Pristatome šio savaitgalio (spalio 15-17 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“

Kur? Litexpo Kada? Spalio 15-17 d.

Didžiausio vizualiųjų menų renginys Rytų regione, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’21“ ir šiemet visus kvies rudenį, spalio 15–17 d., parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Šiemet „ArtVilnius’21“ meno mylėtojus kviečia su nauju šūkiu „Nereikia būti meno žinovu, kad jis tave įaudrintų”. Pasak „ArtVilnius’21“ vadovės Dianos Stomienės, šis šūkis dar kartą visiems primena, kad meną kolekcionuoti gali daugelis.

2. Dizaino savaitė

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 11-17 d.

Šiais metais Lietuvos „Dizaino savaitė“, organizuojama asociacijos „Lietuvos dizaino forumas“, vyksianti spalio 11-17 d., kviečia drauge peržengti visas įmanomas sąvokas, apibrėžimus bei mąstymo, apie dizainą ir jo esmę, ribas!

Asociacija skelbia, jog šių metų dizaino festivalio spalva – geltona Illuminating, o tema – simbiozė. Šis žodis apima nemažą kiekį terminų (mutualizmą, parazitizmą ir t.t.) ir originaliai yra randamas bei naudojamas biologijos moksluose. Simbiozė – ilgalaikis ryšys tarp skirtingų rūšių organizmų, kurio paprasčiausias paaiškinimas būtų toks, jog žodis kildinamas iš graikų kalbos žodžio symbiosis, reiškiančio sugyvenimą. Tai stebinantis ir žavintis tarprūšinės sąveikos pavyzdys, randamas gamtoje. Būtent dėl simbiozės įvairūs organizmai ne tik lengviau išgyvena ar dauginasi, bet ir sugeba išsivystyti iki naujų gyvybės formų atsiradimo.

3. Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Jazz“

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 14-17 d.

„Vilnius Jazz“ – seniausias kasmetinis Vilniaus džiazo festivalis, organizuojamas nuo 1987 m. Tai vienintelis renginys Lietuvoje, kurio programose pagrindinis dėmesys skiriamas įvairiausioms šiuolaikinio džiazo atmainoms.

„Vilnius Jazz“ būdingas tam tikras radikalumas, ryški orientacija į naujoves. Greta džiazo ir laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjų festivalio stilistines ribas yra ne kartą praplėtę akademinės, etninės, roko, industrinės muzikos atstovai.

Siekdamas supažindinti Lietuvos džiazo mėgėjus su aktualiausiomis šiuolaikinio džiazo tendencijomis, festivalis kasmet ieško naujų, kylančių vardų ir sukviečia įdomiausius nūdienos džiazo muzikantus iš viso pasaulio.

4. Nepatogus kinas

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 14-31 d.

Besidomintiems kiekvienam žmogui ir visai žmonijai reikšmingomis temomis, būtina apsilankyti šiame festivalyje – „Nepatogus kinas“ kasmet kviečia pasikalbėti apie tai, kas yra išties svarbu. Vieninteliame žmogaus teisių filmų festivalyje Baltijos šalyse galima patiems pajusti, kaip įtraukiančiai dokumentinis kinas gali atspindėti ir praplėsti mūsų realybės supratimą.

Šiemetinio „Nepatogaus kino“ programa ir vėl dosni – beveik 50 filmų, nuo dokumentinių trilerių iki jautrių asmeninių istorijų, kurias lydės susitikimai su filmų kūrėjais ir veikėjais bei aktualios diskusijos su žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

5. Deeper Upper

Kur? Muzikos klubas „Tamsta“ Kada? Spalio 15 d. (penktadienis) 20:00 val.

„Deeper Upper“ – tai muzikinės idėjos, gimstančios ieškant giliau. Tai – ryškių sintezatorių ir melodingų gitarų kelionė. Atmosfera, nunešanti tolyn bei energija grąžinanti į šį momentą.

