Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (34-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugpjūčio 21-23 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. ISTORINĖ ŠV. BALTRAMIEJAUS MUGĖ

Kur? Rotušės aikštė Kada? Rugpjūčio 21-22 d.

2020 m. rugpjūčio 21-22 d., Rotušės aikštėje, vyks 9-oji Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė. Mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio, kuomet ji pirmą kartą buvo paminėta Vilniaus puodžių cecho statute 1664 metais.

 
Nuotrauka: Vygailė Sukurytė

2. VELOMARATONAS

Kur? Senamiestis Kada? Rugpjūčio 23 d. (sekmadienis)

Pajudėkite! Išbandykite savo jėgas ir ištvermę ant dviračio. Nesvarbu, ar tai bus vienintelis pasivažinėjimas šiais metais, ar siekiate sportinių aukštumų – tradicinis „Velomaratonas“ kviečia riedėti Senamiesčio gatvėmis. Čia smagiai laiką praleiskite su visa šeima – trasa su apdovanojimais mažiesiems galbūt taps įkvėpimu rimčiau susidomėti dviračių sportu.

Velomaratonas

3. LAISVĖS KELIAS | VILNIUS – BALTARUSIJA

Kur? Katedros aikštė Kada? Rugpjūčio 23 d. (sekmadienis) 19:00 val.

 

Už keliasdešimties kilometrų nuo Lietuvos, mūsų istoriniai ir likimo broliai ir seserys Baltarusijoje pakilo grumtis dėl savo laisvės.
Ir mes ten buvom. Kovojome dėl savo laisvės ir jungėmės į Baltijos kelią taikiai išreikšdami norą būti laisvais. Dabar turime progą solidarizuotis su taip pat trokštančiais demokratijos ir laisvės savo šaliai bei tautai.
Istorinę Baltijos kelio dieną (rugpjūčio 23 dieną, sekmadienį) istorinę 19 valandą Laisvės TV kviečia: stokime į naują gyvąją grandinę – Laisvės kelią į Baltarusiją!

Nuotr.: VRM

4. Nemokama ekskursija dviračiais- Šnipiškių trobos ir dangoraižiai

Kur? Bike Vilnius Velotakas Kada? Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Važiuosime dviračių takais, šaligatviais ir nejudriomis gatvėmis. Prisijunkite su savo dviračiu, o jei dviračio neturite – ekskursijai jį suteiksime Jums nemokamai!

 

5. VARŠUVOS MŪŠIO ŠIMTMETIS. NEBYLIOJO FILMO „STEBUKLAS PRIE VYSLOS“ PERŽIŪRA

Kur? Valdovų rūmai Kada? Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 17:00 val.

1919 metų žiema. Krenzų kaime prie Bugo upės ruošiamasi Kūčių vakarienei. Turtingo ūkininko Macejaus Verunio (Edmund Gasiński) troboje jo duktė Krysta (Jadwiga Smosarska) sukasi apie šventinį stalą. Netrukus pasirodo jaunas paveldėtojas Ježis Granovskis (Jerzy Leszczyński), įsimylėjęs Krystą dar nuo to laiko, kai ši prieš keletą metų buvo auklėjama jo tėvų dvare. Jaunuoliai kartu su Krystos broliu Michalu (Bogusław Samborski), pasiėmę prakartėlę, leidžiasi į dvarą pasidalinti kalėdaičiais. Gyvenimui atkampiame kaimelyje tekant ramiai ir monotoniškai, per rytinį pasienį ritasi karo tarp Lenkijos ir Rusijos frontas. Pavasarį Krenzuose pasirodę bolševikai užima ponų Granovskių dvarą, o apylinkėse vyksta Lenkijos armijos kovos su Raudonąja armija. Netrukus frontas pasistūmėja Varšuvos link…

6. Opium Pieva

Kur? Kūdrų parkas Kada? Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 15:00 val.

 

Vasara ritasi į pabaigą. Bent jau kalendoriuje. Todėl tai, kas liko, reikia išnaudoti iki maksimumo. Gera vieta šiam tikslui – muzikinis piknikas Kūdrų parke, kuriame niekas niekur neskuba.

7. Vilniaus BLUSTURGIS

Kur? Vasaros Terasa Kada? Rugpjūčio 23 d. (sekmadienis) 11:00 val.

Pirmasis Blusturgis Vilniuje įvyko 2008 – aisiais. Šie mainai akimirksniu išpopuliarėjo ir tapo gyvybingu sekmadienio popietės renginiu. Juk visi namuose turime nebereikalingų daiktų, kodėl jų neišdėliojus ant prekystalio? Blusų turgus – netikėčiausių ir įdomiausių pirkinių vieta, kur daiktai keliauja iš vienų rankų į kitas. Kviečiame kartu praleisti ir šią vasarą!

 

8. Pasivaikščiojimas Pavilnyje

Kur? Vandens gatvė 9 Kada? Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Kviečiu aplankyti Pavilnį, sužinoti jo istoriją ir pamatyti žalią grožį. Pasivaikščiojimo metu nueisime apie 3 km gatvėmis ir miško takeliais, tad reikia pasirūpinti tinkama avalyne ir apranga.

Susitinkame Pavilnio bendruomenės namų kieme – Vandens g. 9.

Šis žygis – Pavilnio projektinės veiklos dalis. Sportą,sveiką gyvenimo būdą skatinantį projektą iš dalies remia Vilniaus miesto savivaldybė.

9. PERONAS 5TH BDAY: REES (UK)

Kur? Geležinkelio g. 6 Kada? Rugpjūčio 21 d. (penktadienis) 20:00 val.

Laikas bėga, merai keičiasi, traukiniai kursuoja pirmyn ir atgal, tarp miestų ar šalių. Vis dėlto, žmonės ne visada… Nors visi žinot, kad pas mus visada galima smagiai pakursuot! Visi mes senstame, o baras „Peronas“ – ne. Sako, kad kas ateina čia –atjaunėja. Nei pikti kaimynai, nei po barą be reikalo lankstantys ginkluoti policininkai durų neužrakino. Štai jau ir pusė dekados per visokius vargus ir negalus praėjo, todėl kviečiame į 5-ojo gimtadienio paminėjimą. Jubiliejines istorijas pasakos baro draugai per 2 scenas, o specialiai putojančio taurei iš Jungtinės Karalystės atskris „Paradiso Records“ įkūrėjas ir šviesių tonų didžėjus Rees. Pradedame gan anksti (20 val.) mūsų vasaros terasoje „Parkas“, o vėliau švenčiame iki paryčių „Angare“. Dėkojame visiems, kurie šoko, vaišinosi ir buvo su mumis prie bėgių visus 5 metus! Ir dėkojame, kad būsite rytoj, poryt ir visada.

10. EKSKURSIJA ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUJE

Kur? Energetikos ir technikos muziejus Kada? Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Energetikos ir technikos muziejus vasaros šeštadieniais pavienius lankytojus kviečia dalyvauti nemokamose ekskursijose, kurių metu muziejaus gidas pristato muziejuje saugomą technikos paveldą ir netikėčiausių nutikimų kupiną pirmosios Vilniaus miesto elektrinės istoriją.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button