Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (32-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (rugpjūčio 10 d. – rugpjūčio 12 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. KOPŪSTINĖS KERMOŠIUS, ŽOLINĖ TRAKUOSE 2018

Kur? Trakai Kada? Rugpjūčio 10-15 d.

Rugpjūčio 10-15 d. „Kopūstinės kermošius“ ir Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė, Žolinės procesija Trakų miesto gatvėmis. Dėl Trakų krašto bendruomenių bei jų meninių kolektyvų pasirodymų, tradicijų puoselėjimo žaidimų ir kitų veiklų pagalba, Kopūstinės kermošius sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo iš Lietuvos ir užsienio.

 
KOPŪSTINĖS KERMOŠIUS, ŽOLINĖ TRAKUOSE
Nuotr.: Vytauto Žemaičio

2. ŽOLYNŲ DIENA VILNIAUS BOTANIKOS SODO VINGIO SKYRIUJE 

Kur? VU Botanikos sodas Vingio parke Kada? Rugpjūčio 10 d. (penktadienis) 17:00 val.

2018 m. rugpjūčio 10 d., penktadienį, 17.00 val. kviečiame į ŽOLYNŲ DIENĄ Vingio skyriuje.

Rugpjūčio viduryje lietuviai švenčia Žolinę, derliaus ir augmenijos brandos dieną, tad šia proga kviečiame susipažinti su mūsų sodo kolekcija, kurioje auga šimtai įvairiausių Lietuvos ir iš viso pasaulio vaistinės bei prieskoninės žolelės.

 

Vingio skyrius – istorinė vieta, tai buvusi Radvilų dvarvietė, vėliau ten gyvavo vienuolyno sodelis, o šiuo metu čia įkurtas augalų sistematikos padalinys. Šioje unikalioje lauko žaliojoje klasėje galima mokytis istorijų apie augalus, dovanojančių žmogui gausybę gėrybių: maistą, vaistus, aprangą, pastogę ir grožį.

Vilniaus universiteto botanikos sodas.
Nuotr.: Vilniaus universiteto botanikos sodas

3. ERICA JENNINGS SU RETRO ORCHESTRA – DŽIAZAS PO ŽVAIGŽDĖMIS

Kur? Trakai Kada? Rugpjūčio 10 d. (penktadienis) 21:00 val.

 

Erica Jennings surengs ypatingą solo koncertą „Džiazas po žvaigždėmis“, kuris vyks Trakų pilyje. Viena populiariausių dainininkių, neseniai išleidusi pirmąjį džiazo ir soulo muzikos dainų albumą „New Standards“, jau rugpjūčio 10 d. išskirtinėje vietoje – Trakų pilies kieme – surengs ypatingą koncertą.

„Labai džiaugiuosi galėdama pakviesti visus į savo solo koncertą Trakuose. Tai bus tikrai ypatingas vakaras, kuriame nemažai dainų nuskambės pirmą kartą, – sako E. Jennings. – Kartu su orkestru „Bad Ass Retro Orchestra“ atliksime dainas iš savo naujojo albumo „New Standards“, taip pat senesnius mano hitus: „Lovely Day“, „Leading Me Home“ ir kitas dainas. Prižadu, kad koncerte išgirsite ir man labiausiai patinkančias Nina Simone, Ella Fitzgerald, Amy Winehouse, Diane Washington ir kitų legendinių atlikėjų dainas. Tai bus stebuklingas vasaros vakaras po žvaigždėmis Trakų pilyje!“.

 

4. MONIKA LINKYTĖ IR LONDONO GOSPEL CHORAS TRAKŲ PILYJE

Kur? Trakai Kada? Rugpjūčio 12 d. (sekmadienis) 20:00 val.

 

Dainininkė Monika Linkytė ir garsusis gospelo choras „London Community Gospel Choir“ surengs išskirtinį koncertą Trakuose. Rugpjūčio 12 d., sekmadienį, viduramžius menančioje Trakų pilyje M. Linkytė koncertuos kartu su garsiuoju choru „London Community Gospel Choir“. Bendras lietuvių dainininkės ir anglų gospelo choro pasirodymas jau dabar yra vadinamas vienu iš įdomiausių metų koncertų. Pasaulinę šlovę pelnęs choras „London Community Gospel Choir“ praeityje koncertavo su Madonna, Kylie Minogue, Stingu, Paulu McCartney, Tina Turner ir kitomis ryškiausiomis muzikos žvaigždėmis.

„Nuo tos dienos, kai choras patvirtino mūsų bendrą projektą, negalėjau ramiai miegoti, visa spirgėjau savyje ir netvėriau iš džiaugsmo, tad labai labai gera, kad pagaliau šia naujiena galiu pasidalinti su visais, – džiūgauja Monika. „Kaip nerealu, kad vienas labiausiai pasaulyje vertinamų gospelo chorų savo magiškais balsais palepins ir lietuvaičių ausis. Šis bendras mūsų projektas man yra didelė laimė ir garbė.“

Monika Linkytė

5. RADISTAI CASTLE SU LIU

Kur? Trakai Kada? Rugpjūčio 11 d. (šeštadienis) 20:00 val.

