Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (34-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugpjūčio 26-28 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. X-oji Šv. Baltramiejaus mugė

Kur? Rotušės aikštė Kada? Rugpjūčio 26-27 d.

2022 m. rugpjūčio 26-27 d. Vilniuje, Rotušės aikštėje, vyks 10-oji Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė. Nors mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio, kuomet ji buvo paminėta pirmajame puodžių cecho statute 1664 metais, jos ištakos siekia 1495 m. rugpjūčio 24-ąją. Tuomet Šv. Baltramiejaus dienos išvakarėse, didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą ir Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija.

 

Dvi dienas vyksianti Šv. Baltramiejaus mugė vilniečius ir miesto svečius kviečia pasinerti į atgaivintus miestiečių amatus, stebėti amatų demonstravimus, klausytis meistrų pasakojimų, įsijausti į amatininko kailį ir pabandyti žiesti puodynę, vyti juostą, nusikalti monetą ir pan., taip pat pasigrožėti vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso laikotarpių kostiumais, pamatyti, kaip atrodė ir kovojo XVII a. kariai, laisvalaikį praleisti pagal rekonstruojamos epochos tradicijas sukurtus teatro spektaklius, Lietuvos ir užsienio grupių šokius, muziką bei kitas pramogas, įsigyti profesionalių amatininkų gamybos rekonstruotų XV-XVII a. dirbinių.

Plačiau skaitykite čia.

2. Žvalumo diena 2022

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Rugpjūčio 27 d. (šeštadienis)

 

Jau aštuntus metus vyksiantis sveikos gyvensenos sklaidos renginys Vilniaus mieste kviečia visus šį šeštadienį, rugpjūčio 27 d., į VU Botanikos sodą Kairėnuose, kur vyks įvairios „Žvalumo dienos“ veiklos.

Kelios dešimtys sostinės sveikos gyvensenos organizacijų ir pavienių entuziastų ragins pajudėti ir atsipalaiduoti, pasisemti naudingų žinių, paskanauti sveiko maisto ir įsigyti sveikų produktų. Įkvepiančioje, išpuoselėtoje VU Botanikos sodo Kairėnuose aplinkoje, tolėliau nuo miesto šurmulio ir taršos, vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami praleisti visą dieną. Gražia sostinės tradicija tapęs renginys, prie kurio savanoriškomis pajėgomis prisideda gausi Vilniaus sveikos gyvensenos bendruomenė, stebins veiklų įvairove. Jos pasklis į žalias sodo erdves, skleisis pirčių garais ir plūduriuos ant vandens.

Plačiau skaitykite čia.

 

3. Vilniaus plaukimo maratonas 2022

Kur? Balsio ežeras Kada? Rugpjūčio 27 d. (šeštadienis)

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 27-ąją vyks išskirtinė gamtos ir sporto šventė  – „Vilniaus plaukimo maratonas 2022“. Tai plaukimo varžybos, kuriose sau iššūkį ir tinkamą nuotolį gali rasti kiekvienas. Varžybos vyks Vilniaus pašonėje, vaizdingose apylinkėse esančiame Balsio ežere.

Plačiau skaitykite čia.

 

4. Vilnius Challenge 2022

Kur? Balsio ežeras Kada? Rugpjūčio 28 d. (sekmadienis)

Vilnius Challenge grįžta! Su nauja energija ir dar įdomesniais iššūkiais. Daugybė rungčių ir įsimintinas laikas drauge. Mesk sau iššūkį jau dabar ir susitinkame rugpjūčio 28d.!

Vilnius Challenge – miesto multisporto varžybos su beveik visomis įmanomomis sporto šakomis: dviračiai, orientavimasis, alpinizmas, baidarės ir kt.

 

5. Švediškų kukulių festivalyje

Kur? Ikea Kada? Rugpjūčio 27-28 d.

Ar jau esate susiplanavę paskutinį vasaros savaitgalį? Susitikime švediškų kukulių festivalyje šalia parduotuvės IKEA Vilniuje.

Čia jūsų laukia muzika, smagios pramogos visai šeimai, o svarbiausia – įvairių rūšių mėsos, daržovių ir augaliniai kukuliai, paruošti pagal tradicinius mūsų virtuvės šefų ir netikėtus kviestinių svečių receptus. Sukilo apetitas?

Plačiau skaitykite čia.

6. NATO karinių orkestrų festivalis „Military Tattoo Lithuania 2022“

Kur? Katedros aikštė Kada? Rugpjūčio 27-28 d.

Festivalis „Military Tattoo Lithuania 2022“ truks dvi dienas. Pagrindinę renginio dieną – rugpjūčio 27 d. festivalis prasidės šventiniu 10 NATO karinių orkestrų paradu nuo Lukiškių aikštės iki Katedros. Šventės dalyviams susirinkus aikštėje 20:00 val. prasidės koncertas, kur pasirodymus, muziką jungdami su choreografija bei defile ir įvairiais rikiuotės elementais atliks kariniai orkestrai iš Belgijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Vokietijos. Pasirodymų metu orkestrai atliks nacionalinius ir tarptautinio pripažinimo sulaukusius populiarius kūrinius, žygiuos, formuos gyvuosius piešinius. Renginyje taip pat pasirodys Garbės sargybos kuopa su defile programa, senovinio pabūklo šaudymo komanda.

