Pristatome šio savaitgalio (spalio 7-9 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. ArtVilnius’22

Kur? Litexpo Kada? Spalio 7-9 d.

Spalio 7-9 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks didžiausia bei seniausiai veikianti tarptautinė šiuolaikinio meno mugė Rytų ir Šiaurės Europoje „ArtVilnius’22“. Kasmet „ArtVilnius“ dalyvauja apie 60 meno galerijų iš 15-20 šalių, mugę aplanko apie 23 tūkst. lankytojų.

„ArtVilnius’22“ tema – ekologija, ypatingą dėmesį skiriant instaliacijos ir skulptūros žanrams. Šiųmetinės mugės viešnia – Ukraina, kurios menininkų kūryba bus pristatyta įvairiuose „ArtVilnius’22“ segmentuose.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

2. ETM stogo terasos atidarymas

Kur? Energetikos ir technikos muziejus Kada? Spalio 8 d. (šeštadienis) 17:00 val.

ETM lankymui atveria muziejaus STOGO TERASĄ. Joje – interaktyvus Gedimino kalno stendas, kuriame lankytojai galės įrašyti balso sveikinimą Vilniui 700-ojo jubiliejaus proga – ir teminė ekskursija „Vilniaus modernėjimo istorija“.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

3. Rudens Būsto mugė

Kur? Radisson Blu, Hotel Lietuva Kada? Spalio 8 d. (šeštadienis) nuo 10:00 val.

Spalio 8 d., Vilniuje, vyks tradicinė rudens Būsto mugė. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros
asociacija (LNTPA) jau 16 kartą kvies susitikit būsto šventėje: žvalgytuvės po NT rinkos lyderių
pristatomus projektus, profesionalų pranešimai aktualiausiomis šių dienų temomis, konsultacijos
su interjero dizaineriais, bankų atstovais.

4. Vilniaus gynybinei sienai – 500

Kur? Vilniaus gynybinės sienos bastėja Kada? Spalio 8 d. (šeštadienis) nuo 10:00 val.

Prieš daugiau nei 500 metų statyti miesto sieną nusprendė patys vilniečiai, kuriuos alino totorių puldinėjimai. Tuomet jie savo rankomis ir lėšomis apjuosė Vilnių akmenine ir mūrine siena. Paminėti iki šių dienų dalinai išlikusios miesto gynybinės sienos 500 metų jubiliejų kviečia viename iš jos įtvirtinimų – Bastėjoje įsikūręs Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys, kuris vilniečius bei miesto svečius vienai dienai perkels į tikrus viduramžius.

Spalio 8 d. nuo 10 iki 18 val. Vilniaus gynybinės sienos Bastėjoje atgims viduramžiai, visų mažų ir didelių lauks viduramžių pramogos, rungtys, istoriniai žaidimai, paskaitos. Šeimų ir draugų komandos galės pabūti viduramžių kariais ir varžytis dėl ypatingų prizų ir pagrindinio – išskirtinės galimybės po šventės būti pakviestiems į tikrą viduramžišką puotą. Sklando gandai, kad viduramžių šėlionėms neprilygsta niekas.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

5. MOratonas

Kur? MO muziejus Kada? Spalio 8-9 d.

Spalio 8 d. MO muziejuje atidaroma išskirtinė tarptautinė paroda „Susitikimas, kurio nebuvo“, kurios negalima praleisti! Šįkart parodos atidarymo MOratonas išsiplečia net į du savaitgalius – spalio 8–9 d. ir spalio 15–16 d.

MOratone, kaip ir parodoje, susitikimų daug, todėl kviečiame į įvairiapusę programą: nuo pokalbių apie ekonomiką, tvarumą ir netgi kosmosą iki susitikimų su menininkais, šokio performanso ir koncerto. Be to, laukia išskirtinė galimybė susitikti su buvusiu BBC meno redaktoriumi bei Tate galerijos direktoriumi, knygos „Ar tai menas?“ autoriumi Willu Gompertzu ir išgirsti jo paskaitą apie šiuolaikinį meną!

