MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (15-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (balandžio 12 d. – balandžio 14 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. MADOS FESTIVALIS „MADOS INFEKCIJA“

Kur? Šiuolaikinio meno centras Kada? Balandžio 12-13 d.

Vėliava su kaukole ir žirklėmis jau plėvesuoja ant Šiuolaikinio meno centro, o tai reiškia tik viena – penktadienį prasidės ir dvi dienas griaudės didžiausias šalies mados renginys „Mados infekcija“. Be pagrindinės ir laukiamiausios renginio programos – Lietuvos ir užsienio dizainerių kolekcijų pristatymo, šiemet festivalis trauks ir papildomais renginiais.

21-ojoje „Mados infekcijoje“ per dvi dienas mados gerbėjams bus pademonstruota 16 kolekcijų, kartu su lietuviais savo kūrybą pristatys svečiai iš Italijos, Danijos ir Latvijos.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

MADOS INFEKCIJA
Nuotr.: Nendrės Žilinskaitės

2. Nemokama ekskursija „Kartą per Velykas“

Kur? Gedimino paminklas Kada? Balandžio 12 d. (penktadienis) 16 ir 18 val.

Vivid Vilnius sveikina vilniečius ir miesto svečius artėjančių Šv. Velykų proga ir kviečia prisiminti įdomiausius istorinius kuriozus, nutikusius per Velykas, nemokamoje ekskursijoje „Kartą per Velykas“.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

3. KVEPALŲ DIENA „PASKUI NOSĮ“

Kur? Miesto Laboratorija, Antakalnio g. 17 Kada? Balandžio 13 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Jau trečią kartą Vilniuje vyksianti Kvepalų diena „Paskui nosį“ yra pirmasis ir vienintelis tokio pobūdžio renginys, kuriame parfumerijos mylėtojai ne tik prekiauja, bet ir bendrauja, mainosi, atranda, mezga naujas pažintis ar tiesiog mėgaujasi bendraminčių šurmuliu ir nekasdiene atmosfera. Vakarų Europoje jau kelis dešimtmečius vykstantys parfumeriniai turgeliai yra įprasti ir mėgstami, tuo tarpu Lietuvoje tai vis dar gana neįprasta ir daug ką stebinanti naujovė. Nepaisant to, kad niekada nesame turėję panašios tradicijos, Kvepalų diena jau turi savo ištikimų gerbėjų ratą ir, panašu, yra linkusi augti ir darytis kaskart vis įdomesne.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

4. VERBŲ SEKMADIENIS

Kur? Senamiestis Kada? Balandžio 14 d. (sekmadienis)

Didžioji pavasario šventė – Velykos – dažniausiai švenčiamos balandį, o paskutinis sekmadienis prieš jas būna Verbų sekmadienis, Verbinės, daugelyje Europos šalių vadinamas Palmių sekmadieniu. Tai Kristaus garbingo įžengimo į Jeruzalę prieš kančią prisiminimas. Evangelijoje rašoma, kad iš didžios pagarbos Mesijui žydų minios klojo jam po kojomis palmių šakas iš šaukė: „Garbė tam, kuris ateina Viešpaties vardu!” Dar mūsų amžiaus pradžioje Rytų Aukštaitijos bažnyčiose buvo paprotys tą dieną, einant procesijai aplink bažnyčią, po Švenčiausiąjį sakramentą nešančio kunigo kojomis kloti žilvičio šakeles.

Verbos

5. Pavasarinis Fashion Bazaar Vilniuje

Kur? Litexpo Kada? Balandžio 13-14 d.

FASHION BAZAAR grįžta į Vilnių! Susitikime net dvi dienas truksiančioje didžiausioje mados mugėje Lietuvoje. Mylimiausi dizaineriai ir aksesuarų kūrėjai pristatys Jums, mieli lankytojai, naujausias savo pavasario-vasaros kolekcijas, kurios nustebins unikalumu ir plačia įvairove net ir išrankiausius stiliaus mylėtojus.

6. Europos karatė čempionatas

Kur? Litexpo Kada? Balandžio 13-14 d.

Balandžio 13-14 dienomis Vilniaus „Siemens“ arenoje vyks 2019 metų Europos pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionatas.

Europos čempionato kumitė rungtyje tiek vyrai, tiek moterys varžysis 5 svorio kategorijose: moterys – iki 50, 50-55, 55-60, 60-65 ir virš 65 kg, vyrai – iki 65, 65-75, 75-85, 85-95 ir virš 95 kg.

7. ISTORINIO ŠOKIO DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Kur? Valdovų rūmai Kada? Balandžio 13 d. (šeštadienis)

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kasmet balandį pakviesti lankytojus paminėti Istorinio šokio dieną ir priminti šį reikšmingą visos Europos, kartu ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvasinės kultūros fenomeną, kuris istoriniais laikais skleidėsi ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose.

Kviečiame pasimokyti Renesanso ir Baroko epochų šokių. Teatralizuoto pokalbio metu kartu su istorinio šokio, etiketo, istorinio kostiumo ir gyvensenos kultūros žinovais pakeliausime po įvairias epochas ir sužinosime, kaip kito išvaizdos ir elgsenos visovė Renesanso ir Baroko laikais.

8. Open Kitchen Vilnius

Kur? Tymo turgus Kada? Balandžio 12 d. (penktadienis)

Balandžio pradžioje Open Kitchen gatvės maisto turgelis grįžta su naujais skoniais ir idėjomis.

KURTI. DRAUGAUTI. BENDRADARBIAUTI. DALINTIS.

Kiekvieną penktadienį švęsime su muzika ir pasaulio virtuvėmis.

Bendrausime, kalbėsime, diskutuosime apie aplinką ir mus, apie gyvenimą be atliekų, apie tai kas svarbu.

9. Sodinukų mugė„Pasisodink pats”

Kur? Gariūnų verslo ir kultūros parkas Kada? Balandžio 13-14 d.

Visus vilniečius ir miesto svečius kviečia sodinukų mugėje „Pasisodink pats“. Čia rasite sodinukų, dekoratyvinių augalų, sodo reikmenų ir sėklų.

10. RECORD STORE DAY RŪDNINKŲ KNYGYNE

Kur? Rūdninkų knygynas, Rūdninkų g. 20 Kada? Balandžio 13 d. (šeštadienis)

Balandžio 13 d. jau tradiciškai kviečiame susitikti visų melomanų laukiamiausioje šventėje – Record Store Day!

Record Store Day minėjimas prasidėjo JAV 2007-aisiais ir neilgai trukus įtraukė galybę muzikos parduotuvių. Specialiai šiai dienai įvairiausi atlikėjai bei grupės – pradedant džiazo kūrėjais ir baigiant sunkiojo metalo muzikantais – leidžia ypatingus, labai mažo tiražo albumus, kurių vėliau, pasibaigus Record Store Day, gauti jau bemaž nebeįmanoma.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Stabdoma registracija į „Moterų ralį“

Donatas Andrijauskas

Vilniečiai kviečiami į nemokamą vandens aerobikos treniruotę

Donatas Andrijauskas

Čijunės Sugiharos parke vyks Sakurų žydėjimo šventė

Donatas Andrijauskas

Savaitei prie M. Mažvydo bibliotekos įsikūrė Teisingumo kambarys

Evaldas Činga

Paroda „Heritas“ kviečia net į 10 nemokamų ekskursijų Vilniuje

Evaldas Činga

Prie Baltojo tilto – šokis skirtas gyvybei Žemėje

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika