Pristatome šio savaitgalio (spalio 2-4 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. ŠIUOLAIKINIO MENO MUGĖ „ARTVILNIUS‘20”

Kur? Litexpo Kada? Spalio 2-4 d.

Datos ir tradicijos apribotame pasaulyje reikšmės nebetenka. Du kartus perkelta, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’20” meno gerbėjus į parodų ir kongresų centrą „Litexpo” šiais metais pakvies spalio 2-4 dienomis. Didžiausias vizualiųjų menų renginys visame Rytų Europos regione lankytojams pristatys įdomiausias šalies ir užsienio galerijas, įspūdingą projektų bei renginių programą.

„ArtVilnius’20” dalyvaus 50 galerijų ir 200 menininkų iš 10 šalių. Šiuolaikinio meno mugėje bus pristatytos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijų, skulptūrų ir performansų paroda „Takas“, vyks susitikimai su meno žvaigždėmis, diskusijos, konferencijos ir edukacijų programa.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

ArtVilnius
Nuotr.: ArtVilnius

2. Romantinis Stiklo kvatalo gimtadienis

Kur? Stiklo kvartalas Kada? Spalio 3-4 d.

Šeštadienį kviečiame atrasti romantiškąją Žygimanto ir Barboros meilės istoriją EINANT! Jau šį šeštadienį susitikime Vilniaus senamiesčio širdyje – Stiklo kvartale – pasivaikščioti ten, kur XVI amžiuje gyveno, mylėjo ir veikė garsioji pora. 

Pietums ir vakarienei pasilikite kvartale – suskaičiuokit Sauliaus Vaitiekūno instaliacijos debesis ir mėgaukitės muzika, maistu ir kokteiliais.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

3. Festivalis „Heritas“

Kur? Senamiestis Kada? Spalio 2-4 d.

Šį savaitgalį – spalio 2-4 d. – vyks tarptautinis kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų festivalis „Heritas“, vienijantis specialistus, valstybės bei privačias organizacijas, viešąsias įstaigas, privačias įmones, ir visus, neabejingus kultūros paveldui. Atviruose ir nemokamuose renginiuose Šv. Kotrynos bažnyčioje ir Vilniaus universitete lankytojai bus kviečiami pažinti, atrasti, užmegzti kontaktus, ieškoti atsakymų į aktualius klausimus ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotr.: Organizatorių

4. Šv. Pranciškaus Asyžiečio atlaidai Bernardinuose

Kur? Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia Kada? Spalio 2-4 d.

Spalio 2–4 dienomis Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje vyks tituliniai atlaidai. Parapijos iškilmės, truksiančios 4 dienas, kiekvieną dieną prasidės Šv. Mišiomis ir tai dienai skirtomis įvairiomis veiklomis: nuo bažnyčios altoriaus šventinimo, labdaros bėgimo iki pietų stokojantiems bei šventinių koncertų. Visi renginiai ir iniciatyvos šiemet skirtos paminėti 500 metų bažnyčios konsekracijos (pašventinimo) jubiliejų.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

5. SUPERNAMAI 2020

Kur? Siemens arena Kada? Spalio 2-4 d.

2020 m. spalio 2-4d. “Siemens” arenoje” (Ozo g. 14, Vilniuje) vyks jubiliejinė 10-oji paroda „SUPERNAMAI 2020″.

Parodos idėja: atsinaujinanti energetika.

6. VESPA sezono uždarymas

Kur? Rotušės aikštė Kada? Spalio 3 d. (šeštadienis) 13:00 val.

Gatvėmis skriejančios itališkos vapsvos „Vespa“ atneša Vilniui itališką dvasią ir įkvepia tikros itališkos romantikos gurkšnį. Motorolerių „Vespa“ klubas kviečia atvykti į uždarymo šventę ir pamatyti virš 30 įvairiausių spalvingųjų motorolerių – nuo seniausių iki naujausių modelių.

7. Nemokama ekskursija Vilniaus universitete

Kur? Universiteto g. 3, Bibliotekos kiemas Kada? Spalio 3 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Anot A.H. Kirkoro, Vilniaus universiteto vienuoliai jėzuitai pardavinėjo saldžią degtinę bei taboką ir turėjo tiek pajamų, kad už jas pasistatė nuostabius Vingio rūmus. Tai tik viena iš daugelio įdomių Vilniaus universiteto istorijos detalių menančių žilą praeitį. Kodėl universitetas daugiau nei 10 kartų keitė savo pavadinimą, o šalia esanti gatvė buvo išgrįsta medinėmis trinkelėmis? Koks buvo vienuolių ir studentų kasdienis gyvenimas ir už kokius nusižengimus galėjai būti išsiųstas į karcerį? Kur istoriniame ansamblyje slepiasi zodiako ženklai, Šventi Jonai ir lietuvių protėvių figūros?

Ekskursijos metu aplankysime Vilniaus universiteto ansamblį ir jo kiemelius, Šv. Jonų bažnyčią ir Filologijos fakulteto vestibiulyje įsikūrusį ypatingą traukos objektą – P. Repšio freską „Metų laikai“.

8. KVEPALŲ DIENA „PASKUI NOSĮ“

Kur? Centro pasažas, Jogailos g. 4 Kada? Spalio 4 d. (sekmadienis)

Kvepalų diena „Paskui nosį“ jau penktą kartą kviečia visus neabejingus parfumerijos menui ir kultūrai – prekiausime, diskutuosime, bendrausime!

9. 42 KM riedučiais aplink Vilnių

Kur? Katedros aikštė Kada? Spalio 4 d. (sekmadienis)

Kviečiame į rimtą 42KM, viso maratono ilgio riedėjimą po vakarinį Vilnių, kurio metu nė karto neteks važiuoti tuo pačiu keliu pirmyn/atgal ar pro tą pačią vietą. Didžioji maršruto dalis bus dviračių takais ir šaligatviais, bus kelios ramios gatvės, bus rimtų nuokalnių ir įkalnių.

Riedėjimas skirtas patyrusiems miesto riedėtojams. Būtina mokėti savarankiškai bei užtikrintai sustoti važiuojant dideliu greičiu bei įveikti dideles nuokalnes.

10. MAMŲ MUGĖ 2020 ruduo/žiema

Kur? Gariūnai Kada? Spalio 1-11 d.

2020 m. rudens-žiemos Mamų mugė vyks nuo spalio 1 d. iki spalio 11 d.
Prekes pristatys iki 1000 Partnerių.

MAMŲ MUGĖ – didžiausia Baltijos šalyse sezoninė, dešimties dienų trukmės vaikiškų (iki 14 m.), nėščiųjų, moteriškų, vyriškų prekių komiso ir labdaros mugė, kurioje už simbolinę kainą galite parduoti išaugtus ir nebenaudojamus vaikiškus rūbus, batus,aksesuarus, žaislus, knygas, baldus, autokėdutes, dviračius, moteriškus rūbus ir batus, vyriškus aksesuarus bei įvairius namų apyvokos daiktus ar prietaisus ir įsigyti Jūsų vaikams ir jums tinkamų. Didžioji dalis neparduotų daiktų skiriami labdarai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.