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

6. Art After Hours

Kur? Įvairios vietos Kada? Spalio 7 d. (penktadienis) 18:00 val.

„Art After Hours“ – meno festivalis naktinėtojams, kurio metu rinktinės Vilniaus miesto galerijos, meno institucijos ir meno erdvės savo lankytojams iki vėlumos atveria duris ir organizuoja papildomus renginius: susitikimus su menininkais ir galerininkais, ekskursijas po parodas bei pasirodymus.

2022 metais „Art After Hours“ vyks spalio 7 dieną, penktadienį. Festivalyje dalyvaujančių galerijų, meno institucijų ir renginių lankymas nemokamas.

7. Paroda „Laisvas kinas: 1990-2020“ atsisveikina

Kur? Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Kada? Spalio 9 d. (sekmadienis)

Skubėkite aplankyti parodą iki spalio 9 dienos. Paskutinę dieną kviečiame registruotis į ekskursijas: čia.

Praėjus trims nepriklausomybės dešimtmečiams, atsiradus laiko distancijai, galima peržvelgti, kokie jie buvo Lietuvos kinui. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus nusprendė surengti Lietuvos kino trisdešimtmečiui skirtą parodą „Laisvas kinas: 1990–2020“. Tai pirma tokia išsami nepriklausomybės laikų kino peržvalga, kurioje bus galimybė susipažinti su Lietuvos kino istorijos procesais, filmais, kurie buvo itin reikšmingi istorijos raidai, padarę įtaką vienai ar kitai kino kartai, bei išgirsti kino kūrėjų pasakojimus apie jų pradžias kine. Vieniems lankytojams tai bus sugrįžimas į netolimą, bet jau primirštą (ne tik kino) praeitį, kitiems – nauja pažintis su trimis laisvo kino dešimtmečiais.

8. Sirenos’22

Kur? Įvairios vietos Kada? Iki spalio 9 d. (sekmadienis)

Žodis „sirenos“ savo prigimtimi yra dviprasmis. Sirenos ir gelbėja, ir žudo. Sirena – tai šaižus signalas, įspėjantis apie pavojų, bet kartu tai ir mitologinė paukščiažmogė būtybė, viliojanti peržengti ribą. Toks yra ir festivalis – jis ir įspėja apie tai, ką įžvelgiame keliant pavojų mūsų visuomenei, ir vilioja žengti į meno pasaulį.

Kadangi gyvename spektaklio visuomenėje, kurioje nuolat kyla vienas už kitą garsesni skandalai, mums svarbu kurti festivalį kaip reiškinį, ne dirbtinai įjungiantį sirenų aliarmą, o iš tikrųjų išmušantį iš kasdienės rutinos, tampantį unikaliu, brandinančiu pokytį ir kaip gyvas teatrinis įvykis ištinkantį kiekvieną jame atsidūrusį.

9. Vilnelės Pankų 2022/2023 Sezono Atidarymas

Kur? Pūčkoriai, prie Vilnelės Kada? Spalio 8 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Mes esam Wim Hof Metodo praktikuotojai, jaukinamės šaltį ir per jį bei per kvėpavimą plečiam savo komforto zoną, stiprinam imunitetą, turim kasdienį ritualą ir tikrai nemažai juokiamės!

Kad susiformuotų įprotis, reikia laiko, disciplinos ir palaikymo. Vilnelės Pankų bendruomenė yra paskata įprotį pradėti, tęsti ir pasiilgti rudens ir žiemos.

10. NORDIKOS gimtadienis

Kur? PC Nordika Kada? Spalio 8-9 d.

NØRDIKAI jau 7-eri! Kviečiame atšvęsti drauge!! Spalio 8-9 d. laukiame jūsų visų su Alfo Ivanausko ir “Virtuvės mitų griovėjų” kurtais saldumynais, žaidimais, cukraus vata, dirbtuvėlėmis vaikams ir, žinoma, dovanomis. Paruošti keli tūkstančiai tvarių pirkinių krepšių ir kitų dovanų tiems, kas spalio 8-9 d. užsuks apsipirkti į Nordiką.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.