Pristatom šio ilgojo savaitgalio (kovo 8 d. – kovo 11 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Kur? Įvairios vietos Kada? Kovo 9-11 d.

1990 m. kovo 11 d. buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas. Minint šią dieną pagerbiami žuvusieji už Lietuvos laisvę, Nepriklausomybės aikštėje vyksta valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, koncertai, parodos.

Daugiau apie renginius rasite čia.

2. TARPTAUTINĖS ŠUNŲ PARODOS

Kur? Litexpo Kada? Kovo 8-10 d.

Lietuvos kinologų draugija (LKD) kovo 8, 9, 10 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo 3, 4, 5 salėse organizuos tris tarptautines šunų parodas.

Tikimasi apie 2000 dalyvių iš įvairių Europos šalių.

Parodų žiūrovai galės susipažinti su labai retomis, egzotiškomis šunų veislėmis, zoologijos prekių mugėje įsigyti prekių savo augintiniams, pasikonsultuoti su gyvūnų priežiūros specialistais, šunų veisėjais.

Plačiau apie renginį rasite čia.

3. NEPRIKLAUSOMYBĖS LAUŽAI ANT STALO KALNO

Kur? Stalo kalnas Kada? Kovo 11 d. (pirmadienis) 20:00 val.

Tradiciškai kovo 11 d. švęsti jaukiai, šiltai ir nuoširdžiai kviečia Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija kariūnai.

Esi tikras Lietuvos patriotas, tuomet privalai būti su mumis.

Nuotr.: Organizatorių

4. Ekskursija “Kaimas mieste: Markučiai”

Kur? Stotelė „Markučiai“ Kada? Kovo 9 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Puškinų palikimas, painios gatvės, puikios panoramos, paslaptingas Kaukysos upelis, aplinkui besitrinantys katinai, lojantys šunys bei giedantys gaidžiai – visa tai yra modernios urbanizacijos menkai paliestuose Markučiuose. „Gatvės gyvos“ su malonumu kviečia Jus pasivaikščioti šiame jaukiame Vilniaus kampelyje bei pajusti, kokia ramia vaga gyvenimas teka kalvose prie Vilnelės.

Nuotr.: Gatves gyvos

5. LAISVĖS KELIAIS PO VILNIŲ – NEMOKAMOS EKSKURSIJOS SENAMIESTYJE

Kur? Katedros aikštė Kada? Kovo 11 d. (pirmadienis) 13:00 val.

Kovo 11-ąją iškilmingai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilnius kviečia šią ypatingą dieną švęsti įdomiai ir naudingai – dalyvauti vienoje iš Vilniaus gidų siūlomų NEMOKAMŲ ekskursijų po sostinės senamiestį. Ekskursijų pradžia 13.00 val. Vilniaus Katedros aikštėje prie Gedimino paminklo.

6. 60-asis Barbie gimtadienis

Kur? Panorama Kada? Kovo 10 d. (sekmadienis) 11:00 val.

Aš esu lėlė Barbė ir kviečiu Jus visus jau kovo 10 dieną į savo jubiliejinį – 60 – ąjį gimtadienį! Rožiniame vakarėlyje Jūsų lauks „Lietuvos balsas. Vaikai“ nugalėtoja Milėja, jaunųjų talentų pasirodymai, mažųjų modelių mados, kolekcinių „Barbie“ lėlių paroda, rožinių skanėstų dirbtuvės, grožio zona, „Hot Wheels“ trasos, ir daug linksmų gimtadienio staigmenų visai šeimai! Su nekantrumu lauksiu Jūsų jau kovo 10 dieną nuo 11 iki 15 val.

7. Grupė KAZKA

Kur? Loftas Kada? Kovo 9 d. (šeštadienis) 20:00 val.

Metų proveržis“, „Metų debiutas“, pirmosios vietos „YouTube“ grojamiausių dainų sąrašuose. Tik 2017 m. Ukrainoje sukurta grupė KAZKA jau karaliauja Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Latvijos ir daugelio kitų šalių muzikiniuose topuose. Grupė kuria konceptualią muziką, kuri jungia folklorą, elektroninę muziką, indie, populiariąją kultūrą. Stiprus ir įtaigus grupės solistės balsas ir unikalus tembras suteikia dainoms nepakartojamą skambesį. Vasarą muzikantai išleido savo pirmą albumą KARMA, į kurį įėjo dešimt dainų. Praėjusį rudenį KAZKA leidosi į savo pirmą koncertinį turą, kurio geografija driekiasi nuo Ukrainos iki Jungtinių Amerikos Valstijų. Grupė šių metų pavasarį užsuks ir į Lietuvą, kur menų fabrike LOFTAS surengs savo pirmą pasirodymą.