Antrąją renginio dieną, rugpjūčio 28 d. Katedros aikštėje 13:30 – 17:30 val. ir vėl bus galima išvysti NATO karinius orkestrus, kurie žiūrovams pademonstruos trumpas muzikines programas.

Plačiau skaitykite čia.

7. Nemokamas renginys – Vaikų diena

Kur? Vilnius Outlet Kada? Rugpjūčio 28 d. (sekmadienis)

Vasaros išleistuvių liūdesį keičiame į rudens sutiktuvių ūžesį! Visus savo mažuosius bičiulius ir jų tėvelius rugpjūčio 28-ąją kviečiame smagiai palydėti atostogas bei atšvęsti VAIKŲ DIENĄ. Rudenį pasitiksime su 20 nemokamų pramogų stotelių, gardžiausiais nemokamais spragėsiais ir cukraus vata bei geriausiais mūsų bičiuliais – „Linksmas lagaminas“ kuriamais personažais: šunyčiais patruliais Skai ir Čeisu.

8. Nemokamas muziejų lankymas

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugpjūčio 28 d. (sekmadienis)

Nuo 2020 metų sausio 1 d. kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai galima lankyti muziejų nuolatines ekspozicijas. Nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas Kultūros ministerijai pavaldiems nacionaliniams ir respublikiniams muziejams. Pagal šį modelį nemokamai muziejuose apsilankyti gali visi pageidaujantieji.

Išsamesnę informaciją apie nemokamą lankymą, nuolatines ekspozicijas, muziejų darbo laiką, galimą registravimąsi ir kt. galima rasti muziejų interneto svetainėse, socialinių tinklų paskyrose. 

9. Parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ uždarymo savaitgalis

Kur? aikštė Kada? Rugpjūčio 26-28 d.

Jau netrukus, rugpjūčio 28 d., atsisveikinsime su išskirtine, dviejuose miestuose eksponuojama ir abu didžiuosius Lietuvos miestus reflektuojančia, paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“. Linkime suspėti! O uždarydami parodą skelbiame specialius renginius ir parodos uždarymo programą MO muziejuje:

VIENAS. Rugpjūčio 26 d. 18:30 val. galėsite geriau susipažinti su Cooltūristėmis – Laima Kreivyte ir Ineta Armanavičiūte – parodoje MO muziejuje eksponuojamo kūrinio „Mis(s)apropriacija“, o Kaune – „Emancipacijos vėliava – balkonas“ autorėmis. Neabejojame, išgirsime įdomų pasakojimą apie jų kūrybinę strategiją ir projektus, kritiškai analizuojančius viešumos diskursus.
Pokalbis vyks parodos erdvėje, didžiojoje salėje, šalia kūrinio „Mis(s)apropriacija“ – ieškokite rožinių pūkuotų kregždžių!

DU. Mėgstančius parodą papildančias patirtis rugpjūčio 27 dieną 12:00, 14:00 ir 16:00 val. bei rugpjūčio 28 d. 14:00 ir 16:00 val. kviečiame į MO gido savanorio ekskursijas. Visas jas rasi MO kalendoriuje.
Gido savanorio ekskursija yra nemokama, tačiau reikia įsigyti tos dienos muziejaus bilietą.

TRYS. O sekmadienį, rugpjūčio 28 d., 11:00–13:00 val. kaip visada kviečiame mažuosius drauge su tėveliais į specialius Šeimų sekmadienio užsiėmimus.

10. Draugų ir sporto šventė

Kur? Vingio parkas Kada? Rugpjūčio 26 d. (penktadienis)

2022 m. rugpjūčio 26 d. (penktadienį) 14 val. kviečiame būti „Draugų ir sporto šventės“ svečiais. Jau 6-tą kartą rengiama šventė vėl šurmuliuos Vilniuje, Vingio parko stadione. Kaip įprasta, čia bus gausu draugiškų šypsenų, aktyvių veiklų ir sportinio azarto, malonių staigmenų, bet… pirmąkart šventinį ritmą palaikys nuotaikinga DJ komanda, kurioje gros regėjimo negalią turintys vaikinai. Jūsų draugiško palaikymo labai prireiks neįgaliųjų bėgimo su triračiais varžybų Frame Running Vilnius Open sportininkams ir vežimėlių slalomo dalyviams. Be to, „Draugų ir sporto šventės“ svečius pakviesime susiburti į komandas ir draugiškai bei sumaniai įveikti pirmąkart startuosiančio orientacinio žaidimo užduotis. Linksmų žaidimų, pramogų netruks ir mažiausiems šventės dalyviams bei visai šeimai. Jas kruopščiai rengia Centro „Eik“ edukatorės ir aktyvioji „Tapk čempionu“ komanda. O rūpestingieji Centro „Eik“ kineziterapeutai bus pasiruošę čia pat pagelbėti ar patarti kiekvienam, norinčiam gyventi sveikiau.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button