Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (21-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (gegužės 25-27 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. WE RUN VILNIUS 2018

Kur? Katedros aikštė Kada? Gegužės 27d. (sekmadienis) 09:30 val.

Jau gegužės 27 dieną, tūkstančiai bėgikų pasidalins trasa Vilniaus senamiestyje. „We Run Vilnius“ – kasmetinės pusmaratonio ir trumpesnių distancijų bėgimo plentu varžybos, kuriose varžosi profesionalūs sportininkai ir mėgėjai. Šis bėgimo renginys yra antras pagal dydį Lietuvoje, pritraukiantis kiek daugiau nei 10 tūkst. bėgikų.

 

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

WeRunVilnius. Bėgimas
Nuotr.: Artūro Žuko

2. TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS „SKAMBA SKAMBA KANKLIAI 2018“

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 22-27d.

Šis festivalis Vilniuje vyksta jau nuo 1973 metų ir yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios tautinės muzikos festivalių.

 

Festivalio programoje šalia jau žiūrovų pamėgtų tradicinių renginių – Sutartinių vakaras, Vaikų folkloro diena, Pasidainavimų vakaras, naktišokiai, Kaimo giesmininkų valanda, sekmadienio koncertai Vilniaus senamiesčio kiemuose – atsiranda ir naujos tradicijos – grojimo tradiciniais instrumentais, dainavimo, giedojimo dirbtuvės, Nakties muzikos koncertų ciklas ir kt.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

 

3. AFRIKOS DIENOS 2018

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 22 d. – birželio 06 d.

Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks daugiau nei dvi savaites – nuo gegužės 22 dienos iki birželio 6 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su spalvinga Afrikos žemyno šalių kultūra ir tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

 

Afrikos dienos

4. VILNIUS MINI MAKER FAIRE 2018

Kur? Energetikos ir technikos muziejus Kada? Gegužės 25-26 d.

Vilnius Mini Maker Faire – smalsuolių, išradėjų ir technologijų entuziastų festivalis, kuriame švenčiamas techninių kūrėjų ir pasidaryk pats judėjimas.

 

Trečiąjame Vilnius Mini Maker Faire pamatysite keisčiausius vietos maker‘ių bendruomenėse (Technarium, Kaunas Makerspace, Padirbtuvės ir t.t.) sukurtus įrenginius ir instaliacijas. Iš B-Squad komiksų kūrėjo Ed Burgoon sužinosite, kas yra tapigami. Popierinių lėktuvėlių lenktynėse pamėginsite aplenkti Gineso rekordininką John Collins (“The Paper Airplane Guy”), kuris taip pat papasakos, kaip šiuo vaikystės žaidimu įminti aerodinamikos ir geometrijos paslaptis. Stebėsite, o gal ir patys įsitrauksite į Micro:bit hackatoną, kurio metu išmėginsite mikrokompiuteriukų galimybes ir sukursite savo nerealią programą.

Kaip ir kasmet, renginį lydės inovatyvių idėjų Švietimo forumas ir interaktyvios dirbtuvės.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

Mini Maker Faire
Nuotr.: Mini Maker Faire

5. paSPORTuokime VINGIO PARKE

Kur? Vingio parkas Kada? Gegužės 26 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Praleisk šeštadienį aktyviai – paSPORTuokime Vingio parke su „Sveiku miestu”!

Nuo 12.00 iki 17.00 val. ateik į Vingio parką ir su „Sveiku miestu” ‍praleisk laiką aktyviai, žaisdamas lauko ir stalo teniso, futbolo žaidimus, išbandyk diskgolfo aikštyną, su draugais, šeimos nariais pasivaržyk atnaujintose tinklinio aikštelėse (kamuoliai mūsų, žaidimas Jūsų).

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

Vingio Parkas. Pavingiojama
Nuotr.: Saulius Žiūra

5. AGROBALT 2018

Kur? Litexpo Kada? Gegužės 24-26 d.

Lietuvis nuo seno darbštus, mokantis pinti, rišti, gaminti, virti, siūti, o ir darbo priemonės visada jam po ranka – žolė, medis, gintaras, savas daržas ir savo krašto tradicijos. Veiklios kaimo bendruomenės griauna nusistovėjusius stereotipus apie tai, koks ištuštėjęs, skurdus, be gyvasties ir kultūros yra Lietuvos kaimas. Gegužės 24 –26 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų rūmuose vyksiančioje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje  „AgroBalt 2018”  gausus būrys verslių ir veiklių vietos veiklos grupių kvies lankytojus į „Kaimo kiemą po ąžuolu“ išbandyti senuosius lietuviškus amatus ir susipažinti su archajiška, skirtingų etnografinių regionų kultūra.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

6. CAFFEINE UNPLUGGED: BRAINSTORM (LV)

Kur? Vilniaus g. 17 Kada? Gegužės 25 d. (penktadienis) 19:00 val.

Naują albumą „About the Boy Who Plays the Tin Drum“ išleidžiančios Latvijos pažibos BrainStorm šį penktadienį atvyksta susitikti su jumis!

Oficialią albumo išleidimo dieną BrainStorm nariai kviečia susitikti gegužės 25 d. 19 val. Vilniaus g. 17 įsikūrusiame Caffeine – pasikalbėti, atsakyti į rūpimus klausimus ir akustiškai sugroti kelis naujausio albumo kūrinius.

Tik šio susitikimo metu bilietus į spalio 20 dieną Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“ įvyksiantį BrainStorm albumo pristatymo koncertą bus galima įsigyti su nuolaida.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

7. Naujosios Vilnios 115-mečio žygis

Kur? Gerovės g. 1 Kada? Gegužės 26 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Miestas mieste šalia Vilnios? Kaip tai atsitiko ir ką slypi Naujoji Vilnia šiais metais švenčianti 115-metį? Šeštadienį kviečiame tyrinėti istorinį N. Vilnios centrą, buvusį didžiausią pasaulyje dalgių fabriką, nuo upės slėnio kalvų atsiveriančias panoramas, gamtinį 4 piliakalnių ir pilkapyno kraštovaizdį bei kitas abipus geležinkelį esančias vietas.

Žygio pradžia ir pabaiga: skveras priešais N.Vilnios kultūros centrą Gerovės g. 1, Vilnius. Žygio vadovas: architektas Maksimas Zacharovas. Renginys nemokamas, pageidautina turėti patogią avalynę ir vandens.

8. LAIMINGI VAIKAI-TVIRTA VALSTYBĖ

Kur? Vilniaus rotušė Kada? Gegužės 26 d. (šeštadienis) 18:00 val.

Koncerto organizatorius Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla kartu su parteneriais ir rėmėjais Vilniaus miesto savivaldybe bei Vilniaus miesto Rotuše nuo 2013 m, kviečia į Tarptautinį renginį skirtą vaikų gynimo dienai paminėti. Šiais metais- su visa pagarba, renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui minėjimui. Koncerte dalyvauja Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos tarptautinių konkursų laureatai, solistai ir ansambliai bei svečiai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Graži tradicija koncertui suburti kaimyninių šalių jaunimą stiprina bendrakultūrinį bendradarbiavimą, padeda atrasti ir atskleisti jaunuosius talentus bei padovanoti muzikos šventę Vilniaus miesto gyventojams.

Šis tęstinis projektas visuomet rengiamas tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, tad didžiausias dėmesys skiriamas būtent vaikams- Lietuvos ateičiai.

Siekdami pabrėžti muzikos meno, kultūros, estetinės pasaulėžiūros formavimo svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, mes deklaruojame- laimingi vaikai, tai tvirtos valstybės pamatas.

9. KETVIRTASIS TARPTAUTINIS MARCO SCACCHI SENOSIOS MUZIKOS FESTIVALIS

Kur? Valdovų rūmai Kada? Gegužės 24-29 d.

1636 m. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje Vilniuje parodyta pirmoji opera Lietuvoje – „Elenos pagrobimas“ (Il ratto di Helena). Taip dar neseniai Italijoje užgimęs žanras Lietuvą pasiekė anksčiau nei Paryžių ar Londoną. Manoma, kad muziką, kaip ir kitoms dviem operoms, kurios XVII a. 4–5 deš. buvo pastatytos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, sukūrė garsus italų kompozitorius ir teoretikas Markas Skakis (Marco Scacchi), tarnavęs dvaro kapelos vadovu.

Siekiant populiarinti šį Lietuvos kultūros istorijai svarbų faktą bei neeilinę muzikos istorijos asmenybę, buvo sumanytas tarptautinis Marko Skakio senosios muzikos festivalis, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų rengiamas jau ketvirtą kartą.

10. Nemokama Lego rinkinių statyba

Kur? Gary Bistro Kada? Gegužės 27 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Kviečiame visus norinčius padėlioti Lego rinkinių ir taip pasiruošti vasaros šventei. Kviečiame atvykti kartu su visa šeima. Planuojame daryti lauke, jeigu bus blogas oras – keisime pagal situaciją.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button