Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (20-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (gegužės 17 d. – gegužės 19 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. GATVĖS MUZIKOS DIENA 2019

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 18 d. (šeštadienis)

Jau tradicija tapusi ir šiemet tryliktąjį pavasarį pasitinkanti „Gatvės muzikos diena“ šį kartą grįžta su šūkiu „Pamatyk muziką“. Šių metų renginio tikslas – ne tik sukviesti į gatves pasirodyti įvairius dainininkus, muzikantus bei artistus, tačiau ir atskleisti muziką per dailę, papildant „GMD“ gatvės menais. Tarp GMD miestų muzikantai vėl galės riedėti traukiniais nemokamai, o traukinių stotys atvers savo duris visiems norintiems muzikuoti jose. Visiems GMD dalyviams skanų maistą gamins Gatvės maisto furgonėliai Gedimino prospekte. Dieną vėl griausmingai uždarys “Drum2gether” būgnų improvizacija, kuri prasidėjusi kaip eisena nuo Rotušės aikštės iki Gedimino pr. 9 laiptų, virs tikru ritmų sūkuriu, kuris užvaldys kiekvieną praeivį ir padės pamatyti muziką savo tikrojoje formoje!

 

2. MUZIEJŲ NAKTIS

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 18 d. (šeštadienis)

Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyrių jau pasiekė pirmosios renginių programos, kurias sudarė muziejai, planuojantys dalyvauti tarptautinėje Muziejų nakties 2019 m. akcijoje. Programos rodo, kad Muziejų naktį lankytojai tiek didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tiek ir rajonų centruose, miesteliuose, kuriuose veikia muziejai, turės iš ko rinktis. Planuojama itin daug naujų parodų atidarymų, edukacinių užsiėmimų, koncertų, interaktyvių žaidimų, kultūros popiečių ir vakarų, susitikimų su iškiliais kraštiečiais, atminimo vakarų, fotosesijų, ekskursijų, kino filmų peržiūrų ir kt. renginių. Jie vyks ne tik muziejų patalpose, bet ir po atviru dangumi.

Nuotr.: LNM

3. BĖGIMAS Į DANGORAIŽĮ „EUROPA“ 2019

Kur? PC Europa Kada? Gegužės 18 d. (šeštadienis) 09:00 val.

 

Iššūkius mėgstantys bėgimo entuziastai ir tiesiog ekstremalių pojūčių siekiantys žmonės gegužės 18 d. turės puikią progą įrodyti savo jėgas. Vilniuje atnaujinamas legenda tapęs bėgimas į aukščiausią Baltijos šalyse verslo centro pastatą – dangoraižį „Europa“.

Bėgimo dalyviams teks užbėgti į 31 dangoraižio aukšte esančią terasą. Remiantis ankstesnių bėgimų į „Europos“ pastatą rezultatais, norintys pretenduoti į rekordinius pasiekimus – turėtų į pastato viršų užbėgti maždaug per 3 – 4 minutes. Maksimalus laikas, per kurį reikia įveikti trasą – 15 minučių.

4. Gastronominių avantiūristų festivalis

Kur? Platforma, Geležinkėlių g. 16 Kada? Gegužės 19 d. (sekmadienis)

 

Gegužės 19 dienos sekmadienį Turgus 2.0 grįžta į Platformos teritoriją. Šį kartą šalia geriausių Lietuvos foodtruckú, maisto pop up ir ūkininkų turime labai neįprastą renginio papildymą. Turėsime teritorijos dalį skirtą vien pačiam keisčiausiam pasaulio maistui. Duosime paragauti net 10 skirtingų gyvų ir jau pagamintų vabzdžių ir vikšrų, 100 pagal vietnamietišką receptą paruoštų antienos kiaušinių su embrionais, surstromming – pūdytos (fermentuota) Baltijos jūros silkės, neįprastų jūros gėrybių ir dar daug kitų gastronominių netikėtumų.

Valgomi vabzdziai

5. DRONŲ FESTIVALIS 2019

Kur? VGTU Skrydžių praktikų bazė (Kyviškių aerodromas) Kada? Gegužės 18 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Gegužės 18 d. kviečiame visus į antrą kartą Lietuvoje organizuojamą nemokamą Dronų festivalį, kuris vyks Kyviškių aerodrome.

 

Dronų varžybos skirtos visiems dronų mėgėjams, norintiems pademonstruoti savo pilotavimo įgūdžius ir parungtyniauti su kolegomis. Varžybose gali dalyvauti įvairių tipų ir klasių dronai – tiek savadarbiai, tiek pirktiniai.

Dronų festivalio metu visi norintys galės paskraidinti ir pasimokyti dronų valdymo naudodami specialius mokomuosius dronus.

6. ŠEIMŲ TEATRO FESTIVALIS

Kur? Lukiškių aikštė Kada? Gegužės 19 d. (sekmadienis) 15:00 val.

 

Tai pirmasis Šeimų teatro festivalis, vyksiantis Šeimų šventės metu Lukiškių aikštėje, po atviru dangumi.

Čia pamatysime kolektyvus, kuriančius ŠEIMOMS. Jų pasirodymai – tai šventė ir dideliems ir mažiems.

7. BALTTECHNIKA 2019

Kur? Litexpo rūmai Kada? Gegužės 17 d. (penktadienis)

27-ą kartą vyksianti tarptautinė specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda BALTTECHNIKA yra vienintelis ir svarbiausias inžinerinės pramonės metų renginys Lietuvoje. Jo pagrindinė misija – pristatyti šalies inžinerinės pramonės įmones, jų pasiekimus ir potencialą, paskatinti užmegzti bendradarbiavimo ryšius tarp verslo ir mokslo institucijų bei inicijuoti glaudesnį profesinių mokyklų ir verslo bendruomenės sąryšį.

Paroda skirta specialistams, verslui, akademinei visuomenei.

8. PASAKŲ PAVASARIS 2019

Kur? Įvairios vietos Kada? Gegužės 17-18 d.

Jau antrus metus Vilniaus mokytojų namuose ir šv. Kotrynos bažnyčioje organizuojamas festivalis „Pasakų pavasaris”. Tai renginių, spektaklių ir ineraktyvių edukacinių veiklų savaitgalis  skirtas vaikams.

Šių metų festivalio tema „XYZ ATRANDA PASAKĄ”. Renginio veiklų metu bus bandoma parodyti, kaip naujame šimtmetyje transformuojasi pasaka, į kokias formas, žanrus ir technologines pasiūlas ji gali išvirsti atsiliepdama į naujos vaikųir paauglių kartos poreikius ir gyvenimo būdą.

9. MENO IR MOKSLO FESTIVALIS „VI SA TA“

Kur? Meno fortas, Bernardinų g. 8/8 Kada? Gegužės 16-18 d.

Tris dienas (gegužės 16-18 d.) truksiančioje mokslo ir meno šventėje bus pristatyti visi Meno ir mokslo laboratorijos komandos sukurti darbai, o įvairiaspalvį repertuarą papildys įkvepiantys mokslininkų pranešimai, priversiantys ne tik pakelti akis į dangų, bet ir iš(si)kelti ne vieną klausimą.

Festivalio metu bus prisiminta viena pagrindinių MMLAB idėjų: nuolat ieškoti būdų, kaip menas ir mokslas gali vienas kitą inspiruoti, bei rasti tokių formų ir erdvių, kur šios sritys galėtų susitikti. Kiekvienas laboratorijos spektaklis suteikia galimybę suabejoti seniai žinomomis tiesiomis ir pajusti menininko santykį su mokslu: kartais jie vienas kito klausinėja, kartais – stebi, o būna, kad ir abejoja. Gegužę šiais Meno ir mokslo laboratorijos veiklą nuolat lydinčiais virsmais bus pasidalinta su žiūrovais.

10. TARPTAUTINIS VILNIAUS SALSOS FESTIVALIS 2019

Kur? Vilniaus lenkų kultūros namai Kada? Gegužės 16-21 d.

Nuo ketvirtadienio iki pirmadienio galėsite mokytis šokti, šėlti 5 vakarėliuose su senais ir naujais draugais, šokti su geriausiais šokėjais, stebėti šou programą!

Šiemet Jums pristatome: festivalio numylėtinį Moe Flex, Gil ir Shelley, Arcadia ir Konstantin, Fadi Fusion ir Alejandra ir daug kitų atlikėjų!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button