Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (39-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugsėjo 25-27 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. KULTŪROS NAKTIS 2020

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 25 d. (penktadienis)

Muzika, teatras, dailė, šokis, kinas, kūrybinės dirbtuvės ir dar daugiau – apie 100 kultūros renginių jau keturioliktą kartą išsibarsto po Vilniaus miestą! Šį kartą – rugsėjo 25-osios naktį. Festivalis „Kultūros naktis“ kaip ir kasmet Jus kviečia pasinerti į ypatingą kultūros erdvę ir naujai pažvelgti į miestą bei jo meninę panoramą!

 

Šiemet išskirtinė lietuvių kūrėjų gausa leis naujai permąstyti mūsų miesto kultūros spalvas bei ribas, o renginiai drieksis po visą Vilnių. Į festivalį festivalyje – Šeimų erdvę – kvies Bernardinų sodas, renginiams bus atvertas Prezidentūros kiemas, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia ir kitos Jūsų jau pamėgtos susitikimų vietos. Taip pat tikimės, kad lankytojus nustebins nauja festivalio erdvė – Perimetras.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

2. TURIZMO DIENA VILNIUJE – NETIKĖTŲ ATRADIMŲ DŽIAUGSMAS

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 25-27 d.

 

Net jei kasdien vaikštote Vilniaus gatvėmis, greičiausiai miesto istorijos pasimiršta ir jų detalės prasprūsta pro akis. Nors vasara jau baigėsi, tačiau turizmo sezonas Vilniuje tęsiasi! Kviečiame trumpų atostogų. Visas pasaulis rugsėjo 25–27 d. savaitgalį švenčia Pasaulinę turizmo dieną, tad prie turistų Vilniuje prisijunkite ir jūs. Dalyvaukite nemokamose ekskursijose, išgirskite šimtmečių pasakojimus ir pamatykite miestą kitomis akimis, pavyzdžiui, moderniąją jo pusę.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotr.: Go Vilnius

3. INTERAKTYVI INSTALIACIJA „IŠNYKSTANTI SIENA“

Kur? Rotušės aikštė Kada? Rugsėjo 25-26 d.

 

Goethe‘s Institutas Kultūros naktį kviečia dalyvauti interaktyvioje instaliacijoje „Išnykstanti siena“, pasisemti įkvėpimo ir su savimi išsinešti dalelę Europos mąstysenos. Instaliacijoje – daugiau nei šimtas mėgstamiausių jūsų citatų, lietuvių, vokiečių bei kitomis Europos kalbomis išgraviruotų medinėse kaladėlėse, kurios sudaro dviejų metrų aukščio sieną. Nesvarbu, ar tai Imanuelio Kanto mintys, „Bitlų“ dainos eilutė, frazė iš filmo „Amelija iš Monmarto“, ar Lietuvos rašytojų citatos. Nuo J. W. von Goethe’s „Sustok, akimirka žavinga!“ iki Mamontovo „Popsas užkniso juodai“ – instaliacijoje atrasite europietiškos mąstysenos koncentratą, o mėgstamiausią citatą galėsite pasiimti namo.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

4. OBUOLINĖS. RUDENS MUGĖ TRAKŲ VOKĖJE

Kur? Lentvaris Kada? Rugsėjo 27 d. (sekmadienis)

 

Trečius metus iš eilės Trakų Vokėje organizuojama nuotaikinga, rudens įkvėpta gėrybių mugė. Jos metu priešais Trakų Vokės kultūros centrą, galėsite išvysti įvairių gardumynų mugę: vietoje rūkytos žuvies bei mėsos produktus, kaimiškus duonus bei pieno produktus, rankų darbo saldumynus, rudens daržovių gausą, vietinių menininkų rankdarbius, autorinius papuošalus ir kt.

5. Zumba maratonas

Kur? Litexpo Kada? Rugsėjo 26 d. (šeštadienis) 16:00 val.

Ar pamenate didžiuosius #Beactive Night Zumba® renginius? 2018 metais didžiausią Zumba maratoną Baltijos šalyse su Loreta Bates, ir 2019 metais su nerealiaisiais Nevena & Goran? Jau daugybę metų iš eilės Vilnių stebinę Zumba Auguste renginiai su svečiais iš Karibų, Brazilijos, Peru, Serbijos, Olandijos, USA tęsia savo tradicijas ir šiemet žada ne mažiau įspūdingesnį renginį su treneriais iš Lietuvos.

 

#Beactive Europos sporto savaitės iniciatyva, Vilniuje, LITEXPO: Lietuvos parodų ir kongresų centre, Rugsėjo 26 d., organizuojamas vienas smagiausių ir didžiausių šiais metais Zumba Maratonų.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

6. DIZAINO SAVAITĖ 2020

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 25-27 d.

Jau penkioliktus metus iš eilės vyksiantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje. 2020 m. rugsėjo 21 – 27 dienomis net šeši Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Telšiai ir Anykščiai – pasiners į dizainerišką fiestą, kurios metu svečiai bus kviečiami sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalintis konferencijose, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus smalsiai ir kūrybiškai festivalio auditorijai.

2020 m. festivalio tema – poveikis. Šiandien aktualus poveikis aplinkai, gamtai, žmogui, jo būsenai. Tad atsigręžiame į dizaino įtaką, kurią sunku išmatuoti, tačiau paneigti – neįmanoma. Dizainas formuoja mūsų kasdienybę ir įpročius. Festivalio metu, kviesime apsvarstyti, kokiu būdu dizainas, kaip įrankis kuria papildomą vertę ir kaip dizainas gali tapti estetiniu ar praktiniu šiuolaikinio gyvenimo iššūkių sprendiniu. Dizainas mus supa visur ir visada, šį kartą pastebėkime jį atidžiau, pajauskime jo poveikį kiekvienas savaip – skirtingai. Festivalio įvaizdinė spalva – kajeno oranžinė.

7. NEMOKAMAS SEKMADIENIS VALDOVŲ RŪMUOSE

Kur? Valdovų rūmai Kada? Rugsėjo 27 d. (sekmadienis)

Rugsėjo NEMOKAMAS SEKMADIENIS Valdovų rūmuose (09 27)

Jūsų laukia: Parodų išlydėtuvės, Tarptautinė paroda „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ , Paroda „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“.

8. TARPTAUTINIS VILNIAUS DOKUMENTINIŲ FILMŲ FESTIVALIS (VDFF)

Kur? Kino centras „Skalvija“ Kada? Nuo rugsėjo 24d.

Rugsėjo sostinės renginių kalendoriuje ryškus akcentas 17-tus metus teks Tarptautiniam Vilniaus dokumentinių filmų festivaliui (VDFF). Į kūrybinę dokumentiką orientuotas festivalis yra seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse.

Festivalio žiūrovai kviečiami ne tik pasižiūrėti įdomiausius pastarųjų metų dokumentinius filmus, bet ir susitikti bei pabendrauti su jų kūrėjais. Plačiau besidomintiems kinu rengiamos paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės.

9. VILNIAUS TARPTAUTINIS TEATRO FESTIVALIS SIRENOS

Kur? Įvairios vietos Kada? Nuo rugsėjo 24d.

Jau šį ketvirtadienį, rugsėjo 24 dieną, startuoja Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos‘20“. Šių metų festivalis bus kitoks: mažesnį jo formatą, žiūrovų srautus bei produkciją „režisuoja“ pati pandemija, todėl pasirinkta „Sirenų“ tema – unwelcome – kelia klausimus apie tai, ką reiškia būti nenorimu, nelaukiamu, nereikalingu ar atstumtu?

Septynioliktą kartą vyksiantis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ savo programa šiemet kviečia analizuoti ribas ir sienas, kurios mus skiria ir dėl kurių mes esame priversti nuolat kovoti. Ekonominė ir ideologinė įtakos zonos plėtra – kitų kraštų kolonizacija, nuolatiniai konfliktai dėl teritorijos, konkurencija darbe, įtampos tarp dviejų žmonių poroje, tarp vyrų ir moterų vaidmenų ir teisių, tarp polinės kairės ir dešinės, mąstytojų ir veikėjų, emocijų ir proto, visuomenės ir individo. Įtampa, iš kurios gimsta progresas, ir konfliktas, kuris po savęs palieka griuvėsius. Kas/kodėl/ kur/ už ką kovoja?

10. Oficialus „Dūmų fabriko“ atidarymas

Kur? Dūmų fabrikas Kada? Rugsėjo 25-26 d.

Jau rugsėjo 25 dieną „Dūmų fabrike“ vyks Kultūros nakties renginiai, rugsėjo 26-ąją 12 valandą – oficialus „Dūmų fabriko“ atidarymas, kurį lydės vakarinis džiazo žvaigždžių Vytauto Labučio ir Gedimino Laurinavičiaus parengtas unikalus muzikinis vyksmas „Dalgio džiazas“.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button