Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (39-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (rugsėjo 29 d. – spalio 1 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. TYRĖJŲ NAKTIS 2017

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 29d. 20:00 val.

Penktadienį, rugsėjo 29 dieną, Tyrėjų naktis visus mokslo entuziastus kviečia atrasti daugiau nei 200 nemokamų ir nepakartojamų renginių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir daugelyje kitų Lietuvos vietų!

 

Ypatingą dėmesį šiemet skiriame ateities mokslui ir mokslininkams, kurie ateitį kuria jau šiandien. Atraskite Nobelio premijos laureatus, stebėkite dešimtis eksperimentų arba tapkite mokslininkų pagalbininkais vienai dienai.

Plačiau apie renginį rasite čia.

Tyrėjų naktis

 

2. IX TARPTAUTINIS FEJERVERKŲ FESTIVALIS VILNIAUS FEJERIJA

Kur? Vingio parkas Kada? Rugsėjo 30 d. 19:30 val.

Jau devintasis fejerverkų festivalis VILNIAUS FEJERIJA 2017 m. rugsėjo 30 d. Vingio parke žiūrovus pasitiks naujovėmis ir staigmenomis!

Šiais metais festivalio programą pradėsime netikėtu atidarymu – tai  fejerverkai, pirotechnikos efektai, ryškiaspalviai dūmai ir ugnis, matomi šviesiame danguje. Juos lydės įvairiausi garsai, dėsis žodžiais nenusakomi ir daugeliui dar nematyti dalykai.

 

Festivalio programoje tradiciškai pamatysite trijų pirotechnikos komandų konkursines programas, muzikinius intarpus ir, žinoma, nepakartojamą BLIKO parodomąjį lazerių ir fejerverkų šou pagal muziką iš populiariausių kino filmų.

Plačiau apie renginį rasite čia.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

3. VILNIAUS TARPTAUTINIS TEATRO FESTIVALIS SIRENOS ’17

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 28 d. – spalio 13 d.

 

Rugsėjo ir spalio sandūroje vyksiantis 14-asis festivalis „Sirenos“ šiemet kvies išjungti išankstines nuostatas ir leisti sau priimti netikėtu rakursu pristatomas istorijas apie tuos, apie ką visuomet – apie mus. Režisieriai ir kūrėjų kompanijos iš Latvijos, Rusijos, Italijos, Vengrijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Šveicarijos Lietuvos žiūrovams pristatys šešis spektaklius, kurie kvies pažvelgti į gyvenimą ir mirtį be nusistatymo, be išankstinio žinojimo. „Sirenos“ kviečia pamiršti, kas yra teatras. Ir kartu su festivaliu švęsti galimybę teatrą matyti kitokį. Visokį. Hiperrealistiniame scenovaizdyje ir totaliniame chaose. Kartu su tais, kurie netelpa į lyčių stereotipus ir po , kurių nebėra. Stebint spektaklį ir vaikštant po spektakliu tapusius kambarius.

Plačiau apie renginį rasite čia.

Sirenos

 

4. PASAULINĖ GYVŪNŲ GLOBOS DIENA

Kur? Baltasis tiltas Kada? Rugsėjo 30 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Pasaulinė gyvūnų globos diena švenčiama spalio 4 dieną.

Lietuvos kinologų draugija jau ketvirtus metus organizuoja Gyvūnų globos dienos minėjimą, skatindama žmones labiau pasirūpinti gyvūnų augintinių gerove, ginti gyvūnų teises, didinti šeimininkų atsakomybę, supažindinti su įvairiomis gyvūnų rūšimis ir jų poreikiais.

5. NEMOKAMOS EKSKURSIJOS RADVILŲ RŪMUOSE

Kur? Radvilų rūmai Kada? Rugsėjo 27-30 d.

Iki rugsėjo 30 d. Radvilų rūmų muziejus kviečia nemokamai susipažinti su Radvilų paveldo ekspozicija, o Lietuvos bankas – dalyvauti muziejuje vykstančiame konkurse ir laimėti naująją, šią savaitę išleistą, kolekcinę 20 eurų sidabro monetą.

Plačiau apie renginį rasite čia.

Radvilų rūmai
Nuotr.: Wikimapia.org

6. PĖSČIŲJŲ ŽYGIS TURNIŠKĖS KRAŠTOVAIZDŽIO DRAUSTINIO GAMTOS TAKAIS

Kur? Žaliųjų Ežerų g. 85 Kada? Spalio 1 d. (sekamdienis) 16:00 val.

