Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (38-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (rugsėjo 22 d. – rugsėjo 24 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. RUDENS LYGIADIENIS IR BALTŲ VIENYBĖS DIENA

Kur? prie Mindaugo tilto Kada? Rugsėjo 22 d. 20:00 val.

Rugsėjo 22 d. (penktadienį) 20 val. Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė kviečia pasigrožėti įspūdingu ugnies reginiu, rengiamu Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto. Renginiu bus pažymėtas ne tik Rudens lygiadienis, tikroji rudens pradžia, bet ir Baltų vienybės diena, minima pažymint 1236 m. vykusį Saulės mūšį.

 

Plačiau apie renginį rasite čia.

2. ATVIRŲ DURŲ DIENA LIEPKALNIO VANDENS SAUGYKLOJE

Kur? Liepkalnio vandens saugykla Kada? Rugsėjo 22 d. nuo 16:00 val.

 

Populiariausias „Vilniaus vandenų“ objektas, esantis po žeme, kviečia susipažinti su šimtmetį menančia savo istorija ir įdomiausiais faktais apie vandens tiekimo sistemą mieste.

„Vilniaus vandenys“ jau trečią kartą atveria Liepkalnio vandens saugyklos duris vilniečiams ir miesto svečiams! Istorikas ir senojo Vilniaus tyrinėtojas, knygos „100 istorinių Vilniaus reliktų“ autorius Darius Pocevičius pasidalins surinkta informacija apie Liepkalnio vandens saugyklos istoriją , o jo pasakojimą apie šiandienos vandentiekio sistemą mieste pratęs „Vilniaus vandenų“ specialistai.

Plačiau apie renginį rasite čia.

 

3. VILNIAUS NAKTINIS RIEDĖJIMAS

Kur? Katedros aikštė Kada? Rugsėjo 22 d. 18:00 val.

Rugsėjo 22 d. riedučių entuziastai turės galimybę prisijungti prie antrą kartą rengiamos riedėjimo šventės „Vilniaus naktinis riedėjimas“ ir su linksma kompanija pasižvalgyti po galbūt dar neatrastą naktinį Vilnių.

 

Renginio metu visus gerai „apšildys“ DJ Mamania, ekstremalų pasirodymą surengs riedutininkų organizacija ,,Vilnius Rolling“. Šeimos galės sudalyvauti estafetės rungtyje, vyks ratuota diskoteka, na ir žinoma, didžiausia pramoga – riedėjimas naktinėmis Vilniaus gatvėmis bei po jos planuojama „Sportland“ staigmena.

Renginio pramogos prasidės Katedros aikštėje 18.00 val., oficialus šventės atidarymas visų laukia šiek tiek vėliau – nuo 19.45 val.

Plačiau apie renginį rasite čia.

 

Riedučiai

4. DIENA BE AUTOMOBILIO 2017

Kur? Gedimino pr. Kada? Rugsėjo 22 d. nuo 10:00 val.

Jau rugsėjo 22 d., penktadienį, vilniečius ir miesto svečius pasitiks Europos judumo savaitės kulminacija – Diena be automobilio! Palikite savo automobilį namie, o savo kelionėms rinkitės dviračius, viešąjį transportą, ar keliaukite tiesiog pėsčiomis!

Turintiems vairuotojo pažymėjimus kelionės Vilniaus autobusais ir troleibusais visą dieną – NEMOKAMOS!

Jau nuo 10 val. ryto jums atiduosime dalį Gedimino prospekto – iki pat 19 val. vakaro atkarpoje tarp Vinco Kudirkos ir Katedros aikščių jūsų lauks didžiulė erdvė pramogų.

Plačiau apie renginį rasite čia.

5. BALTŲ VIENYBĖS UGNIES SĄŠAUKA VERKIŲ PARKE

Kur? Verkių dvaras Kada? Rugsėjo 22 d. 19:30 val.

Rugsėjo 22d. (penktadienį), minint Baltų vienybės dieną, ant Lietuvos piliakalnių suliepsnos laužai, skambės baltiškų dainų aidas ir bus prisimenami senieji papročiai.

Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose, taip pat minėsime šią šventę.

Verkiuose, Verkių dvaro parke prie aukuro Lietuvos etninės kultūros draugija kartu su Vilniaus Romuva kūrens pagonišką ugnį, o Pavilnių regioniniame parke, ant Pūčkorių piliakalnio rinksis Pavilnio bendruomenė ir kartu su „Varsa“ įžiebs vieną išdidžiausių laužų.

Plačiau apie renginį rasite čia.

Laužas

6. 12-OJI NAKTINĖ EKSKURSIJA PO SAPIEGŲ RŪMUS ANTAKALNYJE

Kur? Sapiegų rūmai Kada? Rugsėjo 24 d. 19:00 val.

Sakoma, jog rudens vakarai būna patys gražiausi. Ar esate tai pastebėję? Vaikštant po gatvių žibintais vos apšviestus barokinius Sapiegų rūmus Antakalnyje, liečiant 17 a. mūrą ir atsistojus vidury tuščius pokylių salės apima kažin koks suvokimas, kad nieko gražesnio ir įspūdingesnio jau nebegali būti.

Skelbiama REGISTRACIJA į dar vieną NAKTINĘ EKSKURSIJĄ po didingus rūmus bei dar didingesnę jų istoriją!

Nuotraukos: R. Marčėnaitės

7. NOBELIO LAUREATŲ ALĖJĄ BERNARDINŲ SODE

Kur? Bernardinų sodas Kada? Rugsėjo 22-30 d.

Jau nuo rugsėjo 22 d. „Tyrėjų naktis“ kvies pasivaikščioti po Nobelio laureatų alėją, kuri įsikurs Vilniaus Bernardinų sode ir suteiks progą interaktyviai susipažinti su mokslininkais, kurių atradimai ne tik pakeitė mūsų gyvenimus, bet ir buvo labai reikšmingi mokslo progresui.

Plačiau apie renginį rasite čia.

8. DIDŽIAUSIAS PASAULYJE AKIŲ KONTAKTO EKSPERIMENTAS

Kur? Rotušės aikštė Kada? Rugsėjo 23 d. 15:00 val.

Pasidalinkime minute laiko, kol žiūrėsime tiesiai į akis net visiškai nepažįstamam žmogui. Taip visi kartu prisidėsime prie žmoniškumo puoselėjimo Vilniuje!

Kiekvieno Jūsų dalyvavimas šiame renginyje padės sukurti tarptautinę video žinutę taikai ir ryšiui tarp žmonių. Įvairiuose pasaulio miestuose dalyviai susirinks būtent rugsėjo 23-ąją.

9. RĖKIME KAIP SONGOKAS. ANTRA DALIS: PRIE SEIMO

Kur? prie Seimo Kada? Rugsėjo 23 d. 20:00 val.

Dėl didelio susidomejimo bus kartojamas renginys “rėkime kaip songokas”. Šį kartą prie seimo!

10. LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO AUKŲ ATMINIMO DIENA

Kur? Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas Kada? Rugsėjo 23 d. 10:00 val.

Rugsėjo 23-iąją, minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, nuo 10 iki 18 val. bus galima nemokamai aplankyti muziejinę ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button