Renginiai

Savaitgalį po Senamiesčio gatves keliaus senovinė japonų šventykla

Šį savaitgalį sostinė pasieks paskutinę visą vasarą vykstančio projekto „Atostogos Vilniuje“ stotelę – Japoniją. Egzotišką šios šalies atmosferą sukurti padės įdomiausi šios šalies senosios ir šiuolaikinės kultūros elementai bei turtingos ir sveikos japoniškos virtuvės skoniai.

Šeštadienį vienu įspūdingiausių reginių taps Mikoshi paradas, skirtas šimtmečius menančiai šintoinstinės šventyklėlės nešimo tradicijai. Japonai tikėdavo, kad Mikoshi šventykloje laikinai apsigyvena dievybė, tad žmonės ją nešioja, taip dievybei suteikdami progą pašventinti gyventojus, jų turtą, o dievybė gali apžiūrėti savo valdas. Paradas prasidės 14 val. Rotušės aikštėje Japonijos ambasadoriaus sveikinimo kalba ir šios tradicijos pristatymu. Po trumpo ritualo Mikoshi šventykla keliaus Didžiąja ir Pilies gatvėmis iki Katedros, kurioje vyks tradiciniai japoniški Bon Odori šokiai, o 16 val. eisena grįš į Rotušės aikštę.

Parado programa

14:00 val. Rotušės aikštėje Japonijos ambasadorius pasveikins stebėtojus ir trumpai pristatys Mikoshi  šventės tradiciją. Atlikus trumpą ritualą  šventykla bus nešama Didžiąja ir Pilies gatvėmis iki Katedros.

 

16:00 val. eisena grįž į Rotušės aikštę. Ambasadorius pabaigs nešiojimo ceremoniją specialiu trumpu ritualu, kuriame gali dalyvauti visi norintys. Šventyklėlė liks Rotušės aikštės ekspozicijoje.  

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button