Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (13-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio ilgojo savaitgalio (kovo 30 d. – balandžio 2 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. UŽUPIO RESPUBLIKOS DVIDEŠIMTMEČIO ŠVENTĖ

Kur? Užupis Kada? Balandžio 1 d. (sekmadienis)

Visi kartu švęsime Užupio Respublikos 20-metų gyvavimo jubilliejų. Pernai dvidešimtą kartą šventėme Užupio Respublikos Neprigulmybės paskelbimą. 2018 m. balandžio 1 diena, sekmadienis yra šv. Velykų diena.

 

Pernai dvidešimtą kartą šventėme Užupio Respublikos Neprigulmybės paskelbimą, šiemet švęsime UžR gyvavimo 20 metų sukaktį.

2018 m. kovo 31 diena, Didysis šeštadienis
UžR ambasadorių renginiai nuo 15.00

2018 m. balandžio 1 diena, Sekmadienis yra Velykų diena.
Šventinė ceremonija Angelo aikštėje nuo 18.00

 

2. VELYKINĖ EKSKURSIJA

Kur? Pylimo g. 43, prie Margučio skulptūros Kada? Balandžio 2 d. (pirmadienis) 14:00 val.

Šv. Velykas kviečiame švęsti ekskursaujant! Antrąją margučių šventės dieną pasivaikščiokite po senamiestį ir sužinokite įdomiausias Velykų paslaptis…
Ekskursijos po senamiestį metu pažinsime lietuviškas bei kitų daugiakultūrio Vilniaus tautų Velykų tradicijas, išgirsime įdomiausias istorijas, kaip mūsų mieste anksčiau buvo švenčiama ši pavasario šventė, sužinosime apie margučių marginimo, verbų pynimo paslaptis. Diskutuosime, žaisime, ragausime…!

 

3. GRAND VELYKOS 2018

Kur? Profsąjungų rūmai Kada? Balandžio 1 d. (sekmadienis) 22:00 val.

Lietuvos klubinio gyvenimo mylėtojų legendos byloja, kad renginiai per didžiausias metų šventes būna patys įsimintiniausi. Tokiu pretenduoja tapti ir pirmą kartą vyksiantis šokių muzikos renginys – GRAND VELYKOS. Jau balandžio 1-ąją. Velykų sekmadieni Profsąjungų rūmuose užsienio atlikėjus pasitiks klubinės muzikos mėgėjų būrys ir vienas iš svarbiausių sostinės simbolių – Tauro kalnas.

 

Velykos visuomet suburia šeimas ir draugus. O kodėl jų vakare neatšvęsti ir šokių aikštelėje? Net 4 muzikos erdvės, pluoštas atlikėjų, kalnai švaraus ir kokybiško garso bei šviesų, naujausi vaizdo efektai, unikalios dekoracijos ir, žinoma, šventiška nuotaika – Velykos, kokių dar neturėjote.

Daugiau informacijos apie renginį, rasite čia.

 

4. BALTŲJŲ STALTIESIŲ DIENA

Kur? Užupio meno inkubatorius Kada? Balandžio 2 d. (pirmadienis) 11:00 val.

Laikytis tradicijų – tiesiog būtina! Sutikę šventes namuose, antrąją šv. Velykų – Baltųjų staltiesių – dieną, kaip visada, susitikime Užupyje. Ir, kaip visuomet, tęskime šventę ir tradicijas taip, kaip visada, bet kitaip negu visi kiti – su gaivališkai užupietiška nuotaika ir užsidegimu. Todėl esate visi laukiami Užupio meno inkubatoriaus „Galeros“ kieme bei „Magnetų ir Stebuklų“ erdvėje – švęsime pavasarį!

Margučių ridenimas vaikams ir ne tik, gražiausio margučio konkursas, taiklumo išbandymas dartų varžybose „Auksinis kiaušinis“, fotostudija norintiems įsiamžinti, prizai ir dar daugiau staigmenų, stebuklų ir išbudinančio šurmulio.

Tad susitikime. Nes Baltųjų staltiesių dieną – antrą šv. Velykų dieną ir pirmą dieną po Neprigulmybės šventės – turime švęsti išvien.

Velykos. Margučiai

5. KRITINĖ MASĖ

Kur? Katedros aikštė Kada? Kovo 30 d. (penktadienis) 19:00 val.

