Pristatome šio savaitgalio (gegužės 20-22 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Gatvės muzikos diena 2022

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 21 d. (šeštadienis)

Gatvės muzikos diena (GMD) grįžta į pavasarį – trečiąjį gegužės šeštadienį (21 d.) Vilniaus senamiesčio gatvėse ir skveruose skambės muzika!

Šešioliktoji GMD skiriama Ukrainai. Pasak renginio organizatorės Viktorijos Mamontovaitės, tokį sprendimą lėmė noras palaikyti Ukrainą kovoje už laisvę.

„Muzika yra universali kalba – ją supranta visi. Gatvės Muzikos diena yra puiki platforma pasakoti apie tai, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje. Vizualui grąžiname 2014 m. Gatvės muzikos dienai sukurtą Tado Černiausko, Deimantės Litvinaitės ir Aistės Jūrės plakatą, norėdami atkreipti dėmesį į jau 8 metus trunkantį karą. Negalime sustoti ir privalome visais būdais palaikyti Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę. Skaudu matyti taip negailestingai naikinamą didžią tautą.“, – sakė V. Mamontovaitė.

2. Comic Con Baltics 2022: Together with GameOn

Kur? Litexpo Kada? Gegužės 20-22 d.

Legendiniu tapęs „Comic Con Baltics“ Vilniuje kviečia susitikti jau ketvirtąjį kartą! Ypatinga naujiena –didžiausias populiariosios kultūros renginys sujungia pajėgas su vaizdo žaidimų konventu „GameOn“ ir gegužės 20-22 d.* kviečia pasinerti į nepamirštamų įspūdžių savaitgalį.

3. Bėgimas VILKŲ TAKAIS 2022

Kur? Vingio parkas Kada? Gegužės 22 d. (sekmadienis)

Kviečiame sudalyvauti bėgime „Vilkų takais“, kuris skirtas Pamirštiems kariams atminti. Bėgimai vyks gegužės 22 d. Vingio parke (M. K. Čiurlionio g. 100, prie estrados) 10:00 val.

4. Kelionė laiku 2-uoju troleibusu

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 22 d. (sekmadienis)

Nuo Stoties iki Saulėtekio, nuo Vilniaus mūrų iki Niujorko – „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia pažinti sostinę keliaujant viešuoju transportu. Startuoja pirmasis istorinis audiomaršrutas vilniečiams ir miesto svečiams, pristatantis Vilnių keliaujantiems 2-uoju troleibusu.

13 pasakojimų apie Vilnių! Troleibusui sustojus stotelėje, audiogide paleiskite garso takelį su konkrečios stotelės pavadinimu ir mėgaukitės vaizdais pro langą. Laukia turininga kelionė!

5. Europos gatvės futbolo čempionatas

Kur? Aikštė šalia Vilniaus Ozo gimnazijos Kada? Gegužės 21 d. (šeštadienis)

Viena didžiausių Europos gatvės futbolo ir kultūros organizacijų Ghetto Games (“Ghetto Football”) iš Latvijos, organizuoja šių metų didžiausius Street Football 3×3 ir Panna 1×1 renginius EUROPOJE ir jau gegužės 21 dieną atkeliauja į Vilnių.

6. Nemokama treniruotė kalnų/ hibridiniais dviračiais

Kur? A. Stulginskio gatvė 5 Kada? Gegužės 21 d. (šeštadienis)

Treniruotės kalnų/ hibridiniais dviračiais – tai 2 val. intensyvūs važiavimai, skirti norintiems didesnio fizinio krūvio ir reikalaujantys ištvermės, kurią ugdysimės kartu. Maršrutai sudaryti miško takais ir takeliais, žvyrkeliais, užmiesčio keliais. Būtina turėti minimalius įgūdžius važiuojant stačia įkalne/ nuokalne.

7. Sūduvos metams paminėti skirtas koncertas-mugė

Kur? Šventė Žemės ūkio ministerijos kieme (J. Lelevelio g. 6) Kada? Gegužės 21 d. (šeštadienis)

Sūduvos kraštas šiemet švenčia prijungimo prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės 600 metų sukaktį. Gegužės 21 d. Vilniuje įvyks Sūduvos metams paminėti skirtas renginys, kurį organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Šakių rajono, Vilkaviškio rajono, Prienų rajono ir Kauno rajono savivaldybėmis.

2022–ieji paskelbti Sūduvos metais Seimo nutarimu. Šie atmintini metai paskelbti pažymint tai, kad 1422 m. pasirašius Melno taikos sutartį, Sūduvos kraštas visam laikui buvo prijungtas prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės. Skelbiant Sūduvos metus taip pat įvertinta Sūduvos reikšmė Lietuvos valstybės istorijoje, šio krašto įtaka lietuvių kalbos, kultūros bei tapatybės formavimosi procesams, knygnešystei, Lietuvos tautiniam atgimimui ir valstybingumo atkūrimui 1918 metais.

8. Klimato muziejus

Kur? Katedros aikštė Kada? Gegužės 20-22 d.

Tai interaktyvi, jūriniuose konteineriuose įrengta paroda, pasakojanti apie klimato kaitą. Eksponatus lankytojai galės liesti, žaisti su jais, ieškoti gamtai draugiškų sprendimų ir pan.

9. Geležinkelių muziejaus atidarymas

Kur? Geležinkelių muziejus Kada? Gegužės 20-22 d.

Penktadienį, gegužės 20 d., duris lankytojams atveria neatpažįstamai pasikeitęs Geležinkelių muziejus. Po atnaujinimo jis taps moderniausiu Geležinkelių muziejumi Baltijos šalyse.

Šiuolaikiško ir interaktyvaus muziejaus ekspozicijų plotas sieks apie 700 kv. metrų. Muziejuje įrengtos erdvės suskirstytos į stotis ir peronus. Lankytojai galės pasimatuoti traukinio mašinisto darbą, susipažinti su geležinkelių depo užkulisiais, virtualios realybės pagalba nukeliauti į skirtingus geležinkelių istorijos laikotarpius ir kt.

10. Lankytojams atidaroma Šv. Jonų bažnyčios varpinė

Kur? Šv. Jonų bažnyčios varpinė Kada? Gegužės 20-22 d.

Vilniaus universiteto (VU) muziejus atveria Šv. Jonų bažnyčios varpinę vasaros sezonui. Nuo šiol iki spalio 31 d. ją bus galima aplankyti kasdien 10.00–19.00 val.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.