Radistai praneša: šiemet Trakų pilis į stebuklingą „Radistai Castle“ pavirs antrąjį rugpjūčio šeštadienį. Trečią kartą istorinę šalies pilį šturmuosiantys radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius visus elektroninės muzikos gerbėjus sukvies rugpjūčio 11 d. 2016 m. pirmą kartą vykusiame vienos dienos festivalyje, į kurį buvo išpirkti visi bilietai, grojo viena didžiausių šokių muzikos žvaigždžių – EDX. Pernai Trakų pilyje siautėjo garsusis danas Martinas Jensenas. Šiandien oficialiai pranešta, kad 2018-ųjų festivalyje „Radistai Castle“ gros viena jauniausių elektroninės muzikos žvaigždžių pasaulyje – populiarusis DJ‘us Christian Liu.

6. VOKIEČIŲ CHORO KONCERTAS GESTŲ KALBA

Kur? ŠV. JONO KRIKŠTYTOJO IR ŠV. JONO APAŠTALO IR EVANGELISTO BAŽNYČIA Kada? Rugpjūčio 11 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Choras “Vocalis” iš Vokietijos miesto Winterstettenstadt koncertuos kartu su kurčiųjų choru iš Rottweil ir Aukštutinės Švabijos ir atliks vokiškas, angliškas bei afrikietiškas dainas.

VOCALIS – tai aštuonių moterų kolektyvas, jau daugelį metų kartu su choro vadove Conny Christ atlieka nesudėtingus daugiabalsius bažnytinius kūrinius, taip pat airiškas ir afrikietiškas dainas. Kartu su jomis koncertuoja ir gestų choras su klausos negalią turinčiais žmonėmis, kurie “dainuoja” rankomis.

7. KAIRĖNŲ VASAROS FESTIVALIS |10 ,,HUMORO KLUBO” GIMTADIENIS

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Rugpjūčio 12 d. (sekmadienis) 19:00 val.

,,2008 metų rugpjūtį viename Vilniaus barų prasidėję stand-up komedijos vakarai išaugo į pirmą ir kol kas vienintelę Lietuvoje profesionalią stand-up komedijos grupę ,,Humoro klubas”, kurioje savo karjerą pradėjo ne vienas, šiuo metu gerai žinomas Lietuvos pramogų pasaulio veidas. 2018 metų rugpjūčio 12 dieną, 19:00 ,,Humoro klubas” kviečia kartu atšvęsti savo dešimtąjį gimtadienį ir kviečia visus į tikrai ypatingą renginį.

8. Šventa vieta | Kinas po žvaigždėmis

Kur? Valdovų rūmai Kada? Rugpjūčio 10 d. (penktadienis) 21:30 val.

„Tobulų melagių“ režisierius Paolo Genovese sukūrė dar vieną įdomių psichologinių peripetijų kupiną filmą. Paslaptingas vyriškis, visada sėdintis prie to paties stalo, tame pačiame restorane „Vieta“, sako galįs išpildyti svarbiausią kiekvieno žmogaus troškimą. Tačiau kiekvienas noras turi savo kainą.

9. Ruoškimės Danske Bank Vilniaus maratonui 

Kur? Pieva prie baltojo tilto Kada? Rugpjūčio 11 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Iki Danske bank Vilniaus maratono lieka vis mažiau laiko. Susitikime dar kartą bendrai treniruotei, išsiaiškinkime, ką dar galima padaryti, kad bėgtume greičiau ir ilgiau nepavargtume. Vėl bėgsime krosą, mankštinsimės ir darysime pratimus. 

Po treniruotės visus jos dalyvius kviesime drauge pabendrauti su Vilniaus bėgimo klubo nariais ir kartu aptarti savo varžybų strategiją su patyrusiais bėgikais. 

9. LIETUVOS-LATVIJOS DISKGOLFO TAURĖ

Kur? Pavilnių regioninis parkas Kada? Rugpjūčio 12 d. (sekmadienis) 10:00 val.

Pavilnių regioniniame parke vyks atsakomasis Lietuvos – Latvijos diskgolfo žaidėjų mačas, po kurio paaiškės Lietuvos-Latvijos diskgolfo taurės laimėtojai. Pirmosios varžybos įvyko Rygoje, Mežaparks diskgolfo trasoje. Asmeninėje įskaitoje turnyro nugalėtoju tapo Linas Strelkauskas iš Jonavos rajono, tačiau susumavus visų dalyvių rezultatus, paaiškėjo, kad stipresni buvo Latvijos žaidėjai. Latvijos komanda į Vilnių atsiveža solidų pranašumą ir, norint, kad taurė liktų Lietuvoje, lietuvių žaidėjams reiks nemažai sėkmės.

Šios varžybos vyksta žaidėjų akistatos principu. Visi turnyro dalyviai yra suskirstomi į poras – lietuvis prieš latvį. Poros nugalėtojas savo šaliai pelno 3 taškus, o pralaimėjusysis – vieną. Žaidėjai poruojami pagal pajėgumą – pajėgiausias lietuvis žaidžia prieš pajėgiausią latvį ir t. t. Rygos etape dalyvavo 62 žaidėjai iš abiejų valstybių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button