Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (28-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (liepos 16-18 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Gatvės muzikos diena

Kur? Įvairios vietos Kada? Liepos 17 d. (šeštadienis)

Trečiąjį liepos šeštadienį Vilniaus senamiesčio gatvėmis liesis muzika. Profesionalūs muzikantai, mėgėjai ir svajojantieji apie didžiąją sceną atskleidžia savo talentus. Kad ir kokią muziką mėgstate, tikrai ją išgirsite. Čiupkite ir savo būgną – „Drum2gether“ mušamųjų instrumentų eisena ir improvizacija kviečia prisijungti visus norinčius.

 

2. Midsummer Vilnius 2021

Kur? Valdovų rūmai Kada? Liepos 12-23 d.

Nors pakitusi kasdienybė, retas, dažnai net baimę keliantis ryšys su išoriniu pasauliu, vis didėjantis nerimas ir apatija, regis, turėjo įšaldyti kūrybiškumą ir norą kurti, tačiau menininkai ir atlikėjai dar kartą įrodo, kad kultūra yra priešnuodis viskam, kas negatyvu, ir kurti nesustojo net tada, kai sustingo visas pasaulis. Šiais kūrybos rezultatais ir pokyčius išgyventi padedančiomis meno savybėmis galės įsitikinti ir festivalio miesto širdžiai „Midsummer Vilnius“ žiūrovai: liepos 12-23 dienomis miestiečiai ir miesto svečiai Valdovų rūmuose turės galimybę pirmieji džiaugtis naujais, dar niekur negirdėtais muzikos kūriniais, šokio teatro premjeromis, netikėtais atlikėjų bendradarbiavimo rezultatais, svečiais iš užsienio ir kitomis, įkvepiančiomis bei įprastybę keičiančiomis patirtimis.

3. Vilniaus 100 km bėgimas

Kur? Vingio parkas Kada? Liepos 17 d. (šeštadienis)

 

Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas šiais metais ir vėl kvies išbandyti savo jėgas visus ilgų nuotolių entuziastus ir profesionalus!

2021 m. liepos 17 d., Vingio parke, kviečiame sportininkus registruotis ir įveikti 100 ir 50 km distancijas arba sudalyvauti 10×10, 2x10km estafečių rungtyse.

4. Romantikos alėja @Telia Kino Pieva

Kur? Baltojo tilto pieva Kada? Liepos 16-18 d.

 

Ką žadate veikti vasarą? Savaitgalius planuokite kartu su Telia, kur žiūrėsime filmus po atviru dangumi ir džiaugsimės vasaros malonumais! Visą mėnesį nuo liepos 15 d. nuo penktadienio iki sekmadienio, Vilniuje prie baltojo tilto jūsų lauks Telia Kino Pieva, kur galėsite praleisti smagiausias akimirkas mieste. Griebkite spragėsių ir susitikime filmų peržiūrai pirmąją renginio savaitgalį Romantikos alėjoje!

5. Ratuota muzikos diena

Kur? Įvairios vietos Kada? Liepos 17 d. (šeštadienis)

Vilnius neria į gatvės muzikos garsus – tradiciškai dalyvaujame Gatvės muzikos dienoje 2021. Susitikime ant darnių ratų – dviračių, paspirtukų ar savo kojų!Liepos 17 d. garsai sklis visame Vilniuje, neaplenks jie ir viešojo transporto stotelių.

 

6. Monika Liu ir gyvo garso grupė | Kairėnų vasaros festivalis

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Liepos 18 d. (sekmadienis)

Po vienerių metų pertraukos į Vilniaus Universiteto Botanikos sodą sugrįžta Kairėnų vasaros festivalis, šiais metais padovanosiantis tris įsimenamus koncertus žaliajame miesto sode.

2021 m. liepos 18 d. 19 val. vilniečių ir miesto svečių pamėgtoje erdvėje į geriausių dainų koncertą kvies atlikėja Monika Liu ir gyvo garso grupė. Didelės sėkmės sulaukusio debiutinės plokštelės „Melodija“ autorė Monika Liu, kviesdama į koncertą, apie savo kūrybą sako: „Dainose apdainuoju meilės istorijas, kurios talpina nedrąsų įsimylėjimą, aistros išsiveržimą, bebaimę viltį išsaugoti meilę ir atlaidų išsiskyrimą – visą kelią, kurį praeina mylintis žmogus. Melodija – tai muzikinis meilės pažadas, įkvepiantis nebijot, juk jei labai skaudės – ir tai praeis. Iš to, kaip žmonės reaguoja į mano muziką – jie šypsosi, juokiasi ar nubraukia ašarą, suprantu kiek daug visi esame patyrę meilėje ir koks tai mus vienijantis dalykas“, – pasakoja atlikėja Monika Liu.

 

7. Pašilaičių gimtadienio šventė

Kur? Žemynos gatvė 1 Kada? Liepos 18 d. (sekmadienis)

Pašilaičiai išaugo iš mažo kaimelio. XVIII-XIX a. dabartinio mikrorajono vietoje buvo to paties pavadinimo kaimas, kuriame gyveno mažiau nei šimtas gyventojų. Dar ir šiandien vaikščiodami mikrorajono gatvėmis galime pamatyti senųjų kaimo sodybų medžius ar išlikusią kažkada čia buvusio kelio medžių alėją.

Didžiausios Pašilaičių gatvės – Žemynos, Medeinos ir Gabijos – pavadintos lietuvių deivių vardais ir simbolizuoja žemę, vandenį ir ugnį.

Todėl Pašilaičių seniūnija kartu vietos bendruomenėmis: Pašilaičių bendruomenės santalka, Tarandės bendruomenės asociacija, Perkūnkiemio bendruomenė ir seniūnaičiais maloniai kviečia liepos 18 d. 19 val. į Žemynos skverą, gyventojus ir svečius į Pašilaičių seniūnijos 34 -ąjį gimtadienį (pagal įregistravimo datą).

8. Miesto festivalis „Vilnius ORE”

Kur? Menų spaustuvė Kada? Liepos 16 d. (penktadienis) 20 val.

Vilnius yra oficialiai žaliausias Europos miestas, o Vingio parkas – didžiausias sostinės parkas, savo dydžiu pralenkiantis net Londono „Hyde“ parką. Pailsėkite nuo miesto dulkių ir pasimėgaukite geriausia muzika gryname ore. Susitinkame liepos 12-16 dienomis Vilniaus Vingio parke esančiame VU Botanikos sode, kur jūsų kūnas šoks, o siela – dainuos!

9. Po dangumi: Upinės

Kur? VU Botanikos sodas Vingio parkas Kada? Liepos 16 d. (penktadienis) 20 val.

Poezijos ir muzikos vakaras. Juditos Vaičiūnaitės, Indrės Valantinaitės eilėraščiai ir senosios liaudies dainos, sutartinės ir melodijos.

10. „Ten kur auga lotosas“

Kur? Vilniaus universiteto botanikos sodo Kairėnuose Muziejus Kada? Liepos 17-18 d.

Šeštadieniais, sekmadieniais nuo 12.00 iki 18.00 val.

Vilniaus universiteto botanikos sodo Kairėnuose Muziejus, Kairėnų g. 43, Vilnius.

Prieš kelerius metus meno vadovė Svetlana Pavliukovič subūrė grupę suaugusiųjų, norinčių pramokti kinų tapybos. Ši tapyba – daugiau nei tiesiog teptukas ir dažai: žavinti, suteikianti ramybę, pakili ir persmelkta istorijos tapyba, kurioje kiekvienas randa kažką artimo sau.

Mūsų grupėje tapoma GUNBI ir SE-i stiliais. Šios technikos kinų dailėje įsitvirtino dinastijos Sun (960–1279 m.) valdymo metais. Grupė menininkų, išsilavinusių, kūrybingų žmonių, veikiamų to meto poetų ir filosofų kūrybos, padarė didžiulę įtaką kinų dailės plėtrai. Gunbi – dailus, skrupulingas ir detalus darbas teptuku. Vaizduojamos gėlės, paukščiai ir peizažai kruopščiai išpiešti. Se-i stilius pasižymėjo laisva tapybos maniera, jis lengvais judesiais išreiškia esmę ir atkartoja akimirkos emocinę būseną.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button