10 dienomis Neakivaizdinis Vilnius siūlo kartu apsilankyti senosiose Vilniaus kapinėse, sužinoti apie jų istoriją, atpažinti praėjusius amžius įdomiuose paminkluose ir aplankyti žymių žmonių amžinojo poilsio vietas.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

 

5. Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF 2019

Kur? Litexpo Kada? Lapkričio 7-9 d.

Kartą metuose parodų ir kongresų centras „Litexpo“ pakvimpa aromatais iš viso pasaulio, nes čia vyksta didžiausias Baltijos šalyse maisto produktų rinkos įvykis – Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF.

Kasmetinė Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF savo lankytojus šiemet pasitiks kupina naujų idėjų, koncepcijų, dalyvių, produktų ir žinių. Lapkričio 7-9 dienomis parodų ir kongresų centras „Litexpo“ virs gurmanų, kulinarijos mėgėjų ir restoranų profesionalų traukos centru. Pastariesiems BAF šiemet bus itin dosnus.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

6. Knygų dienos

Kur? PC Europa Kada? Lapkričio 4-17 d.

Lapkričio 4-17 dienomis PC Europa vyks „Knygų dienos“, kurių metu tavęs laukia maloniausi atradimai: 20% nuolaida knygoms 1a. „Knygų dienų“ erdvėje, Algio Krikščiūno meninė instaliacija, „Vilnius skaito“ skaitykla su daug knygų.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

7. TARPTAUTINIS LITERATŪROS FESTIVALIS „VILNIAUS LAPAI“

Kur? Įvairios vietos Kada? Lapkričio 7-10 d.

„Festivalio ašimi šiemet pasirinkome istoriją bei pasikvietėme ryškiausius istorijos temomis rašančius pasaulio ir šalies autorius. Festivalis apie istoriją kalba plačiai: nuo istorijos įkvėptų literatūros kūrinių, istorijos šviesoje žmogišką būtį apmąstančių tekstų iki svarstymų, kaip traumuojančios istorijos patirtys gali būti ne visuomenę paralyžiuojantis dalykas, o paskata mokytis suprasti save dabartyje“, – sako festivalio „Vilniaus lapai“ iniciatorė bei organizatorė Rūta Kačkutė. Pagrindinėje festivalio programoje istorijos profesoriaus Timothy Snyderio ir Tomo Venclovos pokalbis, susitikimai su lietuvių literatūros žvaigžde Kristina Sabaliauskaite, Kanadai ir Prancūzijai atstovaujančia rašytoja Nancy Huston, skandinavų detektyvų meistru Michaeliu Katzu Krefeldu.

Festivalis tradiciškai pakvies į Literariumo renginį jaunimo pamėgtame bare „Peronas”, savo tekstus skaitys poetas ir dramaturgas Mindaugas Nastaravičius, arčiau susipažinsime su nematoma Dalios Grinkevičiūtės gyvenimo ir kūrybos puse. Dainuojamosios poezijos gerbėjai galės mėgautis Justo Tertelio ir Jurgio Marčėno duetu, o slemo fanai – kviečiami ultravioletinėje šviesoje patirti Žygimanto Kudirkos solo performansą. Vaikų laukia išskirtinės patirtys – skaitymai su šuniu Kuršiu.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

8. PASLĖPTIEJI VILNIAUS KRAŠTOVAIZDŽIAI

Kur? Geomokslų institutas, M. K. Čiurlionio g. 21 Kada? Lapkričio 10 d. (sekmadienis) 15:00 val.

Lapkričio 10 dieną Geologas S. Saarmann kvies besidominčius savo miestu į įdomią ir intriguojančią ekskursiją po miestą tikrai netikėtu kampu. Atkreipsime žvilgsnį į Vilniaus mūrus ir tai iš ko jie statyti senais Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikais, carinės Rusijos, Lenkmečio ir dabartiniais laikais. Pasivaikščiosime juoda vulkanus menančių akmenų gatve, įslinksime į bažnyčios šešėlius, kur rasime paslaptingų švediškų ortocerų fosilijų, sužinosime kuo susijusi A. Mickevičiaus „Gražina“ ir Nemuno slenkščiai ties Rumšiškėmis, kur Vilniuje galima paliesti Gotlando salą ir… net moderniame prekybos centre stebėsime 150 milijonų metų senumo amonitų kriaukles, kurias trupino priekrančių audros tolimoje Kinijoje.

9. Ekskursija Kuro aparatūra + Sigma

Kur? Kalvarijų g. 135 Kada? Lapkričio 10 d. (sekmadienis) 14:00 val.

Lapkričio 10 d. 14:00 val. kviečiame susipažinti su buvusiomis Vilniaus kuro aparatūros ir Skaičiavimo mašinų („Sigma“) gamyklomis – išgirsti įdomiausius faktus ir net pačiupinėti autentiškus jų gaminius! Ekskursiją ves gamyklų istorijos entuziastas Pavelas P.

10. XIV TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS POKROVSKIJE KOLOKOLA

Kur? Įvairios vietos Kada? Lapkričio 6-10 d.

2019 m. lapkričio 6-10 dienomis Vilniuje jau keturioliktą kartą vyks tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“. Daugelį metų šis festivalis nepaprastai įdomiai pristato daugialypę įvairių šalių tradicinę kultūrą, stiprina kultūrinį bendradarbiavimą, sudaro palankias sąlygas dalyvių bendravimui. Festivalis, pavadintas pravoslavų šventės – Švenčiausios Mergelės Marijos Globėjos (Pokrov Presviatoj Bogorodicy) garbei, suburia liaudies tradicinės kultūros puoselėtojus ir mylėtojus. Be jų tikėjimo tuo ką daro, ką puoselėja ir vertina, šis brangus paveldas – mūsų šaknys, negali gyvuoti ir vystytis. Šį turtą reikia rūpestingai saugoti, o kartais ir atkurti, perteikti būsimoms kartoms.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button