Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (33-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugpjūčio 19-21 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. IKI Velomaratonas

Kur? Nepriklausomybės aikštė Kada? Rugpjūčio 21 d. (sekmadienis)

2022 metais 13-tą kartą miestą išjudins didžiausias dviračių renginys Lietuvoje. Didžiausias Baltijos šalių dviračių renginys IKI Velomaratonas rugpjūčio 21 d. kviečia įrodyti, kad esame GIMĘ JUDĖTI PIRMYN.

 

Išskirtinė, sostinės širdyje besidriekianti maratono trasa pritaikyta įvairioms dalyvių grupėms.

2. Dîner en Blanc (Balta vakarienė)

Kur? Paslaptinga vieta Kada? Rugpjūčio 19 d. (penktadienis) nuo 18:00 val.

„Le Dîner en Blanc“ organizatoriai Lietuvoje skelbia devintojo renginio datą. Šiemet į paslaptingą vietą Vilniaus senamiestyje dalyviai rinksis rugpjūčio 19 dieną.

 

Devintus metus vyksiantis renginys yra tarptautinės „Le Dîner en Blanc International“ organizacijos dalis, kuri vienija daugiau nei šimtą dvidešimt miestų, keturiasdešimt šalių visame pasaulyje.

3. Mažųjų aludarių diena

Kur? Tymo turgus Kada? Rugpjūčio 20 d. (šeštadienis) nuo 12:00 val.

Mažųjų aludarių diena – gaivinančių gėrimų ir gardaus maisto erdvė Tymo turguje. Žiniasklaidoje dažnai kalbama apie mažuosius Lietuvos gamintojus. Kaip svarbu jiems padėti augti ir išlaikyti tradicijomis puoselėtus verslus.

 

Būtent rugpjūčio 20 dieną organizuojame mažųjų Lietuvos aludarių ir maisto gamintojų mugę. Nes gigantų apsuptyje jie taip pat nori būti matomi, išgirsi ir paragauti.

4. Tarptautinė kačių paroda

Kur? Vilnius Outlet Kada? Rugpjūčio 20-21 d.

Organizatoriai kviečia visus pasigrožėti ir iš arčiau susipažinti su skirtingomis kačių veislėmis kurių bus apie 25. Jų tarpe bus ir ypač retai parodose matoma mekongo bobteilų veislė bei dar tik pripažinimo keliu einanti elfų veislė, vienu metu išvysite daugiau kaip 200 kačių.

 

5. Festivalis „Untold City“

Kur? VU Didysis kiemas Kada? Rugpjūčio 19 d. (penktadienis) nuo 20:00 val.

Festivalis „Untold City“ jau ketvirtus metus rugpjūtį muzika pripildys istorinį Vilniaus universiteto Didįjį kiemą. Sostinės gyventojų ir svečių pamėgtas ir kasmet augantis festivalis 2022-ųjų vasarai rengia specialius parodymus.

Rugpjūčio 19 d. VU Didįjį kiemą pripildys Monique antrojo solinio albumo „Virš Vandens“ skambesys. Žinomiausios dainos bei neseniai išleisti atlikėjos kūriniai skambės akompanuojant orkestrui.

 

6. Šventė gyvūnų mylėtojams bei šunų lenktynės „Bėk už Ukrainos Gyvūnus”

Kur? Vingio parkas Kada? Rugpjūčio 20 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Organizacija VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” kviečia visus mylinčius gyvūnus į savo 10-to gimtadienio šventę, kuri vyks 2022-08-20 nuo 12 iki 17 val. Vilniaus Vingio parke. Šiuo metu visų svečių lauks įvairios paskaitos, konsultacijos apie gyvūnų priežiūrą, užsiėmimai ir žaidimai, na ir žinoma dovanos, prizai bei gimtadienio tortas.

Pagrindinis šventės – akcentas šunų su šeimininkais lenktynės – „Bėk už Ukrainos gyvūnus”.

7. Spektaklis – siaubo pasivaikščiojimas PASAKŲ PARKAS

Kur? Pasakų parkas Kada? Rugpjūčio 19 d. (penktadienis) nuo 22:00 val.

Legendomis apipintas Vilniaus „Pasakų parkas“ kviečia neįprastam pasivaikščiojimui. Kol ausinėse skamba čia pat esančios, į pasimatymą parke atėjusios merginos istorija, šviesų žaidimai ir netikėtos vizualinės užuominos audrina drauge su ja keliaujantį žiūrovą: kur baigiasi šios vietos pasaka ir kur prasideda realybė? O gal šis pasivaikščiojimas – tik dar vienas mitas? „Pasakų parkas“ mitologizuoja realius nusikaltimus ir į blankią pasakojimus papildančių instaliacijų šviesą ištraukia miesto legendų pabaisas – ne tas, kurios slepiasi po lovomis, o tas, dėl kurių atsigręžiate per petį kaskart, kai klaidžiojate parko šešėliuose. Beje, jie irgi turi savo istoriją.

Bilieto kaina 6 EUR

8. Monika Liu

Kur? Lukiškių kalėjimas Kada? Rugpjūčio 21 d. (sekmadienis)

Vis dar besivejanti „Eurovizijos“ šlovė leido Monikai tapti geidžiamiausia artiste Lietuvoje. Ji į mūsų sceną grąžino estradines melodijas, vaikinus trumpais šortais ir nuostabią lietuvių kalbą. Dabar ji muzika pasakoja meilės istorijas, kurios talpina nedrąsų įsimylėjimą, aistros išsiveržimą, bebaimę viltį išsaugoti meilę ir atlaidų išsiskyrimą – visą kelią, kurį praeina mylintis žmogus.

Monikos dainose – muzikinis meilės pažadas, įkvepiantis nebijoti, net jei ir labai skaudės. Juk viskas praeina ir tada lieka tik sentimentai. Rugpjūčio 21 d. Lukiškių kalėjime bus progų sustoti, nubraukti ašarą, pasijuokti, paimti kitą už rankos ar nardyti prisiminimų labirintuose su Monika Liu.

9. Rupert 10 metų jubiliejus

Kur? Rupert Kada? Rugpjūčio 20 d. (šeštadienis) nuo 16:00 val.

Galvodami apie Rupert praeitį ir kaip apie ją rašytume mes, įsivaizdavome Laimės ratą, vis išsukantį atsitiktines išgyventas akimirkas, nuotrupas iš reikšmingų etapų ir susitikimų praeityje ir ateityje. Laimės ratas, besisukantis galimybių spektras, iš pradžių buvo sugalvotas kaip tam tikras konceptualus algoritminis aparatas, sequencer’is, įrankis istorijai rašyti ir maišyti.

RUGPJŪČIO 20 DIENĄ NUO 16 VAL. keliausime nelinijiniu laiku, tad priklausomai nuo to, kada atkeliausite, pamatysite instaliaciją, performansą, paveikslą, parodą, o galbūt sutiksite seniai matytą kolegą ir užsikalbėję viską praleisite. Nieko tokio!

10. Ekskursija po Vilniaus Monstrą: istorija, legendos, šilumos kelias

Kur? E2 monstras Kada? Rugpjūčio 19 d. (penktadienis) nuo 18:00 val.

Girdime smalsuolius ir pildome jų norus: iš tolo dryžuotais kaminais vilniečius pasitinkanti Vilniaus termofikacinė elektrinė Nr. 2 nuo šiol atveria savo vartus visiems, norintiems suprasti ir sužinoti, kaip atsiranda šiluma, karštas vanduo ir elektra. Tai – vienas įdomiausių iki šiol veikiančių industrinių objektų Baltijos šalyse.

Didžiulė, daugiau nei 20 ha apimanti teritorija – tarsi atskiras ir akylai saugomas miestelis, turintis savo gatves, istoriją ir paslaptis. Miestelio centre – kalinių rankomis statytas raudonų plytų pastatas, kurį darbuotojai praminė Monstru. Jis lyg širdis, iš kurios apie 750 km ilgio vamzdžiais kaip kraujagyslėmis į vilniečių namus keliauja šiluma. O kaip ji gaminamas? Kokie įrenginiai ūžia „Monstro“ viduje? Kodėl biokure randama kulkų?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button