Šiemet grupė atvertė naują lapą kūryboje ir grįžo su nauju albumu „Kino salė“. Naujas leidinys talpina 11 istorijų, šįkart gimusių lietuvių kalba. „Tamsta Club“ lankytojai turės galimybę išgirsti tiek naujus „Deeper Upper“ kūrinius tiek populiariausias grupės dainas.

6. „Hack4Vilnius“ 2021

Kur? Saulėtekio al. 11 Kada? Spalio 15-17 d.

Jau ketvirtą rudenį iš eilės į sostinę grįžta Vilniaus miesto hakatonas „Hack4Vilnius“. Pasipildęs iššūkiais, renginys šiemet ir vėl kviečia sujungti jėgas ir spręsti miesto bei čia įsikūrusių verslų problemas. Asmenys, kuriems netrūksta idėjų bei noro, kviečiami visą savaitgalį kartu ieškoti sprendimų ir inovacijų, kurios paverstų miestą dar sveikesniu, švaresniu, išmanesniu ir užtikrinančiu darnų judumą. Savo įžvalgomis ir patarimais su komandomis dalinsis daugybė mentorių iš įvairių sričių, o motyvacijos įkvėps pranešėjai.

7. „Muzika po žvaigždėmis“: Kostas Smoriginas

Kur? VU Planetariumas Kada? Spalio 15 d. (penktadienis) 19:00 val.

2021 m. spalio – gruodžio mėnesiais į penkių koncertų ciklą „Muzika po žvaigždėmis“ kvies žinomi Lietuvos dainų autoriai ir atlikėjai. Gyvos muzikos koncertuose vis dar atvirame Vilniaus universiteto planetariume (Konstitucijos pr. 14A) visų apsilankiusiųjų lauks ypatinga terapija akims ir ausims: kelionė po žvaigždynus ir dainos dangaus kūnų apsupty.

Pasiklausyti autorinių dainų kvies: 2021 10 15 – Kostas Smoriginas, Audrius Balsys, Martynas Kuliavas

8. Aludarystės kultūros dienos

Kur? Paupio turgus Kada? Spalio 15-16 d.

Aludarystė Lietuvoje turi gilias, net XV amžių siekiančias tradicijas, tačiau tik nedidelė dalis daryklų vis dar saugo šimtmečius puoselėjamus gamybos būdus. Tą dažniausiai darantys nepriklausomi mažieji Lietuvos bravorai šiandien pagamina vos apie 1 proc. viso Lietuvoje pagaminamo alaus. Su devynių mažųjų alaus daryklų rečiausiais alaus skoniais ir šimtmečius skaičiuojančiomis istorijomis bus galima susipažinti spalio 15-16 dienomis Vilniuje startuojančiose „Aludarystės kultūros dienose“ Paupio turguje.

9. Apsilankymas rudeniniame japoniškame sode SEI SHIN En

Kur? T. Kosciuškos g. 26 Kada? Spalio 15-17 d.

Šį rudenį (rugsėjo, spalio mėn.), kviečiame antradieniais – sekmadieniais (nuo 11 iki 17 val.) pasivaikščioti po spalvingą Japonišką sodą su šaltiniu SEI SHIN En (liet. Tyros širdies), pasėdėti pavėsinėje ir pasigėrėti šaltiniu ir jo čiurlenimu, paukščiukų čiulbėjimu, spalvotais medžių lapais ir unikaliomis akmenų kompozicijomis. Įėjimas nemokamas ir be registracijos.

10. VILNIUS OPEN 2021. Shotokan karatė turnyras

Kur? Žemynos g. 14 Kada? Spalio 17 d. (sekmadienis) 10:00 val.

Varžybų tikslas: didinti gyventojų, ypač vaikų, fizinį aktyvumą, populiarinti Shotokan karatė stilių Vilniaus mieste, išaiškinti geriausius sportininkus.

Varžybų organizatoriai: Vilniaus m. Rytų kovos menų sporto klubas “KARATE DO”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.