Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (3-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (sausio 19 d. – sausio 21 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. NEMOKAMOS ČIUOŽYKLOS

Kur? Įvairios vietos Kada? Sausio mėn.

Šiemet nemokamos atviros čiuožyklos įrenginėjamos prie beveik 20 sostinės mokyklų – Žirmūnų gimnazijos, Fabijoniškių mokyklos, Gerosios Vilties progimnazijos, Jono Pauliaus II gimnazijos, Grigiškių gimnazijos, „Minties“ gimnazijos, Taikos progimnazijos, Pranciškaus Skorinos gimnazijos, Baltupių progimnazijos, Naujamiesčio mokyklos, Sofijos Kovalevskajos progimnazijos, Salininkų gimnazijos, Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazijos, Barboros Radvilaitės progimnazijos, „Spindulio“ progimnazijos, Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, VGTU inžinerijos licėjaus, Trakų Vokės gimnazijos. Čiuožyklos veiks tol, kol leis oro sąlygos. Visos čiuožyklos nemokamos, tačiau reikia atsinešti savo pačiūžas.

 

Daugiau apie renginį čia.

2. LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS AKTO PRISTATYMAS

Kur? Signatarų namai Kada? Sausio 21 d. (sekmadienis) 14:00 val.

 

Sausio 21 d. 14 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje – Signatarų namuose – pirmą kartą visuomenei bus pristatytas prof. Liudo Mažylio Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve rastas 1918 m. vasario 16 d. Nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Dokumentas Signatarų namuose bus eksponuojamas tose pačiose patalpose, kur ir buvo pasirašytas. Čia tuo metu veikė Lietuvių draugijos nukentėjusiems dėl karo šelpti Centro komitetas. Ši draugija buvo ne tik viena iš 1914–1918 metais legaliai veikusių ir savo tautai oficialiai atstovavusių draugijų, bet ir politikų sambūris.

Signatarų namų lankymas nemokamas, nuo 10 val. iki 18 val. kasdien, išskyrus pirmadienius.

Lietuvos Nepriklausomybės aktas
Nuotr.: Robertas Dačkus

3. Sausų pusryčių valgymo čempionatą

Kur? Pienas ne vienas Kada? Sausio 20 d. (šeštadienis) 18:00 val.

 

Paskutinės darbo dienos Vilniuje proga, “Pienas ne vienas” rengia pirmąjį Baltijos šalyse sausų pusryčių valgymo čempionatą.

Vietoj duonos ir šlapenkos pusryčiams vis dar renkiesi dribsnius su pienu? Turi tokį skrandį, į kurį tilptų neribotas skaičius maisto? Tada turbūt čia tavo šansas pelnyti šlovę ir amžiną pagarbą sausų pusryčių pasaulyje.

Daugiau apie renginį čia.

 

Sausi pusryciai. Dribsniai

4. NEMOKAMOS EKSKURSIJOS LIETUVOS NACIONALINIAME MUZIEJUJE

Kur? Lietuvos nacionalinis muziejus Kada? Sausio 20 d. (šeštadienis) 13:00 val.

Lietuvos nacionalinio muziejaus ekskursijų vadovai sausio ir vasario mėnesiais šeštadieniais kvies į nemokamas ekskursijas, kurios supažindins su gausiausiu baltų archeologijos paveldu, leis pasinerti į didingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį, trukusį 500 metų, nusikelti į laikus, kai siautė permainų uraganas – buvo keičiamos valstybių sienos ir žmonių savimonė.

 

Ekskursijos vyks registracijos formoje nurodytu metu ir papildomai nekainuos, reikės tiesiog įsigyti lankymo bilietą.

Sausio 20 d. 13 val. „Istorijos ženklai senojoje Lietuvoje“ (Naujasis arsenalas, Arsenalo g. 1)

Daugiau apie renginį čia.

Lietuvos nacionalinis muziejus

5. NAKTINĖ PANORAMA SU CAFFEINE

Kur? Kino teatras PASAKA Kada? Sausio 19 d. (penktadienis) 23:30 val.

Viena ilga atradimų naktis kino salėje! 11,5-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis tradiciškai organizuoja kino naktį. Filmų programoje „Naktinė Panorama su Caffeine“ surinkti ryškiausi 2015-2017 metais kurti trumpieji filmai iš viso pasaulio. Svarbiausius kino festivalius apkeliavę darbai vienai nakčiai atvyks ir į Vilnių.

6. VILNIAUS TARPTAUTINIS TRUMPŲJŲ FILMŲ FESTIVALIS ’18

Kur? Vilniaus kino teatrai Kada? Sausio 18-20 d.

11,5-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis vyks sausio 18-20 dienomis Vilniuje kino centre „Skalvija“ bei kino teatre „Pasaka“. Šis festivalis yra didžiausias trumpametražių filmų renginys Baltijos šalyse. Per dešimt metų festivalis tapo platforma, pristatančia ne tik Europos, bet ir viso pasaulio naujosios kartos kūrėjų trumpo metro filmus.

Festivalis kasmet žiūrovams pristato per dešimtį konkursinės programos seansų, kuriuose rodoma daugiau nei 80 stipriausių per paskutinius du metus sukurtų darbų iš viso pasaulio. Šiuos filmus įvertina ir geriausiąjį išrenka tarptautinė žiuri komisija. Taip pat didelis dėmesys skiriamas ir lietuvių kino kūrėjų darbams, nes kasmet žiūrovai turi galimybę pamatyti specialiąją  lietuviškų trumpametražių filmų programą. Šiais metais į festivalį įtraukiamos ir specialiosios programos, kurias organizatoriai skelbs jau netrukus.

7. Nemokama kepto sūrio degustacija

Kur? SAY CHEESE Kada?  Sausio 20 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Sūrio mylėtojų dieną atšvęsime kaip pridera!

* Kepsime žiemos sezono šveicarišką sūrį Vacherin Fribourgeoise AOP, kuris yra vienas iš dažniausiai vartojamų sūrių Šveicarijoje, puikiai tinkantis kepti šaltą žiemą ar gaminti fondiu
(Akropolis ir Gedimino pr. 3A)
* Vaišinsime išskirtiniais sezoninių sūrių ir pagardų deriniais
(Akropolis ir Gedimino pr. 3A)
* Visą dieną galios specialūs pasiūlymai meniu patiekalams
(Gedimino pr. 3A)
* Visą dieną galios specialūs pasiūlymai mūsų asortimentui
(Akropolis ir Gedimino pr. 3A)!

8. SEKMADIENINIS ŽYGELIS PĖSTIESIEMS IR SLIDININKAMS

Kur? Verkių rūmai Kada? Sausio 21 d. (sekmadienis) 11:00 val.

Mielieji, sausio 21 d. (sekmadienį) bus minima Pasaulinė sniego diena!

Ta proga, visi kviečiami šią dieną pažymėti slidinėdami ar keliaudami pėsčiomis Verkių regioniniame parke. Slidininkai kviečiami atvykti nuo 11 iki 13 val. į automobilių stovėjimo aikštelę prie Verkių rūmų, Žaliųjų ež. gatvėje.Vykti autobusais Nr. 35, 36, 66, 76 iki stotelės „Verkių rūmai“ Pėstieji susitinka ten pat 13 val. ir tris valandas keliaus su vadovu Verkių regininio parko takais. Pastaba: slidininkų trasas galima pasiekti nuo Santariškių ligoninės transporto mazgo. Taigi, numatomas pirmasis šiais metais “Snaigės žygis”! Valio!!

9. Kablys Winter Session’18

Kur? Kablys Kada? Sausio 20 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Sausio 20 d. Kablio skateparke įvyks tradicinės atrankinės ekstremalų varžybos į grandiozinį ekstremalaus sporto festivalį Simple Session 18 . Šiemet jau septintus metus vyksiantis atrankinis renginys “Kablys Winter Session” yra viena iš giliausių Kablio skateparko tradicijų. Kasmetinės ekstremalų fiestos metu susiburs pajėgiausi šalies skeiteriai ir BMXeriai, išsiaiškinsime kas šiemet vyks į Taliną ir atstovaus Lietuvą geriausių ekstreamlų iš viso pasaulio gretose. Vasario 3-4 dienomis Taline vyksiantis festivalis Simple Session 18 pakvies du geriausiai atrankose pasirodžiusius skeiterius ir vieną BMXerį.

10. PROGRAMA „FILMUKAI VAIKAMS“ | VTTFF

Kur? Vilniaus kino teatrai Kada? Sausio 20 d. (šeštadienis) 13:00 val.

„Filmukai vaikams“ – jau trečius metus rengiama Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programa. Ji skirta patiems mažiausiems kino mylėtojams, tačiau nepaliksianti abejingų ir vyresnių šeimos narių. Festivalio lankytojams pristatomi 7 animaciniai ir vaidybiniai filmai, padedantys ugdyti mažųjų žiūrovų pasaulėžiūrą ir supažindinantys su kokybišku kinu, kuris yra ne tik pramoga, bet ir žinių šaltinis. Programą parengė festivalio partneris – Clermont-Ferrand trumpametražių filmų festivalis (Prancūzija), turintis ilgametę patirtį rengiant kino edukacijos užsiėmimus ir filmų programas vaikams.

Filmai be dialogų. Programa skirta 3-8 metų vaikams ir jų tėveliams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button