Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (33-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugpjūčio 14-16 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. VOKIŠKOS ATOSTOGOS VILNIUJE

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugpjūčio 14-16 d.

Vilnius kviečia smagių vokiškų atostogų! Su šokiais, dainomis, gardžiais tradiciniais patiekalais (ir ne tik dešromis!). Rugpjūčio 14–16 d. Vokietiją Vilniuje atrasite ne tik Vokiečių gatvėje. Seniausiomis vokiškomis tradicijomis ir modernia kultūra Vilnius alsuos visą savaitgalį.

 

Plačiau apie renginį galite skaityti čia.

2. KOPŪSTINĖS KERMOŠIUS. ŽOLINĖ TRAKUOSE 2020

Kur? Trakai Kada? Rugpjūčio 14-16 d.

Rugpjūčio 13–16 dienomis Trakuose rengiama tradicinė Žolinės šventė. Rugpjūčio 15 d. vyks Žolinės atlaidai su eisena per miestą, pagerbiant Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos – stebuklingomis galiomis garsėjantį paveikslą. Linksmins Kopūstinės dainos, šokiai, amatai. 

 

Plačiau apie renginį galite skaityti čia.

3. UNIKALI GARSO INSTALIACIJA „GAMTOS SCENA“

Kur? Bernardinų sodas Kada? Rugpjūčio 13-17 d.

Unikali garso instaliacija „Gamtos scena“ Vilniaus Bernardinų sode – visai šeimai skirtas nepaprastas pasakojimas apie nuostabų laukinės gamtos ritmą bei neatsiejamą žmogaus ir gyvūnijos pasaulio ryšį, kurį privalome sąmoningai ir atsakingai puoselėti ir saugoti.

 

Rugpjūčio 13–17 d. žaliuojantis Bernardinų sodas virs neįprasta scena, kurioje skambės įvairių laukinių gyvūnų orkestras, o jo skleidžiami garsai sode organiškai susilies į vientisą natūralios gamtos garsų simfoniją.

Plačiau apie renginį galite skaityti čia.

Nuotr.: VGTU

4. ŽOLINĖS

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugpjūčio 15 d. (šeštadienis)

 

Žolìnė švenčiama rugpjūčio 15 d. Dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis.

Žolinė – atsisveikinimo su vasara ir padėkos Že­mei už derlių šventė. Per Žolines kaip per Kūčias ar Velykas šeima turėtų susėsti prie vaišių stalo ir pabūti kartu.

Plačiau apie renginius galite skaityti čia.

 
Žolinės
Nuotr.: Lietuvos liaudies buities muziejus

5. DIENOS ŠOKIAI #ANTVANDENS

Kur? Wake Inn Vilnius Kada? Rugpjūčio 15 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Rugpjūčio 15-ąją, šeštadienį, Vilniaus miesto pakraštyje įsikūrusiame vandenlenčių parke „Wake Inn“ vyks Dienos Šokiai #AntVandens. Žolinės rytą prasidėsiantis renginys tęsis iki pat vidurnakčio ir savo lankytojams pasiūlys gausybę įvairiausių vandens pramogų bei solidžią elektroninės muzikos programą.

Pasak organizatorių, pandemijos įvykių akivaizdoje atsirado didelis šokių atvirose erdvėse poreikis, todėl vakarėlio idėja vandens sporto parke turėtų nustebinti ne vieną elektronikos mėgėją.

Plačiau apie renginius galite skaityti čia.

6. Žolinių maratonas

Kur? Vingio parkas Kada? Rugpjūčio 15 d. (šeštadienis) 08:00 val.

VšĮ „Maratomanija 2020 m. rugpjūčio 15d. rengia „II Žolinių maratoną“. Žolinių maratonas Vilniaus Vingio parke

7. „Dūmų fabrikas“ atidarymas

Kur? Dūmų fabrikas Kada? Rugpjūčio 15 d. (šeštadienis)

Ar žinojote, kad Vilniuje kadaise buvo įsikūręs didžiausias pasaulyje dalgių fabrikas? Jį įkūrė vokietis Emilis Poselis.

Vokiškų atostogų metu, rugpjūčio 15 d., jums pirmą kartą duris atveria Dūmų fabrikas, įsikūręs buvusio dalgių fabriko teritorijoje. Tai išskirtinė proga apsilankyti 1882 m. pastate, kuris gali papasakoti įdomių istorijų. E. Poselis į savo tuometį dalgių fabriką atsivežė ne tik pažangiausias gamyklines technologijas, darbuotojus, bet ir vakarų kultūrą, požiūrį į verslo ir gyventojų santykius.

Plačiau apie renginius galite skaityti čia.

8. Oktoberfest

Kur? Rotušės aikštė Kada? Rugpjūčio 14-15 d.

„Oktoberfest“ muzikos ir maisto šventė Vilniaus Rotušės aikštėje prasidės penktadienį 17 val. Šeštadienį ir sekmadienį maistu bus galima mėgautis visą dieną – nuo 10 iki 22 valandos, muzikinė programa šeštadienį vyks  17-22 val., sekmadienį – 12-14 val.

Plačiau apie renginius galite skaityti čia.

9. PAŽINTINIS RENGINYS VU BOTANIKOS SODE „KARDELIAI“

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Rugpjūčio 14 d. (penktadinis) 17:00 val.

Rugpjūčio 14 d., PENKTADIENĮ, 17 val. pažintinį renginį „Kardeliai“ VU Botanikos sode Kairėnuose veda Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų grupės vadovė dr. Gitana Štukėnienė.

Kviečiame pažinti kardelių lietuviškų veislių bei vertingiausių lietuviškų hibridų, atspindinčių Lietuvoje vykdytą selekcijos istoriją, bei reprezentatyvią užsienio šalių selekcijos veislių, pasižyminčių dekoratyviausiomis savybėmis ir tinkamiausių auginti vietinėmis sąlygomis, įvairovės kolekciją.

10. TRAKŲ PILIES FESTIVALIS

Kur? Trakų pilis Kada? Rugpjūčio 15 d. (šeštadienis) 21:00 val.

Išskirtinėje vietoje, sujungiančioje Lietuvos istorijos didybę, gamtos grožį ir žmogaus kūrybiškumą – Trakų pilyje – rugpjūčio 11-15 dienomis pirmą kartą įvyks festivalis „Post Scriptum“.

Rugpjūčio 15 dieną kartu su Kristupo styginiais ir Magišku Hario Poterio bei Spragtuko pasauliu kursime stebuklingą šv. Žolinių naktį. Trakų pilies sienas nušvies meninės instaliacijos, klausytojus apgaubs paslaptinga bei magiška atmosfera.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button