Renginiai

Savaitgalį Valdovų rūmuose – išskirtinė šviesos instaliacija

Vilniaus vardo paminėjimo proga rengiamas ir milžiniško gyventojų dėmesio sulaukęs Vilniaus šviesų festivalis vyks jau antrąjį kartą. Vilniaus senamiesčio kiemuose šįkart koncentruosis beveik 30 šviesų instaliacijų – vieną iš jų bus galima išvysti ir Valdovų rūmų muziejaus Didžiajame kieme.

Valdovų rūmų kieme bus galima išvysti komandos iš Prancūzijos instaliaciją, kuri papasakos neoninės šviesos istoriją. Fluorescenciniai vamzdeliai plūduriuos ore įtemptoje pusiausvyroje. Manoma, kad prieš kelis šimtus metų rūmų Didysis kiemas buvo viena svarbiausių vietų, kurioje vykdavo įvairios pramogos. Viena populiariausių – žvėrių pjudymas. Tai buvo įprastas reginys, savotiškas tų laikų „kino seansas“, kurį karalius Vladislovas Vaza rūmuose rengdavo daugmaž reguliariai, kas kelis mėnesius ar pusmetį, pramaišiui su kitais renginiais.

„Šeši fluorescenciniai vamzdeliai ore plūduriuoja įtemptoje pusiausvyroje. Šiam meno kūriniui Jeanas-Pierre’as Davidas peržiūri įtempimo principą, o Christianas Thellier’as skaitmeniniu būdu iš naujo interpretuoja fluorescencinio vamzdžio elektronines dvejones. Pakabinti vienas nuo kito, vamzdeliai, neliesdami vienas kito, sudaro vientisą struktūrą, pagamintą tik iš audinio, kurioje ore įtempti elementai yra tvirti vien tik oro slėgio dėka. Neoninės lemputės šviečia, vibruoja ir mirksi. Šviesa šokinėja, geltonai, raudonai arba oranžiniai, tada su dundesiu užgęsta ir vėl įsijungia mėlyna blykste. Pergalingame finale pagaliau pasirodo nuostabi balta šviesa. Sužavėtas varginančio garsaus šviečiančio vamzdžio apšvietimo, menininkas savaip pasakoja neoninės šviesos istoriją“, – rašoma organizatorių kvietime.

 

Lokacija: Valdovų rūmų Didysis kiemas.

Vilniaus šviesų festivalis džiugins tris savaitgalio vakarus (sausio 24-26 d.), nuo 18 iki 23 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button