Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (4-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (sausio 24 d. – sausio 26 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. VILNIAUS ŠVIESŲ FESTIVALIS 2020

Kur? Įvairios vietos Kada? Sausio 24-26 d.

Šį savaitgalį sostinę nušvies Vilniaus šviesų festivalis – šaltuoju ir tamsiuoju sezonu miestui įkvėps gyvybės ir šilumos, išryškins miesto architektūrą, nušvies gražiausius Senamiesčio kiemus, atvilios minias vilniečių ir miesto svečių švęsti Vilnių.

 

Antrus metus kuriama nauja tradicija festivalį surengti per miesto gimtadienį – sausio 25-ąją Vilnius švęs jau 697-ąjį. Miesto centre ir Senamiestyje sukurtomis instaliacijomis vilniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis tris vakarus iš eilės, nuo sausio 24 iki 26 dienos vakaro.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

2. VILNIAUS DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Kur? Valdovų rūmai Kada? Sausio 24-26 d.

 

Legenda apie Gedimino sapną ir Vilniaus įkūrimą giliai įsišaknijusi, bet archeologai, istorikai ir kiti tyrinėtojai neabejoja, kad Vilniaus tapsmas buvo ilgas, o Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas miestą kūrė ne tuščioje vietoje. Dvidešimt metų Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje trukę archeologiniai tyrimai atskleidė, kad ankstyviausius Lietuvos teritorijoje mūro įtvirtinimus Pilies kalno papėdėje Vilniaus centre statė dar Gedimino pirmtakai, prie Lietuvos valdžios vairo XIII a. pabaigoje stoję Gediminaičių dinastijos pradininkai.

Žemutinę pilį iš esmės sustiprino ir išplėtė Gediminas, kurio valdymas buvo svarbus impulsas ir Vilniaus proveržiui. 1323 m. sausio 25 d. „visame pasaulyje išplitusiems krikščionims“, o visų pirma Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno miestams, iš Vilniaus siųstame laiške Gediminas skelbė, kad jau prieš dvejus metus „mūsų mieste Vilniuje“ pastatydinęs bažnyčią pranciškonų vienuoliams.

Plačiau apie renginius skaitykite čia.

 

3. VILNIAUS GIMTADIENIS GEDIMINO BOKŠTE – „ADRESATAS: VILNIUS“

Kur? Gedimino pilis Kada? Sausio 25 d. (šeštadienis)

Sausio 25 d. kviečiame švęsti Vilniaus gimtadienį miesto, o kartu ir visos Lietuvos, simboliu tapusiame Gedimino pilies bokštas.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

 
Nuotrauka: Evaldo Čingos

4. TARPTAUTINĖ TURIZMO IR AKTYVAUS LAISVALAIKIO PARODA ADVENTUR 2020

Kur? Litexpo Kada? Sausio 24-26 d.

Didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR kasmet suburia Lietuvos ir užsienio turizmo verslo atstovus, kelionių entuziastus bei naujų atostogų idėjų ieškotojus.

Parodoje pristatomos turizmo rinkos naujovės, naujos kelionių kryptys, maršrutai bei pasaulinės turizmo tendencijos, skatinamas domėjimasis Lietuva, įvairiomis šalimis, aktyviu laisvalaikiu, turiningu poilsiu ir kokybiškesniu gyvenimo būdu, mezgami naudingi verslo ryšiai ir asmeniniai kontaktai su vartotojais.

 

5. 15-ASIS PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS „ŽIEMOS EKRANAI”

Kur? Vilniaus kino teatrai Kada? Sausio 23 d. – vasario 9 d.

Sausio 23 – vasario 9 dienomis kviečiame į jubiliejinį, penkioliktąjį, prancūziško kino festivalį “Žiemos ekranai”!

Šiais metais skatinsime žiūrovus leistis į dabarties laiko paieškas bei panirti į atsitiktinumų žavesį. Šiemet programoje – per trisdešimt rinktinių filmų.

Kruopščiai atrinktoje pagrindinėje programoje Dabarties laiko beieškant pristatoma penkiolika autorinio kino filmų, sukurtų Prancūzijoje per pastaruosius dvejus metus. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški kino kalba.

Plačiau apie renginius skaitykite čia.

6. ATVIRŲ DURŲ DIENA DIDŽIAJAME ŠILTNAMYJE VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Sausio 25 d. (šeštadienis)

Didžiojo Šiltnamio diena: sausio 25-ąją VU Botanikos sodo Kairėnuose lankytojai turi retą galimybę susipažinti su egzotinės floros kolekcija.

11:00, 12:30, 14:00 val. uždaro grunto augalų kuratorė Teresė Jokšienė Didžiajame šiltnamyje, kuris paprastai uždaras lankytojams, pasakos apie didžiausius ir mažiausius floros atstovus mūsų šiltnamyje, o gal ir augančius jūsų namuose.

7. Fashion Bazaar Išpirktuvės

Kur? Siemens arena Kada? Sausio 26 d. (sekmadienis)

Mugės metu džiugins ne tik nuolaidos, taip pat turėsite galimybę pamatyti, ką jūsų mylimi dizaineriai yra paruošę būtent JUMS.

8. PIRMĄ KARTĄ LIETUVIŠKAI: VILNIAUS VARDAS MIKALOJAUS DAUKŠOS KATEKIZME

Kur? Vilniaus paveikslų galerija Kada? Sausio 24-31 d.

2020 m. sausio 24 d., penktadienį, 17 val. Lietuvos dailės muziejus ir Vilniaus universiteto biblioteka kviečia į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaromą parodą „Pirmą kartą lietuviškai: Vilniaus vardas Mikalojaus Daukšos Katekizme“. Tai trečioji paroda iš 2018–2022 m. tarptautinių parodų ciklo „Vilniaus miesto istorijos svarbiausieji ženklai“, skirto Vilniaus 700 metų jubiliejui pasirengti. Parodą atidarys kultūrologų pokalbis, kuriame dalyvaus prof. Viktorija Daujotytė, habil. dr. Ingė Lukšaitė, prof. Eugenija Ulčinaitė, dr. Darius Kuolys. Pokalbį moderuos dr. Aurimas Švedas. Renginyje dalyvaus ir pianistė Aleksandra Žvirblytė, aktorė Jūratė Vilūnaitė.

Plačiau apie renginius skaitykite čia.

9. Nemokamas simfoninis koncertas „Dirigentų paradas“

Kur? Vilniaus kongresų rūmai Kada? Sausio 25 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, bendradarbiaudamas su Berlyno filharmonijos kameriniu orkestru, kviečia Jus į simfoninės muzikos koncertą, kuriame dirigentai iš viso pasaulio atliks N. Rimski-Korsakovo, L. van Beethoveno, J. Sibelijaus, P. Čaikovskio, F. Schuberto ir kt. kūrinius

10. 1937-1940 M. VILNIUS ŠVEICARO AKIMIS

Kur? Energetikos ir technikos muziejus Kada? iki vasario 1 d.

XX a. 4 dešimtmetyje Vilniuje kursuoja šveicariški „Saurer” autobusai, tuo tarpu jaunas šveicarų mechanikas Alfred Rietmann kompanijos „Saurer” komandiruojamas į Vilnių vadovauti miesto viešojo transporto įmonės autobusų parkui.

Atsiminimuose šveicaras aprašė savo darbą ir gyvenimą Vilniuje, Antrojo pasaulinio karo išvakarių ir pradžios įvykių sūkurį, o visas šias patirtis fiksavo fotografijose, kurių išliko apie 90.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button