Kritinė masė – tai neformalus renginys dviratininkų susibūrimui fiksuotoje vietoje ir suplanuoto maršruto įveikimui miesto gatvėmis. Dviratininkai siekia parodyti, jog tai puiki transporto priemonė, lygiavertė kitoms alternatyvoms. Iš kitos pusės tai linksmas, bendraminčius jungiantis pasivažinėjimas. Juk dviračiai dažnai simblozuoja laisvę, taiką ir hipsterių kultūrą.

Kovo 30 dieną, 19:00 val., Vilniaus Katedros aikštėje vyks pavasarinė kritinė masė. Ji skirta pažinti Vilnių, bei linksmai, neįprastai praleisti penktadienio vakarą.

Daugiau informacijos apie renginį, rasite čia.

6. SPALVOTŲ STALTIESIŲ DIENA

Kur? Miesto Laboratorija Kada?  Balandžio 2 d. (pirmadienis) 11:00 val.

Įkvėpti Užupio Baltųjų staltiesių dienos, švenčiamos antrą Šv. Velykų dieną, kaimynišką tradiciją siūlome perkelti ir į Antakalnį. Viskas taip pat – tik staltiesės mūsų spalvotos!

Išskleisime stalus, papuošime ir lauksime visų kaimynų bendriems šventiniams pietums. Suneštinės vaišės – jūsų, veiks ML baras, kur galėsite įsigyti gėrimų.

7. JUNIOR VELYKOS

Kur? Profsąjungų Rūmai Kada?  Balandžio 1 d. (sekmadienis) 15:00 val.

Didžiausias Velykų renginys jaunimui Vilniuje – JUNIOR VELYKOS!

Balandžio 1 dieną, Velykų sekmadienį, visi jaunuoliai bus laukiami Vilniuje ant tauro kalno profsąjungų rūmų salėje! Tai neužmirštamas vakarėlis tiems, kurie nėra sulaukę 18 metų, tačiau nori pajusti, ką reiškia tikras klubinis renginys.

8. INKILŲ KĖLIMO ŠVENTĖ

Kur? Tapelių ežeras, Tapelių g. Kada? Kovo 31 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Kviečiu atvykti prie Tapelių ežero, kartu kelti inkilus antims klykuolėms. Ežeras – yra, miškas – yra, brandžių medžių su uoksais – nėra. Mes iškelsime 5 inkilus antims „gražuolėms” ir jos turės puikias sąlygas perėti jau šį pavasarį.

Inkilai masyvūs, juos iškelsime tolygiai aplink Tapelių ir Juodžio ežerėlius. Dirbsiu sau mėgstamiausiu būdu – be kopėčių, kaip katinas lipsiu į medžius, inkilą užkelsiu virve.. na pamatysit ir viską sužinosit.

Inkilų gamyba rūpinasi Lietuvos miškų savininkų asociacijos atstovas Kazimieras Šiaulys. Už tai esu labai dėkingas.

Atvykite Karačiūnu gatve, susitikime prie maudyklos.

9. JUBILIEJINĖ, 50-OJI LIETUVOS KARIKATŪRŲ PARODA „KAD TAVE KUR 100!“

Kur? Vilniaus rotušė Kada? Kovo 30 d. – balandžio 30 d.

Parodos tema aprėpia 100 metų istorinį atkurtos valstybės gyvavimo laikotarpį. Autoriai satyriškai, humoristiškai apžvelgia Lietuvą nuo 1918 metų. Daug dėmesio sutelkta ir į šių dienų aktualijas – emigraciją, dvigubą pilietybę, pilietiškumo stoką, korupciją, sveikatos apsaugą, santykius su kaimyninėmis valstybėmis. Parodos akcentas – šalies herbas Vytis ir jo interpretacijos.

Parodoje eksponuojami 33 autorių darbai.

Daugiau informacijos apie renginį, rasite čia.

10. TAKTILINĖ PARODA BLIND DATE

Kur? Nacionalinė dailės galerija Kada? Kovo 7 d. – balandžio 8 d.

Paroda pirmiausia skirta regos negalią turintiems žmonėms sudaryti sąlygas praplėsti žinias ir suvokimą apie nacionalinį dailės paveldą, taip ugdant asmenines meninio suvokimo kompetencijas. Kartu – tai reta galimybė kitu pojūčiu – lytėjimu – atrasti vizualaus meno kūrinį.

Parodą sudaro taktilinės paveikslų reprodukcijos, sukurtos skulptorių Jono Aničo ir Mato Janušonio, konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga bei ilgametę patirtį šioje srityje turinčiais Italijos specialistais. Šiuos reljefinius kūrinius galima liesti rankomis ir tokiu būdu suprasti paveikslo turinį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button