Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (38-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugsėjo 24-26 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Kultūros naktis

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 24 d. (penktadienis)

Kai nusileidžia saulė, Vilniaus gatves, galerijas ir netikėčiausias erdves užplūsta pats įvairiausias menas. Ar spėsite per vieną naktį pamatyti daugiau nei 150 muzikos, šokio, teatro, kino, fotografijos, šiuolaikinių instaliacijų ir daugybę kitų projektų? Nemokamai lankykitės kultūriniuose renginiuose ir atraskite netradicinius sprendimus, eksperimentus ir naujas kūrybines erdves.

 

Iš apleisto Vilniaus senamiesčio kiemelio visą naktį skambanti muzika, pievoje prie Baltojo tilto nesibaigiantis kino seansas, gatvėse, skveruose ir pačiose netikėčiausiose erdvėse vykstantys koncertai, vaidinimai, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir instaliacijos, nepailstantys šokėjai, trypiantys gatvių grindinius. Visame mieste vien muzika, spalvos, šviesos ir šypsenos. Ir tai – ne gražus sapnas ar motyvas iš kino filmo. Visa tai – „Kultūros naktis“.

2. Vilniaus fejerija

Kur? Vingio parkas Kada? Rugsėjo 25 d. (šeštadienis)

Fejerverkų profesionalai bendrovė BLIKAS 2021 m. rugsėjo 25 d. vilniečius ir miesto svečius kviečia į  XIII fejerverkų festivalį VILNIAUS FEJERIJA 2021, kuris vyks Vingio parke. Žiūrovų lauks išskirtiniai trijų pirotechnikos komandų iš užsienio konkursiniai pasirodymai ir festivalio organizatorių BLIKAS parodomoji lazerių, šviesų, projekcijų, ugnies ir fejerverkų programa. Skambės mėgstamiausia muzika.

 

3. Ėjimas

Kur? Nepriklausomybės aikštė Kada? Rugsėjo 25 d. (šeštadienis) 09:00 val.

Šį rugsėjį Vilniuje startuoja naujas nemokamas ĖJIMO renginys, pretenduojantis tapti didžiausiu Lietuvoje. ĖJIMĄ rengia masiškiausio Lietuvoje „IKI Velomaratono“, kuris šią vasarą įvyks jau dvyliktą kartą, organizatoriai. Jie tiki, kad į ĖJIMĄ pritrauks ne tik vaikščiojimo entuziastus, tačiau ir dar nebandžiusius dalyvauti tokiose šventėse.

„Vilniuje turime didžiulius renginius bėgikams, dviračių entuziastams, tad atėjo laikas mėgstantiems ir norintiems pamėgti vaikščioti“, – sako ĖJIMAS ir „IKI Velomaratonas“ organizatoriai. – Per daugiau nei dešimt masinių miesto švenčių rengimo metų sukaupėme daug vertingos patirties, kuri padės ĖJIMĄ paversti įsimintiniausiu rudens įvykiu. Esame tikri, kad naujasis renginys pradžiugins bei įtrauks ne tik iššūkius mėgstančius žygeivius, ėjimo entuziastus, tačiau ir norinčius tiesiog pabūti miesto šventėje bei lengvai ir turiningai pasivaikščioti po Vilnių šeimos, draugų ar kolegų kompanijoje“.

 

ĖJIME pasivaikščiojimą organizatoriai sujungia su pažinimu – visos renginio trasos drieksis gražiausiomis Vilniaus miesto vietomis. Penkių, dešimties ir dvidešimt penkių kilometrų ilgio trasas renginio dalyviai galės rinktis ne tik pagal savo fizinį pajėgumą, tačiau ir pagal tai, kiek daug Vilniaus jie nori ir gali pamatyti.

ĖJIMAS startuos rugsėjo 25 d. Vilniaus Nepriklausomybės (Seimo rūmų) aikštėje. Renginio dalyviai galės pasirinkti ir įveikti vieną iš trijų skirtingo ilgio trasų (5 km, 10 km ar 25 km). ĖJIMO miestelyje visų lauks turiningos, naudingos veiklos ir pramogos.

4. Keliaujanti opera Pilaitėje

Kur? Vidūno g. 20 Kada? Rugsėjo 25 d. (šeštadienis) 18:00 val.

 

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su agentūra „Go Vilnius“ siūlo keisti vilniečių įpročius: keliaujančios operos komanda rugsėjo 25 dieną lankysis Pilaitėje.

„Tarnaitė ponia“ į vilniečių kiemus atriedės scenoje ant ratų, kurioje telpa ir spektaklio dekoracijos, ir komiškos operos vyksmui pritariančio muzikantų ansamblio ložė. Nemažai Lietuvos regionų jau spėjusį apvažiuoti pastatymą sukūrė režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė.

