Pristatome šio savaitgalio (balandžio 8-10 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Verbų sekmadienis

Kur? Vilniaus bažnyčios Kada? Balandžio 10 d. (sekmadienis)

Sekmadienį katalikiškame pasaulyje minimu Verbų sekmadieniu, kuris švenčiamas likus savaitei iki Velykų, prasideda Didžioji savaitė.

Paskutinėmis jos dienomis – didįjį ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – Bažnyčia minės svarbiausius Išganymo istorijos įvykius: Paskutinę vakarienę, Kristaus kančią, mirtį ir Prisikėlimą.

2. Kylam į žaliąją bangą! (Talka Savanorių pr.)

Kur? Lakštingalos skveras Kada? Balandžio 09 d. (šeštadienis) 10:30 val.

Pavasarinę Žaliosios Vilniaus bangos talką pradėsime pačioje Savanorių pr. pradžioje esančiame Lakštingalos skvere. Darbuosimės keliomis kryptimis: link Ukrainos ambasados bei Savanorių žiedo.

Sodinsime daugiausiai alyvas, jazminus, hortenzijas, kurios vėliau žydės po medžių juostomis Iš viso Savanorių prospekte šį pavasarį sužaliuos per 190 naujų medžių ir 9 500 įvairiausių krūmų.

Toliau Žalioji banga vilnys daugeliu Naujamiesčio gatvių, apjuos senamiestį, pasklis po aikštes bei skverus ir tęsis iki pat miesto pakraščių.

Labai lauksime jūsų balandžio 9 d,. šeštadienį, 10.30 val. Darbo priemonėmis aprūpinsime, tačiau turėti savo pirštines ir krūmams sodinti tinkamą kastuvėlį būtų patogiau.

3. Didžiojo šiltnamio diena

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Balandžio 09 d. (šeštadienis) 11-15 val.

Uždaro grunto augalų specialistai tęsia pažintinių renginių ciklą Didžiajame šiltnamyje ir kviečia domėtis egzotiniais augalais, pasaulio augalų etnobotanine ir epifitų kolekcijomis. Saulėtomis dienomis jau galime „užuosti“ pavasarį. Visi, kas gyvas, ištroškę saulės spindulių. Galime stebėti kaip atgyja kambariniai augalai ir jų stiebų viršūnėse išsisukinėja švelnūs lapeliai. Nedrąsu ir sujudinti, tokie jie gležnučiai! Kaip elgtis, kad namuose auginami augalai atsigautų po žiemos, suvešėtų ir džiugintų mus savo grožiu?

Siūlome tris pažintinius renginius VU Botanikos sodo Kairėnuose.

Didžiajame šiltnamyje, kurių metu aiškinsimės kaip auginti ir prižiūrėti augalus uždarose patalpose.

4. Pavasarinis turgelis „Po rūmų skliautais“

Kur? Trakų Vokės dvaras Kada? Balandžio 9-10 d.

Trakų Vokės dvarą aplankys gausiausias pavasario renginys. Po rūmų skliautais šurmuliuos staigmenų kupinas pavasarinis turgelis. Nepraleiskite išskirtinės galimybės įsigyti sodo ir daržo, maisto ir mados gaminių tiesiai iš gamintojų ir augintojų rankų.

Pavasaris jau pabudino gamtą, todėl balandžio 9-10 d nuo 11 iki 17 val kviečiame Trakų Vokės ir jos apylinkių gyventojus, vilniečius ir miesto svečius į tradicija tampantį pavasarinį turgelį „Po rūmų skliautais“. Atvykite ne tik smagiai ir nuotaikingai apsipirkti, bet ir išgerti dvaro kavos, pasivaišinti ką tik iškeptais kruasanais, sudalyvauti edukacinėse kiaušinių marginimo, džiaugsmo apyrankių, gėlių žiedų iš šilko, vilnos vėlimo dirbtuvėse, gražiausio margučio konkurse, ekskursijoje ir koncertinėje programoje.

5. Nemokama Barbie lėlių paroda

Kur? Vilnius Outlet Kada? Balandžio 8-10 d.

„Vilnius Outlet“ pristatyta unikalų, rožinį ir išsvajotą lėlių Barbie pasaulį.

