Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (1-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (sausio 4 d. – sausio 6 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. TRYS KARALIAI

Kur? Senamiestis Kada? Sausio 6 d. 16:30 val.

Tradicinės „Trijų karalių“ eitynės – švenčių kulminacija sausio 6 d.! Iškilminga eisena nuo Aušros vartų Katedros link pajudės 16.30 val. Trijų metrų aukščio karalių figūros: Kasparas, Merkelis, Baltazaras bei jų palyda, žaismingos teatralizuotos eisenos Vilniaus senamiesčio gatvėmis metu linkės derlingų ir sėkmingų metų.

 

2. Kalėdų miesteliai Katedros ir Rotušės aikštėse

 

Kur? Katedros ir Rotušės aikštės Kada? Iki sausio 7 d.

 

Liko tik keliosiki Kalėdų miestelių uždarymo.

Grakščiai apsivijęs tviskančią Kalėdų eglutę, KALĖDŲ MIESTELIS Katedros aikštėje – tai išskirtinė, ypatinga šventine nuotaika alsuojanti, „Kalėdų sostinėje“ erdvė.

 

Vilniaus senamiesčio širdyje – Rotušės aikštėje, greta elegantiškos Kalėdų eglutės įsikūrusio Kalėdų miestelio erdvėse karaliaus nepaprastų kalėdinių grožybių ir gėrybių paradas.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

 

3. Nemokama ekskursija “Kalėdų dvasios beieškant”

Kur? Katedros ir Rotušės aikštės Kada?  Sausio 6 d. 11:00 val.

Ekskursijos metu aplankysite svarbiausius bei įdomiausius Vilniaus objektus ir vietas senamiestyje, išgirsite legendas apie tai, kas nutiko Vilniuje Kalėdų laikotarpiu. Sužinosite, kaip šį metų laiką pažymėdavo senieji vilniečiai, kur vykdavo prašmatniausi šventiniai karnavalai, kada atkeliavo pirmoji Kalėdų eglutė.

Vilniaus senamiestis yra istorinis miesto centras ir viena įdomiausių Rytų Europos sostinių. Daugiatautis, daugiatikybis, daugiakultūris miestas visada traukė miesto svečius ir žavėjo architektūros įvairove. Čia pagoniškos tradicijos persipina su katalikiškomis, kur žmones laimina senieji miesto globėjai ir linksmai nuteikia nauji magiški Vilniaus menininkų darbai.

Pilių griuvėsiai, siaurų gatvelių tinklas, smailiabokštės raudonų plytų bažnyčios ir… pažadame, kad išgirsite daug negirdėtų faktų apie gražiausią žiemos šventę – Kalėdas.

Kviečiame ir jus pajusti gyvą senojo ir vis dar šventiškai pasipuošusio miesto dvasią!

Ekskursija yra nemokama, tačiau kaip padėkos ženklą galėsite palikti arbatpinigių.

Būtina registracija čia.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

4. EKSKURSIJA PO BERNARDINŲ ARCHITEKTŪRINĮ ANSAMBLĮ

Kur? Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia Kada?  Sausio 5 d. 14:00 val.

Bernardinų architektūrinio ansamblio turizmo informacinis centras kviečia Jus į ekskursiją po Bernardinų istorinį architektūrinį ansamblį. Šios kelionės metu apsilankysite smalsuolių žvilgsniams uždarose erdvėse: Mažesniųjų brolių pranciškonų vienuolyno kiemelyje; bažnyčios požemiuose, kuriuose buvo laidojami vienuoliai ir miestiečiai; pasivaikščiosite paslaptingais XVI a. vienuolyno koridoriais, presbiterija, kurioje kadaise melsdavosi vienuoliai, senais sraigtiniais laiptais užkopsite į bažnyčios palėpę, pro kurios langus atsiveria nepakartojama Vilniaus senamiesčio panorama; pasigrožėsite unikaliais krištoliniais skliautais, per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis, vaizduojančiomis vienuolių gyvenimą bei neseniai restauruotais meno kūriniais.

Susitikimo vieta: Maironio g.10, Vilnius, Bernardinų bažnyčios šventorius, prie Turizmo informacijos centro.

Ekskursijos vyksta lietuvių, lenkų, rusų, anglų kalbomis. Jas veda profesionalus gidas Alvydas.

Būtina išankstinė registracija telefonu: tel. +370682 40216 arba el. paštu [email protected]

5. Trys Karaliai: Labdaros Renginys

Kur? Uptown Bazaar Kada?  Sausio 6 d. 10:00 val.

Jei per šventes dėmesio skyrėme artimiesiems ir sau, dabar metas jį dovanoti ir kitiems, kuriems jo taip pat labai reikia. Uptown Bazaar sekmadienį kviečia atsinešti nebenaudojamus žaislus, kuriuos vėliau padovanosime vaikams, kurie jų tikrai reikia.

6. Uptown Skamba: Ged Jurga

Kur? Uptown Bazaar Kada?  Sausio 4 d. 19:00 val.

Pasiruošimas penktadieniui turi prasidėti nuo maisto, draugų ir geros muzikos. Uptown Bazaar prie visų trijų laukelių deda po varnelę. Nuo šiol kiekvieną penktadienio vakarą kviečiame pas mus su draugais ar šeima užkąsti ir paklausyti kaip pluša DJ’ėjus. Kadangi gaminam tiesiog viską, nebus bėdos, kad štai Darius valgo tik Mexican, o Rytė tik Thai. Gerai savaitgalio pradžiai.

7. Perskaitytų knygų mugė – Knygadienis

Kur? CUP Kada?  Sausio 5 d.

2019 m. sausio 5 d. šeštadienį, CUP 5 aukšte įvyks perskaitytų knygų KNYGADIENIS. Mugėje galėsite keistis, pirkti ir parduoti knygas.

8. „NO FEAR, FULL OF LOVE“

Kur? Užutrakio dvaras, Užtrakio g. 17, Trakai  Kada?  Sausio 6 d. 14:00 val.

Giedrius Nakas – pianistas ir kompozitorius, daugeliui pažįstamas iš koncertinės veiklos su grupe „Saulės Kliošas“, vokalistais Jurga Šeduikyte, Monika Liu, Linu Adomaičiu ir daugeliu kitų, pristato savo naująjį albumą „No Fear, Full Of Love“. Albumas buvo įrašytas 2017 metais Niujorke. Įrašui G. Nakas surinko įspūdingą niujorkiečių kolektyvą iš šiuo metu pasaulyje vienų labiausiai vertinamų džiazo muzikantų: būgnininką Justin Brown (muzikuojantį su A. Akinmusire, Thundercat), kontrabosininką Ben Williams (su P. Metheny, R. Hargrove), saksofonininkus Troy Roberts (J. DeFrancesco, J. Watts) ir Caleb Curtis (O. Evans, K. Rosenwinkel) bei vokalistes Alina Engibaryan (Snarky Puppy, C. Potter) ir Vanisha Gould. Tokio lygio grupės įrašams dar niekam nebuvo pavykę surinkti per visą Lietuvos džiazo istoriją.

„No Fear, Full Of Love“ skamba devynios G. Nako sukurtos kompozicijos, įkvėptos šiuolaikinio džiazo, neo-soulo, hip-hopo, klasikos ir roko muzikos, pasižyminčios natūralumu, asmeniškumu, patraukliomis melodijomis. Jos yra daugialypės, stebinančios netikėtais kontrastais, o kiekviena detalė gali tapti pradmeniu spalvingam kūrinio išplėtojimui. Muzika nuolat balansuoja tarp užrašytų partijų ir momentinės improvizacijos, palieka daug vietos soliniams intarpams, todėl kiekvieną kartą skamba unikaliai.

Albumą reprezentuojančiame koncerte muzikuos Giedriaus Nako trio, kuriame be paties autoriaus, groja vienas geriausių Lietuvos bosistų Domas Aleksa bei jaunosios kartos būgnininkas Augustas Baronas. Šie puikūs profesionalai, ansambliškai susigroję muzikai, tikri kokybiško garso meistrai užvaldo klausytojus kurdami plataus spektro muzikinius laukus – nuo labai jautrių, intelektualių, maloniai hipnotizuojančių iki užliejančių gaivališkos energijos pliūpsniais.

9. KONKURSAS-FESTIVALIS „CHRISTMAS TALENT LEAGUE“

Kur? Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31  Kada?  Sausio 6 d. 10:00 val.

„Christmas Talent League“ – tai jau ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje užsienio šalių aukštą reputaciją užsitarnavusio TV konkurso „Muzikos talentų lyga“ kalėdinis renginys. Jis sukvies jaunuosius atlikėjus nuo 5 iki 25 metų iš įvairiausių Lietuvos miestų, taip pat iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos pademonstruoti savo vokalinius sugebėjimus. Jie dovanos Kalėdines bei naujametines dainas, o taip pat susirungs „Lietuviškos dainos“ bei „Pasaulinio hito“ nominacijoje. Vertinimo komisija – muzikos mokytoja ekspertė Jelena Valiulienė, pianistas Daumantas Slipkus, operos solistas Antanas Zakarauskas, muzikos pedagogė Olga Diachyna (Ukraina), muzikos pedagogė ir prodiuserė Nadezhda Buharova (Latvija), dainininkas Sarybek Sargsyan (Lenkija-Armėnija)

10. Japoniškos Kodamos svečiuose pas Medeinę

Kur? Stiklių g.  Kada?  Sausio 4-6 d. 

Į Mariaus Grušo sostinėje pastatytą miško deivės skulptūros „Medeinė” (Stiklių g. 6) kiemą nusiledo japoniškos medžių dvaselės – „Kodamos”. Ryškiau sužibo – Stiklių, Gaono ir M. Antokolskio gatvių mados, meno ir maisto bendruomenė – STIKLO KVARTALAS, miestiečius ir miesto svečius kviesdama dalintis šviesa, džiugesiu, šiluma ir žiemos švenčių laukimo nuotaika!

Šviesų instaliacija su linksmais, išsiblaškiusiais ir mielais japonų kūrėjo Miyazaki Hayao kodama dvaselių pavidalais („bumbulagalviais“) skirta atkreipti dėmesį į augalų pasaulio „bendravimą“, jų siunčiamus prašymus ir signalus mums. Pasak instaliacijos autorės Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojos, dendrologės, dr. Astos Malakauskienės kodamų įvaizdis siejasi su lietuviškomis žaltvykslėmis (klaidžiojančiomis pelkių ugnelėmis / dvaselėmis): „Mano instaliacija – tai kvietimas šiuolaikiniam skubančiam žmogui sustoti ir įsiklausyti į žaliojo pasaulio kalbą. Augalų ir grybų pasaulis per kodamas siunčia žinutes Stiklo kvartalo lankytojams: „nelaušk, man skauda“, „man reikia daugiau vietos“, „susirink savo šiukšles, nes nuo jų dūstu“, „jei tau karšta ar šlapia nuo lietaus – lįsk po mano šakomis“, „dovanoju tau vaisių, nešk jį kuo toliau ir pasėk“ ir daugelį kitų, kurioms išvardyti neužtektų net knygos”.

Pradėkime didžiųjų metų švenčių laukimą STIKLO KVARTALO ritmu. Kviečiame šeimas, miestiečius ir miesto svečius aplankyti deivės „Medeinės“ kiemą (Stiklių g. 6). „Kodamų“ instaliacija jos kiemą puoš iki Trijų Karalių.

STIKLO KVARTALAS – kaimynai, dizaineriai, verslininkai, galerijų savininkai ir menininkai, restoranų šefai, barų šeimininkai, kirpėjai ir juvelyrai susirinkę tam, kad rengtų bendras šventes, puoštų kvartalą, atgaivintų ir papasakotų jo istoriją, puoselėtų senąsias tradicijas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button