Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (1-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (sausio 5 d. – sausio 7 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. TRIJŲ KARALIŲ EISENA

Kur? Katedros aikštė Kada? Sausio 6 d. (šeštadienis) 16:30 val.

16.30 val. nuo Aušros vartų Katedros link pajudės iškilminga Trijų karalių eisena.

 

Trijų metrų aukščio karalių figūros: Kasparas, Merkelis, Baltazaras bei jų palyda, iškilmingos teatralizuotos eisenos metu linkės derlingų ir sėkmingų metų.

Daugiau apie renginį čia.

Nuotrauka: Evaldas Činga

2. ŠVENTĖ VISAI ŠEIMAI „LIK SVEIKA, KALĖDŲ EGLUTE“

Kur? Mokytojų namai Kada? Sausio 6 d. (šeštadienis) 18:00 val.

 

2018 m. sausio 6 d. 18.00 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje prasidės baigiamasis Vilniaus miesto projekto „Kalėdos sostinėje“  renginys „Lik sveika, Kalėdų eglute“.

Mažųjų pamėgtas personažas Kakė Makė kviečia visus vaikus ir jų tėvelius kartu atsisveikinti su Kalėdų eglute ir palydėti ją į mišką. Pirmieji atnešę kalėdines eglutes gaus Alma Littera leidyklos knygutes. Vilniaus mokytojų namų kiemo vartai bus plačiai atverti jau nuo 17.30 val. Kakės Makės laukti bei įvairias greitumo, miklumo, vikrumo estafetes padės įveikti jos pagalbininkas Netvarkos Nykštukas. Bus tęsiama jau gyva legenda tapusi iniciatyva burti „Vilniaus gerų vaikų bendruomenę“: visiems atėjusiems palydėti eglučių bei įveikusiems įvairias užduotis bus iškilmingai išduodami gerų vaikų pažymėjimai. Užsigardinimui – karšta „Nesquik“ kakava.

 

3. KATEDROS AIKŠTĖJE – STAČIATIKIŲ ŠV. KALĖDOS

Kur? Katedros aikštė Kada? Sausio 7 d. (sekmadienis) 16:00 val.

Sausio 7 dieną Vilniaus rusų bendruomenė ir stačiatikybės tradicijų puoselėtojai Katedros aikštėje  švęs Šv. Kalėdas.

Šviesi tradicinė šventė vilniečiams ir miesto svečiams visada atneša daug džiaugsmo.

 

Į Kalėdinę šventę organizatoriai kviečia ir vaikus, ir suaugusiuosius. Išklausysime stačiatikių bažnyčios Kalėdinį sveikinimą, grožėsimės teatralizuotu vaidinimu, įsijungsime į ratelį aplink gražiausia pasaulyje eglutė. Mažieji šventės dalyviai sulauks ir Senelio Šalčio su Snieguole.

Daugiau apie renginį čia.

Stačiatikių Kalėdos
Nuotr.: Organizatorių

4. TRIJŲ KARALIŲ KONCERTAS

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia Kada? Sausio 6 d. (šeštadienis) 16:00 val.

 

Žiemos renginių ciklą Trys karaliai užbaigs nuotaikingu Grigiškių meno mokyklos mokytojų koncertu Šv. Kotrynos bažnyčioje

Sausio 6 d. 16 val. Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos (GMM) mokytojai pirmą kartą kviečia į „Trijų karalių“ koncertą, vainikuosiantį jau tradicija tapusią Trijų karalių eiseną sostinėje, kai trijų metrų aukščio karalių figūros ir jų palyda iškilmingai keliauja Vilniaus gatvėmis linkėdami sėkmingų ir derlingų metų.

Kalėdinio laikotarpio pabaigą kartu švęsti kviečiantys Grigiškių meno mokyklos mokytojai paruošė nuotaikingą džiazo ir populiariosios klasikos kūrinių programą, kurioje skambės ir dviejų kompozitorių bei GMM fortepijono mokytojų brolių Ryto ir Giedriaus Lingių kūriniai – du iš jų išgirsime pirmą kartą.

5. EKSKURSIJA APIE VILNIAUS BUDELĮ

Kur? Vilniaus rotušė Kada? Sausio 6 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Kada Vilniuje atsirado budelio institucija nežinome ir, matyt, niekada tiksliai nesužinosime. Kur buvo kalinami žmonės, kokios bausmės jų laukdavo, kaip išpešdavo iš nelaimėlių ir nusikaltėlių prisipažinimus- išliko pakankamai daug išsamių aprašymų, net apie budeliui mokamus “komandiruotpinigius”. Ar žinote, ką reiškė posakis “pabučiuoti bobą prie rotušės”? Ar turėjo budelis žmoną? Kas sieja budelį su restoranu “Galo do Porto”?

Bilietų kaina: Ekskursijos kaina : 5 eur.+ įėjimas į Rotušės požemius – 2 eur., studentams ir senjorams 0,5 eur.

5. EKSKURSIJA APIE VILNIAUS BUDELĮ

Kur? Vilniaus rotušė Kada? Sausio 6 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Kada Vilniuje atsirado budelio institucija nežinome ir, matyt, niekada tiksliai nesužinosime. Kur buvo kalinami žmonės, kokios bausmės jų laukdavo, kaip išpešdavo iš nelaimėlių ir nusikaltėlių prisipažinimus- išliko pakankamai daug išsamių aprašymų, net apie budeliui mokamus “komandiruotpinigius”. Ar žinote, ką reiškė posakis “pabučiuoti bobą prie rotušės”? Ar turėjo budelis žmoną? Kas sieja budelį su restoranu “Galo do Porto”?

Bilietų kaina: Ekskursijos kaina : 5 eur.+ įėjimas į Rotušės požemius – 2 eur., studentams ir senjorams 0,5 eur.

6. H. K. Anderseno pasaka „Sniego karalienė“

Kur? PC Panorama Kada? Sausio 7 d. (sekmadienis) 15:00 val.

Visą sausio mėnesį kiekvieną sekmadienį nuo 15 val. iki 19 val. PANORAMOS centrinėje aikštėje kviečiame pasinerti į žiemos pasakas!

Šį kartą, H. K. Anderseno pasaka „Sniego karalienė“ apie pavojus ir sunkius išbandymus, kuriuos įveikti ir nugalėti gali tik narsi širdis, tikėjimas ir gerumas 🙂

Gražiausias pasakas ne tik skaitysime, bet ir sulauksime jų herojų, kurie fotografuosis ir žais kartu su prekybos centro mažaisiais lankytojais.

7. VIDUDIENIO VARGONŲ KONCERTAI „VOX ORGANI CATHEDRALIS“

Kur? Arkikatedra bazilika Kada? Sausio 6 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Vilniečiai ir miesto svečiai maloniai kviečiami į šv. Kalėdomis dvelkiančius vargoninės muzikos koncertus „VOX ORGANI CATHEDRALIS“ Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

Kiekvienas koncertas – puiki proga išgirsti gražiausius vargoninius kūrinius iš Europos kalėdinės muzikos lobyno.

8. MUZIKINIAI ATRADIMAI

Kur? M. K. Čiurlionio namai Kada? Sausio 5 d. (penktadienis) 17:00 val.

Kviečiame į pirmąjį šių metų koncertą „Muzikiniai atradimai“, kuris įvyks Čiurlionio namuose sausio 5 d. (penktadienį) 17.00 val.

Jaunosios kartos muzikos atlikėjai Milda Baronaitė (sopranas), Marija Ivaškevičiūtė (fortepijonas), Ignas Daniulis (klarnetas), Agnė Zavistanavičiūtė (fortepijonas) ir Gabrielė Zaneuskaitė (altas) atliks Z. Bružaitės, P. Hindemith ir R. Clarke kūrinius. Šių kompozitorių muzika yra originali ir ypatinga, reikalaujanti meistriško atlikimo. Šio koncerto atlikėjai pasirengę Jus nustebinti savita muzikine interpretacija.

9. CHRONICLE

Kur? Kultūros baras „Kablys“ Kada? Sausio 5 d. (penktadienis) 23:00 val.

Pirmąjį naujųjų penktadienį – kasmetinis dramenbeiso archeologų suvažiavimas. Kultūriniai sluoksniai, išlikę trijuose dešimtmečiuose, ir bandymai juos susieti į vieną nuoseklią istoriją. Naują žanro erą žymintys devyniasdešimtųjų pradžios sprogimai, klystkeliai ir renesansas du tūkstantųjų pradžioje bei postmodernistiniai šio dešimtmečio ieškojimai – viskas preciziškai sudėta į lentynas, dulkės nuo įrašų nušveistos, o subžanrai, nuo ankstyvojo techstep iki brandaus liquid funk ar futuristinio tribal, – surikiuoti. Visų laikmečių liudininkai Simao, Intakx, Raven, Onis ir Bevz prideda savo istorijas bei požemių patirtis. 170 BPM juosta metams prasidėjus tuščia, greita ir nežabota – važiuojam.

10. IMPROVIZACIJOS TEATRAS KITAS KAMPAS: NAUJAMETINĖ GERO HUMORO DOZĖ

Kur? Kultūros baras „Kablys“ Kada? Sausio 6 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje „KITAS KAMPAS“ kviečia naujus 2018-us metus pradėti su kultiniu improvizacijų šou – „Naujametine GERO HUMORO DOZE“. Trumpai tariant teatre jūs: juoksitės, kikensite, raudonuosite, lankstysitės, stebėsitės, trypsite kojomis ir verksite… iš juoko! Kaip pradėsi naujus metus – tokie ir bus.

„Naujametinė Gero humoro dozė” – sausio 4 d. Kaune ir sausio 6 d. „Compensa” arenoje Vilniuje.

Improvizacijų šou – tai didžiausias kūrybinis iššūkis – visada viskas kuriama čia ir dabar, žiūrovų akivaizdoje. Tai bus vienintelė, unikali, niekada ir niekur nerodyta „Gero humoro dozė“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button