Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (26-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (birželio 26-28 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. „OPEN BEACH“ – ATOSTOGŲ JAUSMAS VILNIAUS CENTRE

Kur? Lukiškių aikštė Kada? Birželio 26-28d.

Atostogauti nuo šiol galite ir pačiame Vilniaus centre. Lukiškių aikštė, buvusi ir turgaus aikšte, ir tarybinių monumentų vieta, šią vasarą dar kartą transformuojasi ir atsiveria švęsti vasarą visa širdimi. Nes kai negalime nuvykti į Pietų kurortus, kurortas atvyksta pas mus!

 

„Open beach“ – tikra vasaros oazė. Čia rasite minkštą baltą smėlį, poilsiui kviečiančius krėslus ir pajudėti skatinančią tinklinio aikštelę. Tikrą paplūdimio atmosferą kurs didžiuliame Telia ekrane transliuojamas jūros bangų ošimas, o vakarais čia rinksimės žiūrėti filmų po žvaigždėmis.

Nuotr.: Evaldo Čingos

2. Nemokamas muziejų lankymas

Kur? Muziejai Kada? Birželio 28 d. (skmadienis)

Laisvėjant karantino sąlygoms jau veikia visi muziejaus padaliniai, o paskutinį gegužės mėnesio sekmadienį muziejai ir vėl pakvies lankytis nemokamai. Lankytojų bus prašoma laikytis saugumo rekomendacijų, o esant gausesniam lankytojų skaičiui gali tekti palaukti lauke.

 
Nuotr.: LNM

3. Kino vakarai Neries pakrantėje po Liubarto tiltu

Kur? Po Liubarto tiltu Kada? Birželio 26 d. (penktadienis) 21:30 val.

Kino vakarai Neries pakrantėje po Liubarto tiltu: moterų režisuoti nebylieji filmai su gyva muzika, Brazilijos kino retrospektyva, kino klasikos vakarai, jaunųjų kino kūrėjų darbų peržiūros ir videomenas.

06.26 / 21:30 / Skalvijos kino klasikos vakaras. Saulutės / rež. Vera Chitylova / 1966 /

 
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

4. SPEKTAKLIS „VESTUVĖS“

Kur? Vilniaus Universiteto Didysis kiemas Kada? Birželio 26 d. (penktadienis) 20:30 val.

Bertoldo Brechto pjesė – tai trumpa groteskiška istorija, kurioje absoliučiai viskas yra perkrauta, sugadinta ir sugriauta: tiek baldai, tiek žmonės, tiek jų santykiai. Ir viso to atomazga įvyksta vestuvių puotos metu.

„Bertoldo Brechto „Miesčioniškos vestuvės“ (toks yra tikrasis pjesės pavadinimas) kalba apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. Iš esmės, viskas sukasi apie paaiškėjusį ikivestuvinį nuotakos skaistybės praradimą. Spektaklyje kalbame plačiau. Ne tik apie dviveidišką moralę ir skaistybę, bet ir apie papročių suirimą, absurdišką deformaciją to, kas kadaise buvo labiausiai sakralūs dalykai žmogaus egzistencijoje: vestuvės, laidotuvės, kosmogoninio ciklo pajautos ir šventimo tradicijos.

 

Žinoma, atveriama ir itin lietuviška specifika. Tai kaimo žmogaus, ateinančio gyventi į miestą, sutrikimas, netgi nesugebėjimas tapti taip vadinamu miesčionimi ir, žinoma, visiškas nesuvokimas vienaip ar kitaip jį įtakojančių globalizacijos procesų. Žinoma, visų pirma tai yra gera komedija, lyg veidrodis atsukta į mus ar mūsų artimuosius. Čia mes tikrai galime pasijuokti, jei ne iš savęs, tai bent iš kaimyno, o būtent ši tradicija pas mus yra nemirtinga. Bet koks juokas yra gerai, jeigu jis kyla ne iš pykčio.

Spektaklis itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiamos naujausios visuomeninės ir politinės aktualijos, todėl jis nuolat kinta. Spektaklis atviras žiūrovui. Taigi, jis niekada nesikartoja ir kiekvieną kartą būna vis kitoks. Tad jei jums patiks ši dionisija su lietuviška balta mišraine, galite drąsiai eiti vėl ir vėl.“

5. NAKTINIS JONVABALIŲ RALIS 2020

Kur? Lietuvos vaikų ir jaunimo centras Kada? Birželio 26 d. (penktadienis) 22:00 val.

 

Iš karto po Joninių, birželio 26 d., penktadienį, kviečiame šeimas ar draugų grupes į Naktinį jonvabalių ralį. Tai ypač smagus  orientacinis žaidimas tamsoje, su žibintuvėliais ir išmaniaisiais telefonais – mažiems ir dideliems.

Vingiuotuose ir tamsiuose LVJC koridoriuose, su savo šeima ar komanda iš 2–5 asmenų, apsiginklavę žibintuvėliais ir telefonais ieškosite paslėptų  ženklų ir lobių. Beje, ne visi jie lengvai pasiekiami, todėl komandoje svarbus bus kiekvienas jos narys. Teks „pašniukštinėti“, sekti pėdsakais ir per ribotą laiką išspręsti galvosūkį.

Ateikite su patogia avalyne bei judesių nevaržančia apranga.

6. MO LAUKE. ŠEIMŲ SEKMADIENIS

Kur? Mo muziejus Kada? Birželio 28 d. (sekmadienis) 11:00 val.

Kviečiame į kūrybinius žaidimus 3-8 m. vaikams, kuriuos ves teatras vaikams „Pradžia“. Teatro žaidimai leidžia išbandyti naujas veiklos formas, persikūnijus į sugalvotą personažą ugdyti empatiją. Aktorių naudojamos improvizacijos technikos lavina mąstymą ir budrumą, o nuotaikingos temos išjudina vaizduotę. Pamatysime, kad geram šeimos laikui kartu nereikia įmantrių žaislų, gali užtekti vien savo balso, kūno ir fantazijos.

7. VASAROS TERASOS B-DAY

Kur? Vasaros terasa Kada? Birželio 27 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Vasara ir Terasa jau 15 metų tai: geriausi Lietuvos atlikėjai, smarkiausi didžėjai, minimalūs pirmadieniai, blusturgio sekmadieniai ir ilgiausi vakarai po atviru dangumi kartu su savo Vilniaus kompanija ir miesto svečiais!

8. TRYS SMUIKAI

Kur? Vilniaus Universiteto Didysis kiemas Kada? Birželio 27 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Birželio 27 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pakvies į Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertą „Trys smuikai“. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme susitiks trys garsiausios Baltijos šalių smuikininkės – Paula Šūmanė (Latvija), Katariina Maria Kits (Estija), Dalia Kuznecovaitė (Lietuva) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus.

Smuikininkės grieš italų baroko genijaus Antonio Vivaldi kompoziciją „Metų laikai“. Koncerte taip pat skambės nacionalinių Baltijos šalių kompozitorių kūriniai – Broniaus Kutavičiaus „Pavasario linksmybės“, Arvo Pärto „Fratres“ ir Arturo Maskato „Tango“.

9. VU BOTANIKOS SODE – „ORIENTALIJOS“ KONCERTAS VISIEMS LANKYTOJAMS

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Birželio 28 d. (sekmadienis) 14:00 val.

Birželio 28 d., 14 val. VU Botanikos sode Kairėnuose, scenoje prie restorano vyks Rytietiškų ir Tribal šokių studijos „Orientalija“ sezono uždarymo koncertas. Kviečiame visus Botanikos sodo lankytojus, įsigijusius įprastus lankymo bilietus, užsukti ir pasigrožėti šiuo neeiliniu reginiu.

10. PAŽINTINIS RENGINYS „BIJŪNAI“

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Birželio 26 d. (penktadienis) 17:00 val.

Birželio 26 d. kviečiame į VU Botanikos sodą susipažinti su gausia bijūnų kolekcija: čia auga 17 rūšių ir 259 veislių bijūnai.

Renginį „Bijūnai“ ves augalų kolekcijų kuratorė Sandra Gataveckienė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button