Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (27-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (liepos 7 d. – liepos 9 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. GYVOSIOS ARCHEOLOGIJOS DIENOS KERNAVĖJE

Kur? Kernavė Kada? Liepos 6-8 d.

XVIII tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2017 m. liepos 6-8 d.

 

Senojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje susipažinsite su atkurtais priešistorės, ankstyvųjų viduramžių amatais ir gyvenimo būdu. Vyks viduramžių kovos, konkursai ir žaidimai vaikams. Koncertuos senosios muzikos ansambliai „Trys keturiose”, „VISI“, Rugiaveidė su folkloro grupe „Sedula“, „Marga muzika“ (Lietuva), „ESSA“, „Javaryna“ (Baltarusija), „Sugallo“ (Vengrija), „Village Harmony“ (JAV).

Daugiau apie rengini čia.

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje
Nuotr.: Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija

2. TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS „BALTICA“

Kur? Įvairios vietos Kada? Liepos 4-9 d.

 

Įpusėjus vasarai, apsukęs tradicinį ratą, į Lietuvą grįžta tarptautinis folkloro festivalis Baltica. Jį pamečiui rengia trys Baltijos šalys. Net šešias dienas, liepos 4–9 d., vyksiantis festivalis žiūrovams siūlys per 30 įdomių ir spalvingų renginių programą. Dainas, šokius, muziką, tradicijas, tautinius kostiumus – visa, kas atspindi tautos unikalumą, savitumą, pristatys Estijos, Brazilijos,Graikijos, Indijos, Ispanijos, Japonijos, Korėjos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Ukrainos bei Lietuvos kolektyvai.

„Baltica“ – tai didžiausias šalies folkloro festivalis, priklausantis Tarptautinei folkloro festivalių ir liaudies meno organizavimo tarybai (CIOFF), veikiančiai prie UNESCO. Festivalis skiriamas pasaulio tautų tradicijų įvairovei pažinti ir reprezentuoja autentišką folklorą, natūraliai besitęsiančias arba rekonstruotas istorines įvairių tautų skirtingas kultūros tradicijas.

Daugiau apie rengini čia.

 

3. ARKLIO DOMINYKO PASAKŲ FESTIVALIS

Kur? Prie Baltojo tilto Kada? Liepos 9 d. 12:00 val.

Arklio Dominyko pasakų festivalio metu tėvai su vaikais, padedami profesionalių rašytojų ir animatorių, turės galimybę sukurti ir iliustruoti savo pačių pasakas. Taip pat menininkų kolektyvai vaidins įvairius vaikiškus spektaklius, gros gyva muzika, veiks šeimų sporto estafečių erdvė, vaikus linksmins animatoriai bei klounai.  Festivalio dalyviai pasakas galės užrašyti specialiose, šiam festivaliui išleistose knygutėse, kad jau vakare tėvai savo mažylius galėtų džiuginti pačių sukurtomis istorijomis. Festivalis turi net kelis tikslus – atkreipti visuomenės dėmesį į pasakų svarbą, pasiūlyti tėvams ir vaikams galimybę prasmingai leisti laiką kartu, skatinti kartų bendravimą.

 

Daugiau informacijos: www.pasakufestivalis.lt

Arklio Dominyko Festivalis
Nuotr.: Organizatorių

4. VILNIUS OPEN 2017

Kur? Gėlužės ežeras Kada? Liepos 8-9 d.

Savaitgalį Vilniuje vyks pirmą kartą Baltijos šalyse rengiamos vandens slidinėjimo varžybos, kurių dalyviai kovos ne tik dėl titulų, bet ir dėl Europos reitingo taškų.

 

Liepos 8-9 d. Gėlužės ežere, dar vadinamame Gilužiu, Vilniuje kelios dešimtys sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Norvegijos ir Rusijos slalomo trasoje sieks tapti pirmųjų „Vilnius Open 2017“ varžybų nugalėtojais.

Daugiau apie rengini čia.

5. ARS SUMMERFEST 2017

Kur? Trakų Vokės dvaras Kada? Liepos 4-11 d.

Tarptautinis festivalis „Ars SummerFest“ – tai jau antrąkart vykstanti vasariška muzikos šventė, apjungianti jaunus ir ambicingus atlikėjus bei patyrusius ir visame pasaulyje pripažintus atlikimo meno meistrus („Ars Academy“ ir „Ars Masters“). „Ars Summer Academy“ tarptautiniai meistriškumo kursai šiemet pritraukė muzikantus net iš 13-os pasaulio šalių. Festivalis skirtingoms kartoms bei kultūroms suteikia galimybę bendrauti, dalintis patirtimi, kartu kurti mažą stebuklą ir perteikti jį klausytojams.

Visi festivalio koncertai vyks unikalioje vietoje – Trakų Vokės dvare.

6. KAIRĖNŲ VASAROS FESTIVALIS. „BIPLAN“

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Liepos 9 d. 19:00 val.

Kairėnų vasaros festivalio koncertų įvairovę papildys pozityviojo roko vėliavnešiai – grupė „Biplan“. Muzikiniame pasaulyje daugiau nei 20 metų gyvuojanti grupė Kairėnų vasaros festivalyje pasirodys pirmą kartą, klausytojams ruošdama geriausių dainų programą. Susitikimas su grupe laukia liepos 9 dieną, 19 val.

Grupės nariai koncerto metu kvies pasileisti plaukus ir pašėlioti su legendinėmis tapusiomis dainomis ir naujausiais „Biplan“ hitais, taipogi išgirsti rečiau į grupės repertuarą įtraukiamus kūrinius. Neišsenkantis pamėgtų dainų veržlumas, smagus muzikantų bendravimas su publika sodriai užpildys jaukią žaliojo Botanikos sodo erdvę.

7. MUZIEJUS KVIEČIA Į NEMOKAMAS EKSKURSIJAS

Kur? Naujasis arsenalas Kada? Liepos 8 d. 13:00 val.

Visą vasarą Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia lankytojus aplankyti muziejaus padalinius ir dalyvauti nemokamose ekskursijose.

2017 07 08 13 val. Naujasis arsenalas. Istorijos ženklai senojoje Lietuvoje. Arsenalo g. 1

8. MUZIKOS FESTIVALIS „UŽUTRAKIO VAKARAI“

Kur? Užutrakio dvaro sodyba Kada? Liepos 9 d. 19:00 val.

Festivalis „Užutrakio vakarai“ – vienas iš ryškiausiai Trakus ir Lietuvą reprezentuojančių meno renginių.  Nuo 2005 metų rengiamame festivalyje koncertuoja garsiausi Lietuvos meno atlikėjai bei pasaulio muzikos žvaigždės.

„Užutrakio vakarai“ yra pelnęs nuolatinę, vis pasipildančią muzikos mėgėjų auditoriją. Koncertai Užutrakio dvare, Trakų salos pilies ir Galvės ežero fone, nepalieka nė vieno abejingo. Tai pati demokratiškiausia aplinka – žiūrovai klausosi muzikos ne tik žymaus prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andrė sukurtame  parke, bet irstydamiesi valtimis ir plaukdami jachtomis Galvės ežere.

9. GALVĖS JAZZ FIESTA

Kur? Galvės ežeras Kada? Liepos 9 d. 19:30 val.

Senąją Lietuvos sostinę Trakus reprezentuoja ne tik šalies  valstybingumo istoriją liudijančios viduramžių pilys,  natūrali gamta, bet ir  nuo 2008 metų rengiama  Galvės jazz fiesta.

Tai džiazo vakarai plaukiančiame „Galvės“ laive, kuriame koncertuoja garsiausios Lietuvos džiazo žvaigždės ir svečiai iš užsienio. Galvės jazz fiesta – vienintelis toks džiazo projektas Lietuvoje.

2017-07-08. EL QUADRO. EL QUADRO vokalistas Federico MANZANARES – lietuvių kilmės argentiniečių dainininkas iš Buenos Aires, šiuo metu gyvenantis Vilniuje. Jo dainų repertuaras apima visą Lotynų Ameriką – nuo Argentinos iki Kubos, ispaniškus bei braziliškus ritmus, džiazą. Atlikėjas yra koncertavęs daugelyje Rytų Europos scenų.

10. Aleksandro Vasiljevo paroda „Portretas ir mada“

Kur? Lietuvos dailės muziejus liepos Kada? Liepos 4 d. – rugpjūčio 27 d.

Lietuvos dailės muziejus liepos 4 d., Vilniaus paveikslų galerijoje atidarys parodą „Portretas ir mada. Iš Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos Vilniuje“ (paroda veiks iki rugpjūčio 27 d.).

Daugiau apie rengini čia.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button