2017 m. spalio 1 d. kviečiame keliauti Turniškės kraštovaizdžio draustinio gamtos takais. Gražus ir paslaptingas mažasis Turniškės upelis yra viena iš Riešės žemupyje atsišakojančių upelio atkarpų. Sužinosime seniausio Lietuvoje Naujųjų Verkių popieriaus fabriko istoriją, susipažinsime su savita inžinerine kanalų sistema. Artėjant prie Neries, stačius upelio šlaitus, gilų slėnį keičia senosios Verkių dvarvietės tvenkiniai, kurie buvo naudojami žuvivaisai, poilsiui. Nuo XVI a. Turniškės upelio vandens telkiniai tapo žemutinio arba didžiojo parko dalimi.

7. TARPTAUTINIS VILNIAUS DOKUMENTINIŲ FILMŲ FESTIVALIS (VDFF)

Kur? Vilniaus kino teatrai Kada? Rugsėjo 21 d. – spalio 1 d.

Rugsėjo sostinės renginių kalendoriuje 14-tus metus ryškus akcentas teks Tarptautiniam Vilniaus dokumentinių filmų festivaliui (VDFF). Į kūrybinę dokumentiką orientuotas festivalis yra seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse. Festivalyje bus parodyta apie 30 dokumentinių filmų; pristatytos pagrindinė ir specialioji programos, dvi autorinės retrospektyvos, dokumentikos programa vaikams. Festivalio rengėjai sudarydami programą kaip visad didžiausią dėmesį skyrė autorinei kūrybinei dokumentikai.

14-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis Vilniuje šiemet vyks rugsėjo 21 – spalio 1 d., vėliau persikels į Klaipėdą ir Ukmergę (spalio 6-8 d.).

Festivalio žiūrovai kviečiami ne tik pasižiūrėti įdomiausius pastarųjų metų dokumentinius filmus, bet ir susitikti bei pabendrauti su jų kūrėjais.

8. NE PIRMAS KARTAS! SUBTILU-Z

Kur? Piano.lt vasaros terasa Kada? Rugsėjo 29 d. (penktadienis) 19:00 val.

Tai yra didysis ketvertas, kuris 09.29 (penktadienį) kviečia drauge pajausti muzikos malonumą ir pasiduoti jos energijai.. ir daug stipriau nei pirmą kartą!

Subtilu-Z yra ekstremaliai virtuoziškas garso estetų sambūris, užsimojęs pasiekti išskirtinės skambesio kokybės ir per vienuolika gyvavimo metų ženkliai priartėjęs prie šio ambicingo plano išpildymo. Empyrinio patyrimo ir nuodugnių tyrinėjimų keliu jiems pavyko įrodyti pasauliui, kad a) muzika nėra tik garsas; b) instrumentai tėra priemonė muzikinei energijai išreikšti; c) muzikinės energijos nebūna per daug. O taip pat ir patvirtinti seniai žinomą aksiomą, jog d) svarbu ne tai, kas grojama, o kaip.

9. RUDENINIAI DISKAI 2017

Kur? Pučkorių dvaras Kada? Rugsėjo 30 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Kviečiame į tradicinį rudeninį diskgolfo dvejetų turnyrą Pavilnių regioniniame parke. Komandiškai žaisti, ko gero, dar smagiau, nei po vieną! Dvejetai naujokams yra puiki proga išbandyti diskgolfą tokiu formatu, kuriame nesėkmingą metimą gali ištaisyti porininkas. O patyrę žaidėjai kartu galės siekti itin aukšto rezultato.

10. GYTIS PAŠKEVIČIUS. „AKIMIRKA. GYVENIMAS. ISTORIJA“

Kur? Siemens arena Kada?  Rugsėjo 29 d. (penktadienis) 19:00 val.

Gytis Paškevičius „Siemens“ arenoje pristatys naują koncertinį turą „Akimirka. Gyvenimas. Istorija“. Kiek laiko trunka akimirka? Ar ji svarbi gyvenimui? Ir kaip kuriama žmonių istorija? Tiek daug klausimų ir vienas žmogus, galintis atsakyti į viską muzikos akordais ir naujų bei senų dainų žodžiais!

„Kad ir kas bevyktų mūsų gyvenime, viskas sueina į laiką. Akimirka nepasikartoja ir daro gyvenimą nuostabesniu ir gražesniu, tampa gyvenimo dalimi ir galiausiai – istorija. Šiam koncertiniam turui kuriamos ir renkamos tokios dainos, kurios kalba apie gražiausias ir svarbiausias akimirkas mūsų gyvenime“, – sako Gytis Paškevičius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button