8. TARPTAUTINIS MARCO SCACCHI SENOSIOS MUZIKOS FESTIVALIS

Kur? Valdovų rūmai Kada? Kovo 10 d. (sekmadienis) 19:00 val.

1636 m. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje Vilniuje parodyta pirmoji opera Lietuvoje – „Elenos pagrobimas“ (Il ratto di Helena). Taip dar neseniai Italijoje užgimęs žanras Lietuvą pasiekė anksčiau nei Paryžių ar Londoną. Manoma, kad muziką, kaip ir kitoms dviem operoms, kurios XVII a. 4–5 deš. buvo pastatytos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, sukūrė garsus italų kompozitorius ir teoretikas Markas Skakis (Marco Scacchi), tarnavęs dvaro kapelos vadovu.

„Baroko dialogai“. Lietuvos kamerinis orkestras pasirodo su ypatingo publikos susidomėjimo sulaukusiu, Didžiojoje Britanijoje gimusiu smuikininku Hugo Ticciati. Kompozitorius Arvo Pärtas šį jauną atlikėją apibūdinto kaip žmogų, turintį retą sugebėjimą perteikti muzikos gelmę. H. Ticciati garsėja intelektualiu požiūriu į muzikavimą, kurį sieja su literatūra, filosofija ir netgi meditacija. Vien pastarąjį sezoną smuikininkas griežė įvairiausią repertuarą nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Alfredo Schnittke’s, pirmą kartą pasaulyje atliko Tobiaso Broströmo, Sergejaus N. Jevtušenkos, Alberto Schnelzerio kūrinius, pasirodė tokiose pasaulio salėse kaip „Carnegie Hall“ Niujorke, Marijos teatras Sankt Peterburge, „Symphony Hall“ Čikagoje, „King’s Place“ ir „Wigmore Hall“ Londone, „Muziekgebouw aan’t IJ“ Amsterdame. H. Ticciati yra ir šio vakaro programos sumanytojas.

9. LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Kur? Valdovų rūmai Kada? Kovo 11 d. (pirmadienis) 10:00 val.

Archeologiniai tyrimai buvusių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje buvo pradėti Sąjūdžio laikais, kai Lietuva brendo savosios Nepriklausomybės atkūrimui. Simboliška, kad drauge su atgimstančia Nepriklausomybe iš nebūties buvo sugrąžinti ir gausūs bei vertingi ženklai, bylojantys apie mūsų šalies praeitį. Laisvės metais nuspręsta atkurti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus – kaip istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simbolį. Kviečiame vilniečius ir miesto svečius susipažinti su šiuo objektu, įkūnijančiu ir sujungiančiu Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį.

10. NEMOKAMOS EKSKURSIJA „VALSTYBINGUMO KELIU“

Kur? Mindaugo paminklas Kada? Kovo 11 d. (pirmadienis) 11:00 val.

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius valstybingumo atkūrimo dieną švęsti kartu ir leistis į intriguojančią kelionę laiku per septynis Lietuvos valstybingumo šimtmečius – nuo XIII a. Mindaugo karalystės iki 1918-ųjų Vasario 16-ąją atgimusios Lietuvos valstybės bei Lietuvos nepriklausomybės atstatymo po penkiasdešimt metų sovietinės egzistencijos – 1990-ųjų Kovo 11 d.  nemokamoje ekskursijoje „Valstybingumo keliu“.

Pasivaikščiojimo metu prisiminsime svarbiausius Lietuvos istorijos momentus, reikšmingiausius įvykius, didžiausius pasiekimus ir skaudžiausias netektis. Ekskursiją pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur susipažinsime su Lietuvos valstybingumo ištakomis, pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybe bei to laikmečio realijomis. Ekskursijos metu įveiksime daug intriguojančių ir netikėtų Lietuvos istorijos vingių ir rasime daug atsakymų… Kaip nedidukė Lietuva – tarp Nemuno ir Neries – išsiplėtė iki didvalstybės nuo jūrų iki jūrų?  Kas į Vilnių pakvietė pirmuosius “imigrantus”? Koks valdovas jau “matavosi” karūną… ir kas jam sutrukdė ja pasipuošti?  Koks kunigaikštis pasistatė Valdovų rūmus ir pavertė Vilnių klęstinčia sostine? Kokio skandalo dėka Vilniuje atsirado universitetas? Kuo Rusijos imperatorienei Jekaterinai II neįtiko pirmoji rašytinė Europos Konstitucija?  Kada ima stiprėti valstybės atkūrimo mintys? Kokios peripetijos gaubia 1918-ųjų Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto pasirašymą? Kada ima kaltis nepriklausomybės daigai, pakvietę lietuvių Tautą į Dainuojančią revoliuciją?

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist