Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (42-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (spalio 19 d. – spalio 21 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. MO MUZIEJAUS ATIDARYMAS

Kur? MO muziejus Kada? Spalio 18-21 d. MO muziejus startavo su keturių dienų renginių MOratonu, tad visi norintys ras laiko apsilankyti ir švęsti kartu! Spalio 18-21 dienomis MO erdvėse vietą ras įvairios meno sritys bei dar įvairesni lankytojai. Kiekvienas norintis būti kartu – per MO interneto svetainę galės registruotis ir susigeneruoti individualios programos bilietą. Jį sudarys pirmosios parodos „Visas menas – apie mus“ lankymas bei du pasirinkti renginiai. Pilna renginių programa ir registracija su bilietų pardavimu bus paskelbta spalio pradžioje, bet jau dabar pasižymėk, kad dalyvausi, ir sužinok pirmas, ką MO tau paruošė pirmam susitikimui!
Nuotr.: Norbert Tukaj

2. LOTYNŲ AMERIKOS KULTŪROS FESTIVALIS „IN LATINO“ 2018

Kur? Švč. Mergelės Marijos Ramintojos (Augustijonų) bažnyčia Kada? Spalio 19-21 d. Po metų pertraukos unikalioje erdvėje Vilniuje vyks festivalis „In Latino“. 2018 m. spalio 19 – 21 dienomis sugrįžtantis  renginys jau dvyliktą kartą kvies geriau pažinti Lotynų Amerikos kultūrą, įpročius ir kasdienybę. Tiesa, kino mėgėjai šiemet jau turėjo galimybę pamatyti specialią „In Latino“ filmų programą festivalyje „Kino pavasaris“.
Nuotrauka: Justė Urbonavičiūtė

3. EKSKURSIJA PO BERNARDINŲ ANSAMBLĮ

Kur? Maironio g. Kada? Spalio 20 d. (šeštadienis) 14:00 val. Bernardinų architektūrinio ansamblio turizmo informacinis centras kviečia Jus į pirmąją šį rudenį ekskursiją po Bernardinų istorinį architektūrinį ansamblį. Šios kelionės metu apsilankysite smalsuolių žvilgsniams uždarose erdvėse: Mažesniųjų brolių pranciškonų vienuolyno kiemelyje; bažnyčios požemiuose, kuriuose buvo laidojami vienuoliai ir miestiečiai; pasivaikščiosite paslaptingais XVI a. vienuolyno koridoriais, presbiterija, kurioje kadaise melsdavosi vienuoliai, senais sraigtiniais laiptais užkopsite į bažnyčios palėpę, pro kurios langus atsiveria nepakartojama Vilniaus senamiesčio panorama; pasigrožėsite unikaliais krištoliniais skliautais, per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis, vaizduojančiomis vienuolių gyvenimą bei neseniai restauruotais meno kūriniais.

4. 27-OJI TARPTAUTINĖ APRANGOS IR TEKSTILĖS PARODA „BALTIC FASHION & TEXTILE VILNIUS“

Kur? Litexpo Kada? Spalio 19-20 d. Tris dienas truksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje tekstilės, aprangos ir inovacijų parodoje parodos dalyviai iš viso pasaulio pristatys audinius, žaliavas, namų ir interjero tekstilę, aksesuarus ir siuvimo priedus, viršutinius ir apatinius drabužius, odos gaminius ir avalynę, naujausias technologijas bei įrengimus. Parodos metu vyks kontaktų mugės, konferencijos ir seminarai mados ir tekstilės profesionalams.

5. RUDENS BŪSTO MUGĖ

Kur? Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos pr. 20 Kada? Spalio 20 d. (šeštadienis) nuo 10:00 val. Tradicinėje Rudens būsto mugėje bus pristatyta per 30 NT projektų Vilniuje ir jo apylinkėse. Netrukus paskelbsime registraciją į nemokamas dizainerių ir teisininkų konsultacijas. Kartu galėsite išgirsti ir svarbiausias paskaitas apie Būsto pasirinkimą.

6. „ŠNIUKŠTINĖJU VILNIŲ“

Kur? S. Moniuškos skveras, Vilniaus g. 30 Kada? Spalio 21 d. (sekmadienis) 11:00 val. Renginio pobūdis: edukacinis orientavimosi žaidimas. Maršruto ilgis beveik 6 km. Vilniaus senamiestyje. Maršruto pradžia/pabaiga ir susitikimo vieta: S. Moniuškos skvere prie šv. Kotrynos bažnyčios (Vilniaus g. 30). Tikslas: sudaryti galimybę vilniečiams ir miesto svečiams, kartu su augintiniais (šuniukais) aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį pažįstant Vilniaus senamiesčio kraštovaizdį ir aplankant objektus, kurie siejasi su mūsų keturkojais draugais. Auditorija: smalsūs, aktyvūs vilniečiai ir miesto svečiai, turintys keturkojus draugus, kurie mėgsta draugiškus pasivaikščiojimus, atradimus.

7. KAROLINIŠKIŲ KRAŠTOVAIZDŽIO DRAUSTINIO TAKAIS

Kur? Karoliniškių draustinio stendas prie Sausio 13-osios mokyklos stadiono Kada? Spalio 20 d. (šeštadienis) 11:00 val. Kviečiame švęsti Europos kraštovaizdžio dieną pajuntanti kalnų dvasią savo gimtajame lygumų krašte! Drauge keliaudami Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio takais geriau susipažinsime su Neries slėnio eroziniais raguvynais, Plikakalnio atodanga, pasigrožėsime rudeninėmis miško spalvomis, Vingio parko, Neries salų ties Žvėrynu ir Vilniaus centro vaizdais. Sužinosite, kaip formuojasi upių slėniai, kas yra erozija, erozijos bazė, kuo skiriasi griova ir raguva, atragis, kokius tolimus geologinės istorijos sluoksnius atidengia atodanga, kur yra senasis Karolinos kelias.

8. RUDENS SERENADOS

Kur? Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12 Kada? Spalio 20 d. (šeštadienis) 18:00 val. Vilniaus universiteto kamerinis orkestras vakarą praleisti kviečia koncerte ,,Rudens serenados”, kuris vyks spalio 20d. 18val. Vilniaus universitete, Šv. Jonų bažnyčioje. Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas-asistentas Modestas Jankūnas) yra  „World orchestra festival“ (Pasaulio orkestrų festivalio) konkurso, vykusio 2017 m. liepą Vienoje, Austrijoje, Aukso prizo ir specialaus žiuri  Garbės sertifikato laimėtojas, o dar šių metų liepą dalyvavo jau devintą kartą vykstančiame tarptautiniame muzikos festivalyje ,,MISA” Šanchajuje. Sezoną orkestras atidarė rugsėjo mėnesį kartu su ,,Indonezijos suvenyru” – išskirtiniu Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos, po poros savaičių svečiavosi Rokiškyje, Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos 135-ųjų metinių proga, o dabar vėl džiugins sostinės klausytojus.

9. RUDENS ŠEIMŲ ŽYGIS

Kur? Verkių regioninis parkas, Žaliųjų ežerų g. 53 Kada? Spalio 21 d. (sekmadienis) 12:00 val. Norime Jus pakviesti keliauti spalvingais rudens miškais! Spalio 21d. (sekmadienį), 12 val. leisimės į įspūdingą šeimų žygį Verkių regioniniame parke. Svarbu paminėti, kad visi kartu ne tik džiaugsimės spalvinga Lietuvos gamta, bet ir žaisime įvairius žaidimus, mėgausimės šilta arbata, gera kompanija ir, svarbiausia, leisime laiką su artimiausiais žmonėmis. Vaikams ruošiame ypatingą programą Halloween‘o tematika. Mažieji taps tikrais herojais ir žygio metu vykdys misijas. Vaikus mes papuošime ir išpaišysime – bus spalvingi kaip pats ruduo! Tačiau reikės ir Jūsų pagalbos. Kviečiame kiekvienam vaikui paimti po skarelę (jeigu neturite – pasiimkite šaliką), kurią jis galėtų užsirišti ant galvos. Skarelė taps kiekvieno herojaus atributu.

10. TARPTAUTINIS DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS FESTIVALIS „TAI – AŠ“

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 17-21 d. Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ rengiamas nuo 2003 m. sukūrė savo legendą: jaukūs vakarai, prasmingi atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos ir nuoširdžios klausytojų simpatijos kasmet sutraukia didelį pulką šio festivalio gerbėjų. Festivalio „Tai – aš“ atidarymo scena kasmet užleidžiama pradedantiesiems muzikos ir poezijos kūrėjams.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button