Neakivaizdinis Vilnius antrą kartą kviečia jungtis prie savaitgalio studijų ir šįkart dvi dienas skiria sostinės gamtos, ledynmečio ir priešistorinių gyvūnų pėdsakų tyrinėjimui. Birželio 8 – 9 d.  nemokamai bus galima prisijungti prie 13 įvairiausių ekskursijų.

Nuo senosios upės vagos iki mamuto ilčių

Savaitgalį vyksiančiose ekskursijose kartu su gidu keliausime ir naujausiu, neseniai pristatytu Neakivaizdinio Vilniaus maršrutu „Paskui mamutą“, kuriame bus galima sužinoti apie prieš 2,5 milijonų metų  praslinkusio ledynmečio palikimą, aiškiai matomą ir šiandien, nukeliauti į mamuto ilčių radimo vietą, pamatyti Puntuko giminaičius Gedimino prospekte, senosios Neries vagos žymes ir kitus objektus. Antrųjų savaitgalio studijų metu su gidais taip pat lankysimės Geologijos muziejuje, Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinyje, eisime į žygį po Panerius, gražiausiais peizažais mėgausimės eidami Pūčkorių pažintiniu taku ir keliaudami nuo Žvėryno link Karoliniškių, tyrinėsime Pavilnio kalnus ir ypatingą, ledynmečio suformuotą reljefą miesto centre.

Prie visų ekskursijų galima prisijungti nemokamai, tačiau būtina registruotis. Tai padaryti galima jau dabar. Kiekvienai ekskursijai reikės užsiregistruoti atskirai. Informaciją apie ekskursijos pradžios tašką gausite jai užsiregistravę.

EKSKURSIJOS

Paskui mamutą Naujamiestyje (trukmė 1,5 val.).

Vilnius unikalus miestas daugeliu aspektų. Neakivaizdinis Vilnius pristato galbūt visai naują požiūrį į šį miestą ir kviečia pastovėti ledyno papėdėje ir įsivaizduoti, kaip jis sukūrė Vilniaus kraštovaizdį, kokie gyvūnai gyveno. Pradėsime Naujamiestyje ant kalno aplankę vieną seniausių Lietuvoje mineralų ir fosilijų muziejų, saugantį Vilniuje rastą mamuto iltį ir dantį ir paskui leisimės Neries terasomis žemyn, o geologiniu laiku – atgal. Ekskursiją pabaigsime ties vieta, kur paskutinis ledynas buvo labiausiai išplitęs Europoje ir sustojo, o jo tirpsmo vandenų srautai nutekėdavo priešinga dabartinei upei kryptimi. Nors ledyno seniai nebėra, bet jo paliktas kraštovaizdis – ne mažiau įspūdingas.

Ekskursijos vyksta:

8 d. 11.00 | Registracija

9 d. 11.00 | Registracija

Paskui mamutą Senamiestyje (trukmė 1,5 val.).

Ekskursijoje kviesime paieškoti ledynmečio ženklų mūsų miesto aplinkoje, o taip pat padiskutuosime apie tai,  kaip negyvosios gamtos artefaktai ir ženklai nebyliai pasakoja mums iš miesto architektūros detalių apie besikeičiančių mokslo sampratų raidą.

Ekskursijos vyksta:

8 d. 14.00 | Registracija

9 d. 14.00 | Registracija

Ekskursija po Geologijos muziejų (trukmė 1 val.).

Mamuto iltį ir dantį saugantis Vilniaus universiteto geologijos muziejus – seniausias geologijos muziejus Lietuvoje, įkurtas 1803 m. Turtingos fosilijų, uolienų, mineralų, meteoritų, gintarų su inkliuzais ir kitos kolekcijos leidžia lankytojus supažindinti su šalies, Baltijos regiono, įvairių pasaulio kraštų geologija, geologiniais procesais, klimato kaita Žemės evoliucijos eigoje, per valandą „nukeliauti“ 4,5 milijardus metų.

Ekskursijos vyksta:

8 d. 12.00 | Registracija

9 d. 12.00 | Registracija

Ekskursijažygis po Panerius (trukmė 3,5 val.).

