Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (4-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (sausio 25 d. – sausio 27 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. VILNIAUS GIMTADIENIO RENGINIAI

Kur? Įvairios vietos Kada? Sausio 23-27 d.

Septintą šimtmetį skaičiuojantis Vilnius nesensta – gimtadienį švenčia šiuolaikiškai spalvingai. Gimtadienio renginiai kviečia švęsti visą savaitgalį, atrandant Vilniaus paslaptis, mėgaujantis kūrybiška miesto atmosfera, patiriant senąjį Vilnių moderniai.

 

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotrauka: Sauliaus Žiuros

2. VILNIAUS ŠVIESŲ FESTIVALIS 2019

Kur? Senamiestis Kada? Sausio 25-27 d.

Vilniaus gimtadienis nuo šiol kasmet bus švenčiamas daug šviesiau ir ryškiau – savo gyvavimą pradeda Vilniaus šviesų festivalis.

 

Šviesų instaliacijos Vilniaus senamiestyje, jo gatvelėse ir skveruose įkvėps gyvybės miestui ir miestiečiams, sušildys šaltą viduržiemį, išryškins miesto architektūrą, miestiečius iš namų ištrauks į gatves, o užsienio svečius privilios į mūsų sostinė. Tiltai ir bažnyčios, skverai ir skulptūros – šviesa žais su jais, o kartu ir su žiūrovais.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

3. TARPTAUTINĖ TURIZMO IR AKTYVAUS LAISVALAIKIO PARODA ADVENTUR 2019

advKur? Litexpo rūmai Kada? Sausio 25-27 d.

 

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR yra didžiausias specializuotas renginys turizmo profesionalams Baltijos šalyse. Čia pristatomos aktualios turizmo rinkos naujovės, pasaulinės turizmo tendencijos, mezgami naudingi verslo ryšiai ir asmeniniai kontaktai su vartotojais, tiriama rinka, skatinamas visuomenės susidomėjimas pačiomis įvairiausiomis keliavimo, aktyvaus laisvalaikio ir poilsio formomis Lietuvoje ir užsienyje.

ADVENTUR 2019 tema – potyrių turizmas. Turizmo verslo lyderiai šiandien mato pasikeitusį keliautojo poreikį, kuris formuoja naujus iššūkius rinkai. Šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus ir poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią, emocinę patirtį. Kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva? Kaip evoliucionuoja potyrio kelionių elementai globalioje rinkoje, kaip kuriama motyvacija keliauti? Apie tai bus diskutuojama ADVENTUR 2019 renginiuose ir dalyvių stenduose.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

 

4. VILNIAUS GIMTADIENIO EKSKURSIJOS

Kur? Senamiestis Kada? Sausio 25 d. (penktadienis) 17:00 val.

Vilniaus turizmo informacijos centras kviečia į šventines nemokamas Vilniaus miesto gimtadienio ekskursijas.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

 

5. PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS „ŽIEMOS EKRANAI ’19“

Kur? Kongresų rūmai Kada? Sausio 24 d. – vasario 3 d.

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą pakvietė susipažinti su festivalio programa, svečiais bei pakalbėti apie prancūzišką kultūrą.

Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani atskleidė, kad šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock’u,  Henri-Georges’o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Romy Schneider filmų retrospektyva. Festivalio koordinatorė Justė Litinskaitė, paminėjo, kad festivalis bus rodomas dvylikoje Lietuvos miestų.

Pagrindinėje festivalio programoje išvysime itin talentingų kūrėjų, darbus, kurie pelnė tarptautinius apdovanojimus. Tarp jų Antony Cordier‘o „Gasparas vestuvėse” bei Thomas‘o Lilti filmas „Pirmakursiai“ ir Robyn Sykes‘o „Finalas“, Mikhaëlo Hers‘o filmas „Amanda“sėkmės sulaukęs Venecijos bei Tarptautiniame Tokijo kino festivalyje, o  filmo „Malda“ aktorius Anthony Bajon‘as tarptautiniame Berlyno festivalyje yra gavęs „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

6. VILNIAUS DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Kur? Valdovų rūmai Kada? Sausio 25-26 d.

Šiemet siekiant paminėti Vilnius dieną kuo smagiau ir įdomiau, Valdovų rūmai paruošė atraktyvią dviejų dienų programą, kurią sudarys ne tik tradiciniai užsiėmimai: ekskursijos ir paskaitos, bet ir inovatyvesnės veiklos – orientacinis žaidimas, edukacinės dirbtuvės, kurių metu bus galima susipažinti arba pagilinti turimas žinias apie senąją Lietuvos sostinę ir jos raidą.

7. Žygis Verkių regioniniame parke

Kur? Verkių rūmai Kada? Sausio 27 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Sausio 27 d. (sekmadienis) nuo 12 val. Verkiuose vyks pėsčiųjų žygelis po pačias gražiausias Verkių apylinkių vietas. Dalyviai atvyksta prie įvažiavimo link Verkių rūmų, Žaliųjų ež. gatvėje, autobusų Nr. 35, 36, 66, 76 stotelė „Verkių rūmai“.

Keliausime žiemiškais miškais su puikiu vedliu Mariumi Trapnausku (tel. 8674 19034). Kviečiame! Žygio trukmė apie 2,5 val., nukulniuosime apie 12 km. Žygis NEMOKAMAS, registruotis nereikia.

8. PO BERNARDINŲ ANSAMBLĮ

Kur? Bernardinų bažnyčios, Maironio g. 10 Kada? Sausio 26 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Bernardinų architektūrinio ansamblio turizmo informacinis centras kviečia Jus į ekskursiją po Bernardinų istorinį architektūrinį ansamblį. Šios kelionės metu apsilankysite smalsuolių žvilgsniams uždarose erdvėse: Mažesniųjų brolių pranciškonų vienuolyno kiemelyje; bažnyčios požemiuose, kuriuose buvo laidojami vienuoliai ir miestiečiai; pasivaikščiosite paslaptingais XVI a. vienuolyno koridoriais, presbiterija, kurioje kadaise melsdavosi vienuoliai, senais sraigtiniais laiptais užkopsite į bažnyčios palėpę, pro kurios langus atsiveria nepakartojama Vilniaus senamiesčio panorama; pasigrožėsite unikaliais krištoliniais skliautais, per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis, vaizduojančiomis vienuolių gyvenimą bei neseniai restauruotais meno kūriniais. Iš bažnyčios palėpės nusileisite tiesiai į vargonų balkonėlį, kuriame iki XVII vidurio meldėsi vienuolės bernardinės; pamatysite senuosius vargonus, vis dar liūdnai tebelaukiančius sugrįžtančių išvogtų detalių.

Ekskursijos trukmė – apie 1,5 val. ji vyksta nepriklausomai nuo oro sąlygų, nes didžioji dalis ekskursijos maršruto yra po stogu.

9. NOSTRA VILNA: PIRMASIS VILNIAUS ATVAIZDAS

Kur? Vilniaus paveikslų galerija Kada? Sausio 25 d. – kovo 31 d.

Lietuvos dailės muziejus ir Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaro parodą „NOSTRA VILNA: pirmasis Vilniaus atvaizdas“. Tai antroji paroda iš 2018–2022 m. tarptautinių parodų ciklo „Vilniaus miesto istorijos svarbiausieji ženklai“, skirto Vilniaus 700 metų jubiliejui pasirengti.

Parodoje eksponuojamas unikalus XIV a. antrosios pusės žemėlapio fragmentas, kuriame pirmą kartą pavaizduota Lietuvos sostinė Vilnius. Tai ankstyviausias iki šiol žinomas kartografinis šaltinis, kuriame vaizduojama Lietuvos sostinė, taip pat tai ankstyviausias ikonografinis Vilniaus vaizdas. Šis unikalus Vilniaus ir Lietuvos istorijai eksponatas atvežtas iš Slovėnijos Respublikos archyvo Liublianoje. Paroda veiks iki 2019 m. kovo 31 d.

Šis unikalus ikonografinis, istorijos ir istorinės geografijos šaltinis savo verte prilygsta pirmajam Lietuvos paminėjimui 1009 m. Kvedlinburgo analuose ir 1323 m. sausio 25 d. Lietuvos valdovo Gedimino laiškui, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilnius. Žemėlapio fragmentas mažai tyrinėtas istorikų ir dar nepakankamai įtrauktas į mokslinę erdvę.

Veikiant parodai (sausio–kovo mėn.) bus organizuojama kultūros istorikų diskusijos, viešos istorikų paskaitos, edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir šeimoms.

10. Apsilankykite muziejuje nemokamai

Kur? Vilniaus muziejai Kada? Sausio 27 d. (sekmadienis)

Visi lankytojai kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį muziejų kviečiami lankyti nemokamai.

Laukiame visų:

Naujajame arsenale
Senajame arsenale (archeologijos ekspozicija)
Gedimino pilies bokšte
Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje
Kazio Varnelio namuose-muziejuje (būtina išankstinė registracija)
Signatarų namuose
Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose
Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje Palangoje
Vinco Kudirkos muziejuje Kudirkos Naumiestyje

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button