Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (43-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (spalio 23-25 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Vilniaus galerijų savaitgalis

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 22-25 d.

Spalio 22–25 dienomis vykstantis 5-asis Vilniaus galerijų savaitgalis šiais metais apjungia virš 30 įvairių meno erdvių. Jame dalyvauja ne tik privačios galerijos, bet ir menininkų bei nepriklausomų kuratorių valdomos meno erdvės, gilias tradicijas turinčių organizacijų galerijos, taip pat muziejai, meno centrai ir privatūs kolekcininkai.

Daugiau apie renginį rasite čia.

2. Geriausios 2010-2020 m. KANŲ LIŪTŲ reklamos

Kur? Kino teatrai Kada? Spalio 21-25 d.


„Geriausios KANŲ LIŪTŲ reklamos“ į didžiuosius kino ekranus sugrįžta su įspūdingiausiomis viso dešimtmečio reklamomis.

Dabar, kai tiek daug netikrumo ir netgi baimės, ryškios emocijos – kaip niekada svarbios. O būtent jas ir dovanoja geriausios per dešimtmetį sukurtos reklamos.

Kino teatrus pasieksiančiose „Geriausiose 2010-2020 metų Kanų liūtų reklamose“ žiūrovai išvys viską, kas ir sukūrė „Kanų liūtų“ fenomeną Lietuvoje: itin sodrias ir ryškias emocijas dovanojančias reklamos istorijas.

Kino teatras

3. Nemokami muziejai sekmadieniais

Kur? Kino teatrai Kada? Spalio 25 d. (sekmadienis)

Nuo 2020 metų sausio 1 d. kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai galima lankyti muziejų nuolatines ekspozicijas. Nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas Kultūros ministerijai pavaldiems nacionaliniams ir respublikiniams muziejams. Pagal šį modelį nemokamai muziejuose apsilankyti gali visi pageidaujantys.

4. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 25 d. (sekmadienis)

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

Renkami 68 parlamentarai vienmandatėse apygardose. Trys jau išrinkti per pirmąjį turą. Dar 70 politikų į parlamentą pateko pagal partijų sąrašus.

Balsavimas prasideda 7 valandą ir trunka iki 20 valandos.

Nuotr.: Josvydas Elinskas, BNS

5. ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „GAIDA“

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 22 d. – lapkričio 8 d.

Kokia yra šiuolaikinė muzika? Festivalis atskleidžia, kad tai – ne tik, ką girdime radijo stotyse. Išgirskite patys. Jūsų laukia atvira visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai programa. Pagrindines Vilniaus koncertų sales užvaldo ir rimtoji simfoninė muzika, ir alternatyvioji kūryba, elektroninė ar eksperimentinė muzika, multimedijų projektai.

6. VOKIEČIŲ KALBOS DIENOS „Ö KAIP VOKIŠKAI?“

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 19-25 d.

Vokiečių kalbos dienos rengiamos nuo 2016 metų. Jomis siekiama atkreipti dėmesį į vokiečių kalbos teikiamas galimybes versle, švietime, kultūroje, kitose gyvenimo srityse.

2020 m. Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip öko?“ pagrindinė tema – tvarumas. Šiemet įvairiais renginiais į projektą įsijungė apie 130 Lietuvos institucijų – darželiai, mokyklos, universitetai, bibliotekos, aplinkosaugos iniciatyvos.

Iniciatoriai: Vokietijos ambasada, Goethe’s institutas, Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD), Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA).

7. INSTALIACIJA „SKAMBINA“

Kur? Nacionalinė dailės galerija Kada? Spalio 21 d. – lapkričio 15 d.

Spalio 21 d. 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje pristatoma Jolitos Vaitkutės ir Andriaus Mamontovo instaliacija „Skambina“.

Instaliacijai sukurti naudojami seni telefonai bei BTA „Be streso“ akcijos „Atsisveikink su stresu“ metu iš žmonių surinkti jiems stresą keliantys ar simbolizuojantys daiktai. Visi šie daiktai menininkų rankose atgims naujai ir taps dalimi harmoningo Japoniško sodo.

8. X TARPTAUTINIS ŠV. JOKŪBO FESTIVALIS

Kur? Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčia Kada? Spalio 25 d. (sekmadienis) 13:30 val.

Šv. Jokūbo festivalio idėja kilo valstybinio choro „Vilnius” ir brolių Dominikonų ordino atstovams – pagrindiniu akstinu tapo siekis greta Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios įkurti Vilniaus karilioną, pritraukti kultūrinę bendruomenę ir tapti sakralinės chorinės muzikos sklaidos vėliavnešiu. Festivalis itin daug dėmesio skiria lietuvių, šiuolaikinei muzikai, įprasmina kūrybines idėjas bei pristato naujas chorinės muzikos programas.

Festivalio meninę ir visuomeninę reikšmę įvertino bei jį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

9. PRAMONINIO NAUJAMIESČIO ISTORINIS ORIENTACINIS ŽAIDIMAS

Kur? Panerių g. 45 Kada? Spalio 25 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Beveik pusantro šimtmečio Naujamiestis buvo Vilniaus industrine šerdimi. Dūzgė staklės, riaumojo varikliai, tepalų kvapai maišėsi su šviežių bandelių aromatu. XXI-ajame amžiuje rajonas kitoks – daugelis fabrikų jau senokai užvertė paskutiniuosius savo istorijos puslapius ir užleido vietą moderniems loftams bei biurams. Vis dėlto proziški gamyklų pastatai liudija neįprastą Naujamiesčio praeitį.Šio žaidimo metu galėsite pasitikrinti savo orientavimosi aplinkoje gebėjimus, atrasti išlikusius originalius istorinius artefaktus, sužinoti apie juos intriguojančių detalių ir, žinoma, atlikti įdomias užduotis.Beje, šiai pramogai nereikalingi jokie išmanieji įrenginiai! Pasikliauti teks tik savo akimis, kojomis ir protu.

10. VAIKŲ NAKTIS MUZIEJUJE

Kur? MO muziejus Kada? Spalio 25 d. (sekmadienis) 19:00 val.

Jau spalio 25 dieną kviečiame vaikus į netikėtą nuotykį ir naujus atradimus MO muziejuje. Meno kūriniai ir ekspozicijos kitu kampu – po darbo valandų!

Nauja ir dar Lietuvoje negirdėta patirtis – naktinė vaikų stovykla muziejuje! MO muziejaus parodos po darbo valandų, kūrybinės užduotys, muzika, dainos, pasakos ir netgi lobio paieškos muziejuje. Ruoškite miegmaišius ir pižamas – laukia kitoks meno pažinimas ir susipažinimas!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button