Tai visapusiškai įdomus maršrutas, nes jame vienas kitą keičia gamtos ir miesto kraštovaizdžiai, o lankomi objektai susiję su technika, transportu, karyba, tačiau taip pat su menu ir religija. Paneriai – pati didžiausia Vilniaus miesto seniūnija pagal plotą, tačiau mažiausia pagal gyventojų skaičių, todėl čionai slypinčius istorijos turtus yra pažinusi tik labai siaura smalsuolių grupė. Į objektų sąrašą patenka vienas įspūdingiausių Lietuvoje technikos paminklų Panerių geležinkelio tunelis, tarpukarinio miesto-sodo tipo gyvenvietė, senasis Vilniaus–Kauno kelias, Panerių memorialas, betono skulptūrų parkas ir dar daugiau. Ši ekskursija turi ir nemažai žygio elementų (reljefas, gamta, įveikiamas atstumas), todėl jos pusiaukelėje daroma keliolikos minučių pertraukėlė poilsiui.

Ekskursijos vyksta:

8 d. 12.00 | Registracija

Pūčkorių taku (trukmė 2 val.).

Su Pūčkorių kraštovaizdžio vertybėmis geriausia susipažinti keliaujant Pūčkorių pažintiniu taku, kur Vilnios slėnio kraštovaizdyje atsiskleidžia gamtos raidos ir žmogaus būties harmonija. Žygio metu bus aplankoma Pūčkorių atodanga, Pūčkorių piliakalnis, pasislėpęs šaltinis, Belmonto prancūziškas malūnas.

Ekskursijos vyksta:

8 d. 13.00 | Registracija

Pažintinis žygis nuo Žvėryno link Karoliniškių (trukmė 2 val.).

Žygį pradėsime Žvėryne, šalia pėsčiųjų tilto, jungiančio Žvėryno mikrorajoną su Vingio parku. Iš susitikimo vietos taku palei Neries upę keliausime iki Plikakalnio atodangos, į kurią vėliau ir užkopsime. Ši atodanga yra 58 metrų aukštyje, Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje. Tai viena aukščiausių Lietuvos atodangų, joje įkurta apžvalgos aikštelė. Iš ten atsiveria įspūdinga Vilniaus miesto panorama.

Ekskursijos vyksta:

8 d. 15.00 | Registracija

9 d. 15.00 | Registracija

Kur sustojo ledynai … (trukmė 2 val.).

Kalnų parkas – daug paslapčių slepianti istorinė piliakalnio su papiliais vieta. Ši, apipinta legendomis, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato dalis pasižymi ne tik istorijos ir kultūros paveldu, bet ir unikalia gamta. Ekskursijos maršrutas nusidrieks Trijų kryžių, Stalo, Bekešo, Altanos, Gedimino kapo kalvomis, jos metu sužinosite, kaip susiformavo toks unikalus vietos reljefas, kokią istoriją mena senosios šlaitų pušys.

Ekskursija vyksta:

9 d. 12.00 | Registracija

Ekskursija „Pavilnio kalnų kolonija“ (trukmė 2 val.)

Sparčiai užstatomame Pavilnyje yra mažai pasikeitęs žemės lopinėlis, kuriame XX a. pr. susivieniję geležinkelininkai ėmė kurti prestižinę gyvenvietę. Ją ir šiandien iš apylinkių išskiria idealiai taisyklingas gatvių tinklas, prašmatnūs mūriniai ir mediniai namai, akmeninis grindinys, liepų alėjos. Kai kurie namai mena ir garsius juose gyvenusius žmones – nustebsite išgirdę jų pavardes. Ypatinga ir Pavilnio bažnyčia, kapinaitės, dvi gyvenvietės dalis jungiantis serpantinas, o Tuputiškių gatvėje yra namas, susijęs su sudėtinga pokario partizanų ir sovietinio saugumo susirėmimų istorija.

Ekskursija vyksta:

9 d. 12.00 | Registracija

Pažintinis žygis po Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinį (trukmė 3 val.).

Žalieji ežerai nuo seno yra mėgstama vilniečių poilsio vieta. Žygio metu susipažinsime su ledyno suformuotais Balsio, Gulbino ir kitų ežerų kilme, įspūdingu kraštovaizdžiu, Raudonosios knygos augalais, ypač vertingomis europinės svarbos buveinėmis.

Ekskursija vyksta:

9 d. 14.00 | Registracija

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist