Pristatome šio savaitgalio (gegužės 6-8 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Europos dienos šventė

Kur? Lukiškių aikštė Kada? Gegužės 7-8 d.

Gegužės 9 –ąją švenčiame Europos   dieną, skirtą taikai ir vienybei mūsų žemyne puoselėti!
Visi vilniečiai ir miesto svečiai taip pat yra kviečiami į Europos dienos šventę, kuri vyks gegužės 7-9 d. Vilniuje, Lukiškių aikštėje.

Šventės metu kviečiame atrasti skirtingas Europos šalių kultūras, įvairius europietiškos virtuvės skonius, įvertinti naujausias mados ir dizaino tendencijas „Dizaino skvere“.

2. Vasaros sezonas atidarymas „Paupio turguje“

Kur? Paupio turgus Kada? Gegužės 6-8 d.

Šią savaitę, gegužės 5-tąją prasideda „Paupio turgaus“ pirmojo gimtadienio šventė Vilniuje, truksianti net keturias dienas.

Su neįprastu šūkiu „Išeik į kiemą“, jau ketvirtadienį atidaromas „Paupio turgaus“ vasaros sezonas, kuris ir vėl atvers rajono lauko erdves ir terasas maistavimui, muzikai ir kvies Vilniečius bei miesto svečius išeiti į kiemą net keturių dienų šventiniam maratonui.

3. Vyno paroda „VYNO DIENOS 2022“

Kur? Litexpo Kada? Gegužės 6-7 d.

,,Vyno dienos“ tai pirmoji ir didžiausia vyno paroda Baltijos šalyse, organizuojama nuo 2005 m. Kasmet parodoje savo vyną pristato būrys užsienio gėrimų gamintojų, lietuviško vyno ir midaus gamintojų, japonai pasakoja apie sakę, galima paragauti nedidelių daryklų alaus, dirba pažangiausi vyno platintojai ir ekspertai iš Lietuvos, gurmaniškų produktų tiekėjai, vyno kelionių ir paskaitų apie vyną organizatoriai. Be gausybės dalyvių, siūloma ir solidi edukacinė programa.

4. „Žaliasis“ pabėgimo kambarys ant ratų

Kur? Lukiškių aikštė Kada? Gegužės 7-8 d.

Šį savaitgalį sostinės Lukiškių aikštėje savo kelionę po Lietuvą pradės interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“, kurio lankytojai turės galimybę patikrinti ir pagilinti savo žinias apie tvarumą, aplinkosaugą bei ES iniciatyvas kovos su klimato kaita srityje.

Kodų, žaidimų ir galvosūkių kambario užduotis vienu metu galės atlikti keturių dalyvių komanda. Jie per mažiau nei 30 minučių turės pasistengti, kad Žemė taptų žalesnė ir švaresnė, spręsdami uždavinius bei ieškodami atsakymų, kaip būtų galima išvalyti vandenynus, atsodinti miškus, išvalyti orą – tam, kad čia gyventi būtų gera ne tik žmonėms, bet ir visiems kitiems planetos gyventojams.

5. Veganų festivalis „Vegfest LT“

Kur? Akropolis Kada? Gegužės 7 d. (šeštadienis)

Jau šį šeštadienį – gegužės 7 d. Vilniaus prekybos centre „Akropolis“ ir savaite vėliau – gegužės 14 d. Kauno „Akropolyje“ visus besidominčius veganizmu, vegetarizmu, žaliavalgyste ir sveiku gyvenimo būdu pakvies augalinio maisto renginys „Vegfest LT“ vasaros festivalis. Atėjusieji į renginį galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusgaminių, mėsos ir pieno produktų pakaitalų, ekologiškos produkcijos, natūralios kosmetikos ir švaros priemonių, specializuotos virtuvinės įrangos, receptų knygų, t.p. papuošalų, aksesuarų, namų dekoro elementų.

6. Vilniaus TV bokštas – „šviesų terapija“

Kur? TV bokštas Kada? Gegužės 6-8 d.

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras informuoja, jog nuo šio vakaro pradeda TV bokšto „šviesų terapiją“. Visą šią savaitę bokštas švies mėlyna spalva. „Šviesų terapija“ vyks iki vasaros pradžios.

7. Motociklininkų sezono atidarymas

Kur? Baltasis tiltas Kada? Gegužės 7 d. (šeštadienis)

Po neplanuotos ir nenorėtos pertraukos be galo džiaugiamės, galėdami pranešti visiems – 2022 m. moto sezono atidarymas bus. Laukiame visų: baikerių, motociklininkų, vilniečių su šeimomis bei miesto svečių.

8. TECH MUGĖ 2022

Kur? Litexpo Kada? Gegužės 7 d. (šeštadienis)

TECH MUGĖ 2022 – vienintelė ir pirmoji Lietuvoje stipriausių darbdavių mugė, karjerą į IT keičiantiems suaugusiems.

Gegužės 7 d., dvigubai didesnė, su dvigubai daugiau ploto, trečioji TECH MUGĖ, įmones kvies spręsti darbuotojų paieškos iššūkius – renginys suteiks erdvę akis į akį susitikti didžiausiems IT sektoriaus darbdaviams ir naujų profesinių iššūkių ieškantiems žmonėms.

9. Trečioji „Vilkas keičia kailį“ meninė instaliacija

Kur? Antakalnio g. 17 Kada? Gegužės 8 d. (sekmadienis)

Tarpdisciplininio meno atstovė Eglė Pilkauskaitė šį kartą vilką „perrengs“ ypatingu būdu sukurtu „drabužiu“.

„Vilnius save pozicionuoja kaip inovatyvus, naujausias skaitmenines technologijas vystantis miestas, todėl prisimenant sostinės įkūrimo legendos pradžią, siūlau pabandyti pamatyti Vilnių skaitmeninio sapno kontekste. Naudojant skirtingų laikotarpių Vilniaus miesto fotografijų kolekciją iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų sugeneruoti galimos ateities vaizdai.

Tokiu būdu pritaikius dirbtinio intelekto „gilaus miego“ principą, kuriamas naujas skaitmeninis sapnas.“ – savo kūrinį pristato pati autorė.

Kaip menininkei pavyks įgyvendinti savo sumanymą, siūlome pamatyti patiems gegužės 8 d. Sapiegų parke prie seniūnijos. Pradžia – 13 val.

10. Naujasis Baltijos šokis. Miškas

Kur? Katedros aikštė Kada? Gegužės 7-8 d.

Miškas / Woods Big Pulse Dance Alliance koprodukcija, koprodiuseriai Naujasis Baltijos šokis (Lietuva), tarptautinis šokio festivalis TANEC PRAHA (Čekija), Sismògraf Dance Festival (Katalonija – Ispanija) ir Julidans (Nyderlandai), kofinansuota ES Kūrybiškos Europos programos

„Miškas“ kupinas troškimo suleisti šaknis mieste. Spektaklyje analizuojamos kūno, gamtos, klimato ir kolektyvinių praktikų nestabilumo temos. Įsitraukiant ant galvos stovėsiantiems, performanso atlikimo vietoje gyvenantiems dalyviams, apverčiama kūno erdvė ir kvestionuojamas laikas. Kiek laiko tokio būsenoje išbus kūnas? Kiek laiko išgyvens miškas?

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist