Pristatome šio savaitgalio (birželio 18-20 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. ŽOLYNŲ TURGUS

Kur? V. Kudirkos aikštė Kada? Birželio 19 d. (šeštadienis)

Šio gilias tradicijas turinčio turgaus lankytojai gali ne tik įsigyti įvairių vaistažolių ar kitų natūralių produktų, bet ir pasimėgauti koncertais, paskaitomis, dalyvauti edukacinėse veiklose ar net išsiburti ateitį. Turguje išmoksite išsilieti natūralaus bičių vaško žvakę, nusipinti gėlių vainiką ar atskirti vaistažoles.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

2. EUROPOS ARCHEOLOGIJOS DIENOS

Kur? Įvairios vietos Kada? Birželio 18-20 d.

Europos archeologijos dienos, skirtas archeologijos mokslo bei archeologinio paveldo pristatymui. Šiemet prie iniciatyvos pakvietus jungtis ne tik muziejus, archeologijos dienų dalyvių skaičius mūsų šalyje – rekordinis.

Rodydamas lyderystę ir norėdamas pabrėžti Europos archeologijos dienų svarbą, Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su partneriais – Lietuvos archeologijos draugija, Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu – prie šio renginio šiemet pakvietė prisijungti įvairias organizacijas, įstaigas ir specialistus, dirbančius archeologinio paveldo tyrimų, išsaugojimo ir populiarinimo srityse.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

3. PROJEKTAS „17“

Kur? Įvairios vietos Kada? Nuo birželio 18 d.

„17“ yra pažintinis tvarumo projektas, vyksiantis nuo 2021 m. birželio 17 d. iki rugsėjo 17 d. Visą šį laikotarpį kviesime jus dalyvauti interaktyvioje kelionėje bei taip pažinti 17 tvarumo sričių ir objektų, atspindinčių 17 Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslų.

Atsisiųskite „Septyniolika“ programėlę, aplankykite Vilniuje esančius tvarumo objektus, spręskite testus, rinkite taškus ir kiekvieną savaitę laimėkite tvarių prizų!

4. VILNIAUS FESTIVALIS

Kur? Lietuvos nacionalinė filharmonija Kada? Birželio 18-20 d.

Tikras delikatesas klasikos gerbėjams – žymūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai drąsiai interpretuoja simfoninius ir kamerinius kūrinius. Pirmieji išgirskite šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių premjeras ir originalius festivalio užsakymu sukurtus kūrinius. Čia tradiciškai galite tikėtis renesanso ir baroko kūrinių, legendinių džiazo solistų, lietuvių atlikėjų rečitalio ir staigmenų.

Birželio 18 d., 19:00 – „Nuo Bacho iki Glasso“.

Birželio 20 d., 19:00 – „Hommage a Ástor“. Martynas Levickis ir saksofonų kvartetas „Signum“ Ástoro Piazzollos 100-mečiui.

5. PIRMAS

Kur? Menų fabrikas „Loftas“, Švitrigailos g. 29 Kada? Birželio 18 d. (penktadienis) 22:00 val.

Pirmas. Po septynių mėnesių tylos, penktadienį nersime į nakties tamsą.

LRT Opus terasoje (be galimybių paso): 22:00 Adas live. Lofto viduje (su galimybių pasu): 00:00 Jack Krass Live, 01:00 Mistella, 02:30 Smpl Smpl

Renginys nemokamas, tačiau būtina turėti galimybių pasą!

6. KOSTAS SMORIGINAS. AUTORINIS KONCERTAS.

Kur? Vasaros terasa, Vilniaus g. 39 Kada? Birželio 19 d. (šeštadienis) 19:00 val.

2021 m. birželio 19 d. 19 val. geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ į Vilniaus terasos kiemelį pakvies aktoriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Kosto Smorigino gerbėjus. Atlikėjas žada pristatyti naujas, dar negirdėtas dainas, papildyti repertuarą seniau sukurtais, bet nepelnytai paliktais nuošaly kūriniais, ir, žinoma, nepamiršti ir ištikimų klausytojų atmintyje gyvenančių dainų. Scenoje K. Smoriginą lydės artimiausi bendražygiai: kompozitorius ir ilgametis jo dainų aranžuotojas Audrius Balsys bei gitaros virtuozas Martynas Kuliavas.

7. Teniso turnyras | Vasaros sezono atidarymas Vilniuje

Kur? Bernardinų sodo teniso aikštynas Kada? Birželio 19-20 d.

Birželio 19–20 d. sezoną atidarymas Vilniuje. Nuostabiame Bernardinų sodo teniso aikštyne laukiami visi, tiek norintys smagiai pasižaisti, tiek pasitikrinti savo jėgas po ilgo karantino “sezono”.

8. NAUJAS FESTIVALIS „ŪMĖDĖ“

Kur? Sodas 2123, Vitebsko g. 23 Kada? Birželio 17-19 d.

Šis festivalis, dar įvardijamas kaip x⬳disciplininis besirandančių meno formų ir susijusių reikalų simpoziumas, klausia: „Kas nutiko, kai į šiuolaikinio meno lauką dunkstelėjo antropoceno meteoritas, o bioaktyvistai kartu su AI ir XR* susprogdino diskursą, anksčiau vadintą medijų menu?“

Naujas bienalinis (kas antrus metus vykstantis) festivalis „Ūmėdė“ tyrinėja „besirandančių meno formų“ diskursą ir kviečia menininkus, mąstytojus bei praktikus palikti savo disciplinas ir 3 paras dalintis, eksponuoti(s), rodytis, kalbėtis, vakarieniauti ir vaikštinėti pačioje Vilniaus širdyje, buvusioje Rojaus sodų teritorijoje, kur susikerta oro ir geležinkelio transportų trasos bei menininkų maršrutai. Mums nesvarbu, kokias medijas naudojate ar kokiai disciplinai atstovaujate, svarbiausia, kad domitės besirandančių meno formų (anksčiau vadintų (naujuoju) medijų menu, Art & Science, skaitmeniniu menu ir t. t.) problematika. Žinoma, kad lengviausia būtų kalbėt apie post-medijų kultūrą, tačiau mes nenurimstame ir norime paklausti „Koks jūsų x-disciplininis požiūris?“

9. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemo Žolynų turgus

Kur? A. Mickevičiaus bibliotekos vidinis kiemelis Kada? Birželio 19 d. (šeštadienis)

Birželio 19 d., likus kelioms dienoms iki stebuklingosios Rasų nakties, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme vyks Žolynų turgus.

Šis renginys – tai nuo 2007 metų Vilniaus etninės kultūros centro atgaivinta XX a. pr. menanti Vilniaus tradicija. Vidurvasarį vykdavusiame kermošiuje būdavo prekiaujama vaistažolėmis, gėlėmis ir kitais gamtos teikiamais produktais, kurie tuo metu – artėjant trumpiausiai metų nakčiai – atskleidžia savo geriausias savybes.

Šiemet Žolynų turguje bus galima įsigyti žolelių, gėlių, prieskonių, natūralių kūno priežiūros priemonių, kulinarijos gaminių ir kitų produktų iš gamtos bei tautodailės dirbinių.

10. JULIA JANUS „TRYS +VIENA”

Kur? Pilies g. 38 Kada? Iki birželio 23 d.

Pilies 38 pop up parodoje vienos unikaliausių Lietuvos mados dizainerių Julia Janus darbai: tapyba, iš jos gimę mados, interjero kūriniai bei vienetiniai papuošalai, kuriuos menininkė, mados dizainerė Julija Janus kūrė naudodama neįprastą juvelyrikoje 3D medžiagos kietinimo lazeriu metodą. Technologijos papuošaluose leido atgaivinti paveikslų fragmentus, o plačiaformatė spauda juos perkėlė ant drabužių ir kilimų. Visus eksponatus galima matuotis, užsisakyti ir įsigyti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist