Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (11-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio TOP 10 renginių anonsą.

1. PAVASARIO LYGIADIENIO ŠVENTĖ „TILTAI“. 

Kur? Šventaragio slėnyje (prie Lietuvos nacionalinio muziejaus). Kada? Kovo 18 d. (šeštadienis) 20 val.

 

Vilniaus etninės kultūros centras kasmet kviečia vilniečius kartu sujudinti žemę ir žmones Šventaragio slėnyje.

Šiemet šventė „Tiltai“ apjungs pagrindines pavasario laikotarpio šventes – Lygiadienį, 40-ties paukščių šventę, Velykas, Jurgines – per jas visas senovės lietuviai pagarbindavo gamtą, atlikdavo apeigas, kurios, tikėdavo, skatina žemės vaisingumą, lemia gerą derlių. Daugiau apie renginį čia.

 

2. ŠV. PATRIKO DIENA. Vilnelės virsmas žalia.

Kur? prie Užupio tilto. Kada? Kovo 18 d. (šeštadienis) 13.30val.

Airijos respublikos ambasadorius David Noonan kviečia visus į Užupio respubliką, stebėti kaip sužaliuos Vilnelė. Daugiau apie renginį čia.

 

Šv. Patriko diena

3. MADOS FESTIVALIS „MADOS INFEKCIJA“.

Kur? Šiuolaikinio meno centras (ŠMC). Kada? Kovo 17-18 d.

 

Kovo 17-18 dienomis Vilniuje siautės jau 19-as festivalis „Mados infekcija“. 19-ą kartą vykstančio festivalio „Mados infekcija“ įvaizdžio įkvėpimo šaltinis – vos 14-a metų oficialiai Vokietijoje veikusi Bauhaus meno mokykla, ilgainiui peraugusi į vieną unikaliausių XX a. vidurio architektūros modernizmo srovių. Daugiau apie renginį čia.

Nuotrauka: Tautvydo Stuko

4. VU BOTANIKOS SODE – ŽEMĖS DIENOS IR PAUKŠČIŲ GRĮŽIMO ŠVENTĖ

Kur? Vilniaus universiteto Botanikos sodas Kairėnuose. Kada? Kovo 18 d. (šeštadienis) 13.00val

 

Kovo 18 d., šeštadienį, Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g.43, Vilnius)  vyks Žemės dienos ir paukščių grįžimo šventė. Nuo 13.00 val. ornitologas Gediminas Petkus Botanikos sodo Informacinio centro salėje šventės dalyviams papasakos ir parodys, kokie įvairūs gali būti inkilai ne tik paukščiams, bet ir drugiams, bitėms, šikšnosparniams ir netgi boružėlėmsDaugiau apie renginį čia.

5. Pirmoji „VILNIUS ART WALK“ ekskursija

Kur? AV17 galerija. Kada? Kovo 18 d. (šeštadienis) 12.30val

„Vilnius Art Walk“ – kas antrą šeštadienį vyksiančios ekskursijos po įdomiausias šiuolaikinio vizualiojo meno parodas. Jų metu bus aplankomos trys-keturios meno erdvės, kuriose esančius kūrinius pristatys menotyrininkės. Be to, ekskursijų dalyviai turės galimybę pabendrauti su parodų autoriais, kurie atskleis mažiau žinomus kūrybinės kasdienybės užkulisius. Daugiau apie renginį čia.

6. SENOSIOS MUZIKOS DIENA

Kur? Valdovų rūmai. Kada? Kovo 18 d. (šeštadienis) 10.00val

Jungdamasis prie Europos senosios muzikos dienos minėjimo, Valdovų rūmų muziejus kviečia į visos dienos programą! Jūsų laukia interaktyvios instaliacijos, paskaitos, edukaciniai užsiėmimai ir koncertas. Sužinokite, kas muzikos komponavimo technikai buvo būdinga tiek Baroko epochoje, tiek šiandien, išbandykite save kompozitoriaus amplua ir suraskite ekspozicijose išsibarsčiusius muzikos instrumentus!

7. ŠILTNAMIS ATSIVERIA | PAŽINTINIAI PASIVAIKŠČIOJIMAI

Kur? Menų spaustuvė. Kada? Kovo 18 d. (šeštadienis) 14.00val

Kad ir kaip Menų spaustuvė primintų teatrą, iš tiesų ji – šiltnamis, globojantis ir auginantis ne vieną ir net ne dešimt organizacijų po vienu stogu. Menų spaustuvė – nuolat besikeičiantis organizmas, įgaunantis vis naujas formas, priklausomai nuo to, kas joje vyksta: užsienio rezidentų performansai, interaktyvūs spektakliai vaikams, parodų pristatymai, festivaliai, edukaciniai seminarai, šokio dirbtuvės, diskusijos po spektaklių ar tiesiog ramūs kasdieniai darbai per visus aukštus išsidėsčiusiuose kultūros organizacijų kabinetuose.

Apie darbo menų šiltanamyje ypatumus, erdves ir čia įsikūrusias organizacijas pažintiniuose pasivaikščiojimuose pasakos patys spaustuvės darbuotojai.

8. PARODA „GAUTA-TELEGRAMA-[STOP]-19900311-[STOP]“

Kur? Energetikos ir technikos muziejusKada? Kovo 11 d. – Balandžio 8 d.

1990-ų kovo 11-oji – kertinė data Lietuvos istorijoje. Žinia apie tądien iš sovietinių gniaužtų išsivadavusią, atgimusią Nepriklausomą Lietuvos Valstybę pasklido po pasaulį. Žmonės iš tolimiausių planetos taškų, sujaudinti permainų Lietuvoje, savo mintis ir sveikinimus laiškais, atvirlaiškiais ir telegramomis siuntė Lietuvai pagrindiniu adresu – Vytautas Landsbergis. Lietuvos Aukščiausioji Taryba. Vilnius. Lietuva.

Parodos tikslas – pasveikinti Nepriklausomą Lietuvą ir priminti, kad mes nebuvome vieni: 1990-aisiais atsikūrusią mūsų Valstybę stebėjo, kartu su ja džiaugėsi ir nerimavo, pagalbą ir patarimus siūlė, už naują Valstybę meldėsi žmonės iš skirtingų pasaulio vietų.

9. SVETINGAS SAVAITGALIS NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE

Kur? Nacionalinė dailės galerija. Kada? Kovo 17-19 d.

Kovo 17–19 d. Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamas svetingas savaitgalis, skirtas parodos „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“ uždarymui. Šia proga vyks nemokamos ekskursijos ir susitikimai parodoje ir mieste. Galerijos bilietas nuo penktadienio iki sekmadienio kainuos tik 20 euro centų.

Ši paroda apjungia meną ir mokslą: joje rodomi penki nauji šiuolaikinio meno kūriniai, sukurti bendradarbiaujant su mokslininkais, ir šeši moksliniai tyrimai, kurių vizualius, kūrybiškus pristatymus kartu su mokslininkais parengė parodos kuratoriai. Meno kūriniuose ir mokslo tyrimuose miestas yra apmąstomas ne kaip išskirtinai žmogaus kūrinys, bet kaip ekosistema, kurioje žmogaus veikla nuolatos sąveikauja su gyvosios ir negyvosios gamtos procesais. Tokiu būdu paroda atliepia šiandienos kūrybiškumo iššūkius ir siūlo pagalvoti ne tik kaip kalbėti apie Vilnių, bet ir kaip kurti Vilnių.

10. LABDARINGI DEIVYDO PRASPALIAUSKO PUSRYČIAI

Kur? Restorane „Grey“. Kada? Kovo 19 d. 10.00val.

Tik šį sekmadienį pusryčiaudami restorane „Grey“ Jūs turėsite galimybę mėgautis virtuvės virtuozu vadinamo Deivydo Praspaliausko kurtais pusryčiais ir padėsite „Maisto bankui“ pamaitinti nepasiturinčius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button