Pristatome šio savaitgalio (gegužės 27-29 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Open House Vilnius 2022

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 28-29 d.

Architektūros fondas, kurio veiklą finansuoja „Lietuvos kultūros taryba“, jau aštuntus metus pristato architektūrinį savaitgalį „Open House Vilnius“, vyksiantį gegužės 28-29 d.

Šių metų renginio tema – iššūkius sprendžianti architektūra. „Open House Vilnius“ metu bandysime šią temą atskleisti paliesdami kelis skirtingus aspektus bei ieškodami atsakymų į šiuos klausimus: su kokiais iššūkiais susiduria architektai, konstruktoriai, inžinieriai, dizaineriai ir kiti pastato kūrėjai? Kaip ieškoma kraštovaizdžio ir urbanistinio konteksto darnos? Kodėl buvo priimti tam tikri architektūriniai ir funkciniai sprendimai? Kokios plika akimi nepastebimos detalės egzistuoja kiekviename pastate, kaip jas pastebėti ir suprasti?

2. WE RUN VILNIUS 2022

Kur? Katedros aikštė Kada? Gegužės 29 d. (sekmadienis)

Į Vilniaus gatves sugrįžta laukiamiausias pavasario bėgimas WE RUN VILNIUS 2022.

Vaikų bėgimo distancija „We Run Vilnius” renginyje bus dedikuota Ukrainos vaikams. Visos vaikų distancijoje už registracijas surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos vaikais Lietuvoje besirūpinančiam fondui „Ukrainiankids.lt”.

3. Skamba skamba kankliai. Tarptautinis folkloro festivalis

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 27-29 d.

Gegužės 26–29 dienomis Vilniuje vyks 49-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Šis renginys yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios etninės muzikos festivalių, per savo ilgus gyvavimo metus tapęs kasmetiniais visos Lietuvos folkloro gerbėjų „atlaidais“. Tradiciškai paskutinįjį gegužės savaitgalį vykstantis festivalis kasmet suburia gausią, stiprių saitų surištą bendruomenę. Šis atviras, visiems prieinamas festivalis atskleidžia nematerialaus kultūros paveldo aktualumą, suteikia meniškai vertingų patirčių bei galimybę būti gyvos besitęsiančios paveldėtosios kultūros dalimi.

Šių metų festivalis dedikuotas Sūduvos krašto susigrąžinimo 600 metų sukakčiai. Tai atsispindės sūduvių etninę kultūrą pristatančiuose renginiuose, tarp kurių – Sūduvos krašto tautodailės darbų paroda, mokslinis-praktinis simpoziumas, Sūduvos folkloro ansamblių koncertas, susitikimas su dainininkais, tebetęsiančiais sūduvių dainavimo tradiciją ir ją perduodančiais jaunajai kartai.

4. Pavasario mugė „Lietuvos žiedai 2022“

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Gegužės 27-29 d.

Lietuvos gėlininkų sąjunga tęsia kasmetines tradicijas ir kviečia į pavasario mugę „Lietuvos žiedai 2022“. Šiais metais tai bus jau 49 kartas, kai mugė sukvies gėlininkus, sodininkus, ūkininkus ir liaudies meistrus prekiauti savo išaugintomis ir sukurtomis grožybėmis. Visų besidominčių augalais VU Botanikos sode Kairėnuose laukiama jau šį savaitgalį – gegužės 27–29 dienomis.

5. Mados infekcija’ 2022

Kur? Taikomosios Dailės Muziejus Kada? Gegužės 27-28 d.

Pasauliui vieningai gyvenant Kyjivo laiku, vienintelis universalus signalas – SOS – Save Our Souls!!

Taip, mada neišgelbės pasaulio, bet ji gali plačiai paskleisti įtikinamą žinią. Aukščiausios klasės kostiumas be asmenybės yra nulis. O tikro lyderio jėgos nesumenkins ir žalias flisas. Elegantiškasis Makronas buvo juodai išjuoktas, kai bandė pamėgdžioti Zelenskio aprangos stilių. Mąstančiam žmogui nepakanka viršelio kopijos be turinio. Pasirodo, mada irgi turi svorio.

6. Vilnios upės švarinimas Vilniuje | River Cleanup Lietuva

Kur? Tiltas per Vilnią, Pergalės g. Kada? Gegužės 28 d. (šeštadienis)

Čiurlenantis vanduo, žaliuojanti gamta ir pozityviai nusiteikę bendraminčiai – puikus planas vasaros pasitiktuvėms!

Gegužės 28 d. 10 val. iniciatyvos „River Cleanup Lietuva“ atstovai Vilniuje kviečia Tave prisijungti prie sostinėje tekančios Vilnios upės švarinimo.

7. Vilnius Mama Jazz

Kur? Lietuvos nacionalinis dramos teatras Kada? Gegužės 27-29 d.

„Vilnius Mama Jazz“ – tarp skirtingų muzikos žanrų naviguojantis, dinamiškas ir ribų nepaisantis tarptautinis džiazo festivalis, nuo 2002 m. kasmet pristatantis garsiausius užsienio džiazo muzikantus ir grupes bei puoselėjantis lietuviško džiazo kultūrą ir tradicijas.

2022 m. „Vilnius Mama Jazz“ vyks gegužės 26-29 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT).

Festivalio repertuare – pasaulinio garso džiazo žvaigždžių koncertai pagrindinėje scenoje (Main stage), konferencija, pokalbiai ir susitikimai su žymiausiais džiazo meistrais, autografų dalybos, filmų peržiūros, plokštelių ir albumų mainai, festivalio paštas, šiuolaikinio meno parodos, nemokami koncertai „Džiazo vitrinoje“ (Showcase stage) ir daugybė kitų veiklų.

8. Šturmas

Kur? Sportima aikštelė, ąžuolyno g. 5 Kada? Gegužės 28 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Nuo pirmojo mūsų žaidimo prabėgo 5 metai. Per tą laiką suorganizavome daugiau nei 600 viešų pramoginių žaidimų, žaidimas išsiplėtė iki 15-os miestų.

Šį kartą esame pasiruošę savo žaidėjus palepinti didžiausiu iki šiol suorganizuotu žaidimu, kuris bus nemokamas visiems. Ar esate pasiruošę praleisti geriausias šiais metais 4 valandas?

Kviesk draugus, kolegas, vaikus ar tėvus, o gal ir net ir senelius – nes Gegužės 28 diena – TAI ŠTURMO ŠVENTĖ VISIEMS, o ne tik moterims! Mums nesvarbu, ar apskritai esi žaidęs Šturmą, ar Šturmą žaidei paskutinį kartą prieš keletą metų – ESATE KVIEČIAMAS DALYVAUTI. Žaidimą pritaikėme žaidėjams iš visos Lietuvos.

9. Nemokamas sekmadienis muziejuose

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 29 d. (sekmadienis)

2022-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Jau ateinantį sekmadienį, gegužės 29 dieną muziejai lauks lankytojų.

10. Girls Skate Jam LTRF

Kur? LTRF Skatepark Kada? Gegužės 28 d. (šeštadienis) 15:00 val.

𝐆𝐞𝐠𝐮𝐳̌𝐞̇𝐬 𝟐𝟖 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐚 𝐋𝐓𝐑𝐅 𝐒𝐤𝐚𝐭𝐞𝐩𝐚𝐫𝐤𝐞 𝐬𝐤𝐢𝐫𝐭𝐚 𝐌𝐄𝐑𝐆𝐈𝐍𝐎𝐌𝐒! Kviečiame visas – tiek jau riedančias, tiek vis nedrįstančias atsitoti ant lentos!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.