5. Stiklo kvartalo gimtadienis

Kur? Stiklo g. Kada? Rugsėjo 26 d. (sekmadienis) nuo 12:00 val.

 

Šį sekmadienį, rugsėjo 26 d. 12-16 val. bendruomenė kviečia kartu atšvęsti kvartalo gimtadienį, surengdama kaimynų mugę. Išeiti į gatves, išsinešti ką nors sau nebereikalingo bet gražaus (knygos, paveikslai, baldai, papuošalai, fotoaparatai, gėlės, indai) ir pasiūlyti visą tai pirkti, mainytis, o gal kam nors kam labai reikia ir padovanoti. Kvartalo verslai pavaišins praeivius arbata, pasiūlys ledų ir saldumynų.

Ypatingai į šventę kviečiami vaikai – gal mamos padės iškepti sausainių ir, ar atrinkti savo nenaudojamus žaisliukus, knygutes ir pabandyti juos parduoti arba išsimainyti?

Vaikų laukia ir DĖK‘ui nebereikalingų daiktų stotelė Žydų gatvėje – nuo 13 val. bus rodomas kvartalo rezidentės Nijolės Mazurienės Paršiuko Ikaro teatro lėlių spektaklis „Milžinai nenorėjo karaliais būti“ pagal Mykolo Sluckio pasaką. Ten taip pat vyks vaikiškų knygų ir žaislų mainai. Po kaimynų mugės Stiklo kvartale parduotuvėlė DĖK‘ui priims nebereikalingus, neparduotus ar neišmainytus, bet visai gerus naudoti daiktus, kurie vėliau bus pasiūlyti DĖK‘ui bendruomenei.

6. Heritas‘21

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 24-25 d.

Tarptautinis kultūros paveldo festivalis Heritas: Įkrauk paveldą!

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio, rugsėjo 23 – 25 dienomis vyks tarptautinis kultūros paveldo festivalis Heritas‘21. Ketvirtus metus vyksiantis paveldo festivalis vienija specialistus iš visos Lietuvos ir užsienio, valstybės bei privačias organizacijas, viešąsias įstaigas, privačias įmones bei visus, kurie neabejingi kultūros paveldui, jo išsaugojimui ir seno pritaikymui naujam. Tris dienas vyksiančiuose atviruose ir nemokamuose renginiuose Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje lankytojai bus kviečiami pažinti, atrasti, užmegzti kontaktus, ieškoti atsakymų į aktualius klausimus ir turiningai praleisti laisvalaikį individualiai ar kartu su visa šeima.

7. Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“

Kur? Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) Kada? Rugsėjo 24-26 d.

Jubiliejinis, XX-asis „Vilnius Mama Jazz“ festivalis vyks rugsėjo 22 – 26 dienomis, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), Vilniuje (Vokiečių g. 2, Vilnius).

8. NEMOKAMAS muziejaus lankymas

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 26 d. (sekmadienis)

Nuo 2020 metų sausio 1 d. kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai galima lankyti muziejų nuolatines ekspozicijas. Nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas Kultūros ministerijai pavaldiems nacionaliniams ir respublikiniams muziejams. Pagal šį modelį nemokamai muziejuose apsilankyti gali visi pageidaujantieji.

9. Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“

Kur? Įvairios vietos Kada? Iki spalio 10 d.

Šiemet teatro festivalis „Sirenos“ prasidės netikėtai ir žaismingai – spektakliu, kviečiančiu pasivažinėti dviračiu po Vilniaus senamiestį, o tada neaplenks ir didelių pastatymų išsiilgusių žiūrovų, kuriuos pakvies į teatrines sales, tarp jų – ir naujai atveriamą Lietuvos nacionalinio dramos teatro Naująją salę. Kaip ir kasmet, festivalio programa apims geriausių lietuviškų spektaklių pristatymą, užsienio teatro meistrų darbus bei netikėtą programą festivalio klube – koncertus, diskusijas, teatrinius pasivaikščiojimus. Festivalis vyks rugsėjo 15 – spalio 7 dienomis.

10. Poliarizuoti Stiklai

Kur? Muzikos klubas „Tamsta“ Kada? Rugsėjo 24 d. (penktadienis) 20:00 val.

Legendinė lietuviško roko grupė „Poliarizuoti Stiklai“ kviečia į 35 metų gimtadienį!

Grupė dovanos gerą lietuvšką roką, džiugią nuotaiką, o roko klasika tapusias dainas,- „Medžiai be lapų“, „Stasė“, „Traukinys“ be abejonės dainuos visa salė. Kas nežino eilučių: „Sutikau tave galbūt Pakruojį, sutikau galbūt Panevėžy…“. Smagu, kai praeitis ne tik neapsitraukia pelėsiais, bet ir garsiai diktuoja šiandienos rokenrolo tendencijas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button