Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (36-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugsėjo 9-11 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Rimi Vilniaus maratonas

Kur? Katedros aikštė Kada? Rugsėjo 11 d. (sekmadienis)

Didžiausia metų bėgimo šventė – Rimi Vilniaus maratonas 2022! Džiaugtis. Bėgti. Kurti.

 

Rimi Vilniaus maratonas, tai kasmetinis ir didžiausias šalyje bėgimo renginys. Vilniaus maratono šaknys – 2001-aisiais metais įvykęs 10 km bėgimas, kuris jau 2004-aisiais tapo pilną maratono distanciją turinčiu bėgimo renginiu Vilniuje. Pusės maratono distancija buvo pristatyta 2006-aisiais.

2. Trakų gimtadienis

Kur? Trakai Kada? Rugsėjo 9-11 d.

Rugsėjį Trakuose vyksiančiu svarbiausiu šiųmetiniu renginiu pirmąkart istorijoje minima Trakų įkūrimo sukaktis. Pasitarus su istorikais, Trakų miesto įkūrimo data nuspręsta laikyti 1322 m. rugsėjo 8 dieną, tad 2022-ieji yra jubiliejiniai metai ir žymi net 700 metų sukaktį.

 

Plačiau apie renginius ir renginių gidą rasite čia.

3. Muzikos ir menų festivalis „Loftas fest“

Kur? Loftas Kada? Rugsėjo 9-11 d.

Vasarai pasibaigus festivaliai tęsiasi – dalyvaukite vieninteliame miesto muzikos ir menų festivalyje Baltijos šalyse. Kokybiškos muzikos scenos, meno pasirodymai, spektakliai, naktiniai kino seansai, parodos po atviru dangumi – buvusių fabrikų teritorijoje įsisukite į meno sūkurį. Ragaukite gatvės maisto, ieškokite jaunųjų Lietuvos dizainerių mados perliukų ar vinilinių plokštelių naktiniame turguje.

 

Plačiau apie renginį rasite čia.

4. Vilniaus galerijų savaitgalis

Kur? Įvairios galerijos Kada? Rugsėjo 9-11 d.

Rugsėjo 8-11 d. sostinės galerijų ir muziejų duris plačiai atveria jau 7-asis vilniečių ir miesto svečių pamiltas Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS). Į renginio kuratorių pasiūlytą empatijos temą leisis daugiau kaip 30 meno erdvių, kuriose lankytojai galės ne tik apžiūrėti naujas parodas, bet ir dalyvauti diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, ekskursijose, susitikti su pačiais menininkais bei puoselėti gebėjimą išgirsti kitą.

 

Plačiau apie renginį rasite čia.

5. „Erasmus+“ 35-mečio šventė

Kur? Gedimino prospektas Kada? Rugsėjo 10 d. (šeštadienis) 16:00 val.

Šiais metais programa „Erasmus+“ švenčia įspūdingą gimtadienį – 35 metų jubiliejų!

 

Programa „Erasmus+“ buvo pradėta kaip aukštųjų mokyklų studentų mainų iniciatyva, tačiau per visus šiuos metus ji išsiplėtė ir atvėrė daugiau galimybių visiems švietimo sistemos dalyviams.

„Erasmus+“ yra populiariausia Europos Sąjungos žinių ir patirčių mobilumo programa, Lietuvoje veikianti jau nuo 1998-ųjų, kurios galimybėmis per pastaruosius 7 metus pasinaudojo beveik 100 tūkstančių piliečių! Jomis gali pasinaudoti visi – nuo darželinuko iki senjoro – per tarptautinius mainus, praktikas, savanorystę, jaunimo ar suaugusiųjų švietimo projektų įgyvendinimą.

Šia iškilminga proga rugsėjo 10 d., šeštadienį, kviečiame atšvęsti 35-metį dalyvaujant šventinėje eisenoje Gedimino prospektu ir Pilies gatve bei klausantis koncerto ir programos dalyvių istorijų.

6. Šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM

Kur? Menų spaustuvė Kada? Rugsėjo 9-11 d.

Menų spaustuvė 15 metų organizavo festivalį – „Naujojo cirko savaitgalis“. Per tiek metų festivalis spėjo „išaugti“ savo pavadinimą, kasmet plėtėsi ne tik festivalio programa, bet ir augo dėmesys Lietuvos šiuolaikinio cirko vystymuisi.

Plačiau apie renginį rasite čia.

7. Atmosferiniai dangaus stebėjimai „Ženklai“

Kur? Stalo kalnas Kada? Rugsėjo 9-10 d. 22:00 val.

Senovės žmogui žvaigždžių išsidėstymas, jų judėjimas, Zodiako ženklų reikšmė turėjo ne vien praktinę (dangaus šviesuliai buvo pirmieji erdvės ir laiko matai), bet ir simbolinę bei mitologinę reikšmę, – žvaigždėtas dangus buvo viena svarbiausių pirmykščių gamtos „knygų“. Dangaus šviesuliai įkvėpė mąstyti, kurti, tikėti dievų galybe ir žmogaus kosmine paskirtimi. Įvairiose Žemės vietose skirtingu metu pasirodantys ir dingstantys žvaigždžių sambūriai, ilgainiui buvo susieti su tam tikromis žmogui svarbiomis patirtimis bei idėjomis ir tapo dangaus ženklais.

Žiūrovui šis spektaklis – tai keliasluoksnė patirtis; atmosferinis dangaus stebėjimas vyks tokiose vietose, kur spektakliai vyksta retai: parkuose, pievose, toliau nuo miesto šviesų ir „miesto reikalų“. „Ženklams“ reikalinga rami oazė tam, kad galėtume panirti į žvaigždėtą dangų ir po juo gimstančią istoriją. Nors spektaklis inspiruotas dangaus vaidmens Baltų tradicijose, ši patirtis nebus tarsi senos enciklopedijos vartymas.

8. Calum Scott

Kur? Koncertų salė „Compensa“ Kada? Rugsėjo 9 d. (penktadienis) 19:00 val.

Anglų dainininkas ir dainų autorius Calum Scott, išgarsėjęs hitais „You Are The Reason“, „Dancing On My Own“, šių metų rudenį surengs savo pirmą pasirodymą Lietuvoje. Rugsėjo 9 d. Vilniuje skambės romantiškos atlikėjo dainos, pakerėjusios milijonų gerbėjų širdis visame pasaulyje. Bilietai jau prekyboje.

Plačiau apie renginį rasite čia.

9. Vilniaus varpų koncertas

Kur? Senamiestis Kada? Rugsėjo 11 d. (sekmadienis) 19:30 val.

2022 m. rugsėjo 11 d. vakarą, „Pasaulis skamba“ festivalio uždarymo koncerte, penkiolikos Vilniaus senamiesčio bažnyčių varpai suskambės unikalioje muzikinėje kompozicijoje, kurią miestui sukurs ir dovanos ispanų kompozitorius, muzikologas ir atlikėjas Llorenço Barberis.

10. Craft alaus paroda Putoja

Kur? Dūmų fabrikas Kada? Rugsėjo 9-10 d.

Tai – išskirtinio pažinimo kupinas renginys, skirtas įmantraus skonio putos mėgėjams ir gamintojams. Beveik 30 Europos mažųjų bravorų iš 16 valstybių, įskaitant Lietuvą, sujungs jėgas ir kranus, kad per dvi parodos dienas pristatyti beveik 120 skirtingų alaus rūšių. Kiekvienas bravoras atsigabens po 2 skirtingus alus vienai dienai, viso 4 skirtingas rūšis visai parodai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button