Jame – daugiau nei 350 išskirtinių, retų, Vilniuje dar nematytų Barbie lėlių. Tai tobulos bei kerinčios asmenybės: POP kultūros ir mados ikonos, įvairių tautybių bei profesijų atstovės.Barbie lėles pažįsta, myli ir su jomis žaidžia viso pasaulio vaikai. Tuo ir unikali ši paroda, drąsinanti mažuosius džiaugtis vaikyste. Mat tik apsaugodami ją, išsaugosime visų mūsų ateitį.

Susitikime nemokamoje Barbie lėlių parodoje „Vilnius Outlet“ iki balandžio 30 dienos, V. Pociūno g. 8, šalia vakarinio aplinkkelio, renginių aikštėje antrame aukšte.

6. Andriaus Kaniavos autorinių dainų vakaras | „Tamsta“

Kur? Tamsta Kada? Balandžio 09 d. (šeštadienis) 20:00 val.

Visad laukiamas ir mėgstamas dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava sugrįžta į gyvos muzikos klubą „Tamsta“, kuriame 2022 m. balandžio 9 dieną., 20 val. lauks savo ištikimų klausytojų, kuriems padovanos akustinę dviejų dalių autorinių dainų programą, kurioje skambės laiko patikrintos dainos.

7. PELENĖ 2022

Kur? Litexpo Kada? Balandžio 8-10 d.

Susitikime grožio industrijos parodoje PELENĖ 2022 balandžio 8-10 dienomis! 

Didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“ jau 29-ąjį kartą atveria duris grožio srities profesionalams ir kviečia įmones dalyvauti parodoje. Šis renginys – puiki galimybė susipažinti su naujausiais produktais, paslaugomis, grožio tendencijomis. Renginio metu pasiūlos gausoje lankytojai turės galimybę atrasti priemones, paslaugas, procedūras, kurios padeda pabrėžti išskirtinumą ir individualų grožį.

8. Atidaryta aukščiausia šalyje apžvalgos aikštelė

Kur? TV bokštas Kada? Balandžio 8-10 d.

Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC) praneša, jog šią savaitę, TV bokštas atidarė atnaujintą, 170m aukštyje įrengtą, atvirą lauko terasą. Atviroji apžvalgos aikštelė balandžio mėnesį dirbs penktadieniais – sekmadieniais, nuo 12 val. iki 19 val. Sušilus orams, darbo laikas keisis.

9. Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai

Kur? Valdovų rūmai Kada? Balandžio 8-10 d.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kartu su Krokuvos Vavelio karališkąja pilimi – Valstybiniais meno rinkiniais (Lenkija) ir Adomo Mickevičiaus institutu Varšuvoje (Lenkija), pristato Lenkijos ir Lietuvos kronprinco Žygimanto Augusto (1520–1572) vaikiškus šarvus – ypatingą Renesanso šarvadirbystės šedevrą.

Parodoje eksponuojami Žygimanto Augusto vaikiški šarvai buvo užsakyti pirmųjų jo vestuvių su Elžbieta Habsburgaite proga – jos per atstovus buvo suplanuotos 1533 metais. Jaunosios tėvas Ferdinandas I trylikamečiam žentui užsakė vaikiškus reprezentacinius šarvus – prestižinę ir itin vertinamą dovaną. Juos sukūrė Jorgas Zoizenhoferis, garsios ginklakalių dinastijos atstovas. Šis meistras šarvų yra sukūręs ir Ispanijos bei Portugalijos karaliui Pilypui II, Prancūzijos karaliui Pranciškui I bei kitiems Europos monarchams.

10. Velykų kiaušinių marginimo vašku dirbtuvės

Kur? Trakų Vokės dvaras Kada? Balandžio 9-10 d.

Pavasaris jau pabudino gamtą, todėl balandžio 9-10 d. 12 val. kviečiame atvykti į velykinių kiaušinių marginimo vašku dirbtuves Trakų Vokės dvare. Velykos yra pati gražiausia pavasario šventė. Pagrindinis jų simbolis – margutis. Jūsų išmonė ir fantazija kiaušinį papuos pačiais gražiausiais raštais ir spalvomis.

Šiuo metu Trakų Vokės dvarą aplankys gausiausias pavasario renginys – turgelis „Po rūmų skliautais“.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist